Nou stil de viata (287)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna fetelor!
M-am trezit plina de chef si mai ales dornica sa stau la o barfa mica cu voi, dar vestea mortii lui Toni de la Cronica Carcotasilor mi-a umbrit ziua.Am ramas muta cand am aflat ca a murit de gripa noua Chiar nu am crezut in gripa asta, dar acum imi pun multe intrebari

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata
Eftimie da-mi adresa ta de mail si itii trimit eu cartea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE



'Neatza! Anca vreau si eu cartea daca se poate. Trimite-mi link-ul pe PM, Please.

Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Cand s-a intamplat asta, azi? Ca dimineata la stiri nu am auzit nimic.
Si da se poate muri, insa din complicatii, practic nu de la gripa propriu-zisa. In general persoanele suferinde: cele supraponderale, cele care au diabet. Au mai fost niste cazuri in Bucuresti.
Merg si eu sa citesc, sa vad.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Da Zuzi e adevarat, din pacate
Anca astept mail-ul tau pe: eftimiecarmen@yahoo.com
Multumesc anticipat.Sper sa schimbam impresii de luni
Tzuni mi-e dor de Meri.Ceva pozici noi nu ai?
Am inteles ca a aparut la TV?Eu am ratat-o
Hai Vik-ule!
Cami, Mephala, Dordia, Sabina super pozicile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Alooooo... da' voi cind dati raportul :)))

Mephy, m-am tinut de meniu, seara am adaugat o bucata de somon. Am facut fetelor pentru la scoala Oatmeal chocolate chips muffins si nici macar nu am lins lingura!

Aseara am luat vreo 2-3 kg de carne de vacuta, taiate cam cit pumnul, fara grasime, numai muschi. Le-am spalat si le-am pus in slow cooker, am acoperit cu apa si am adaugat o ceapa, un ardei rosu si trei fire de tulpina de telina. Am dat la mic si le-am lasat pina dimineata mmm...mirosea asa de bine!

Iau citeva bucati si le scurg frumos, le las la zvintat un pic si sint o nebunie. Se taie feliute frumoase ca si muschiul presat si se pot minca alaturi de o salata, gol cu mustar (un pic, ca are sare)

Celelalte bucati le tai marunt si le arunc inapoi in zama, iau o varza mare, o tai bucati (mai mult patratele cam 2 cm latura, nu prea subtirele) si le arunc inapoi in slow cooker. Iau niste sfecla si o razui si pe ea si pun si rosii cubulete din conserva (caut conserva fara sare) apoi dau la incet pina se face totul. Iese un bors rusesc de te lingi pe bot! De aia sint rusoaicele frumoase si subtirele :)))

Azi:
Dimineata: 2 oua fierte, o bucata de Wassa, cafea
Prinz: Carne de vita pe saturate, salata de spanac
Seara: Carne de vita, salata

Apa fiarta si lamiie, ceai de plante (de musatel sa imi calmeze nervii)si inca o cafea dupa-masa.

Eu am 91.8 kg, vineri merg la doctor, sper sa nu ma bata chinezu' :)))

Vic, apa cu lamiie cica e buna la detox, e buna pentru ficat, bila, regleaza oxigenul, calciul si enzimele din ficat, are un rol important in formarea albuminei in singe ( contine magneziu si calciu).
Pentru hemoragiile puternice cica ajuta sa bei apa rece cu lamiie multa.
O persoana pina in 68 kg poate consuma pina la o lamiie pe zi, o persoana peste 68 kg, poate consuma doua lamii. Eu folosesc cam o lamiie pe zi.
ah... ajuta si la digestie, la eliminarea toxinelor si ajuta la miscarea mai rapida a mincarii prin sistemul digestiv. Adica faci caca mai des:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Salutare! Am inceput munca si sunt busy tare V-am citit pe fuga, am bagat niste chiftelute de pui la cuptor la cererea lui Dany.

Vik, facem galerie sa fie totul bine, sa nasti repede
CarmenE, of..tare rau imi pare de Toni, m-a anuntat tata cand eram la servici. Il cumosteam din vedere si doar ce am schimbat cu el 2 vb., tata lucreaza la sediul Kiss FM si l-am vazut acolo. Era un baiat deosebit...pacat, imi pare tare rau....D-zeu sa-l odihneasca!
Carmen, am vazut pozele...ce au crescut baietii Eu caut loc de joaca sa-i organizez ziua lui Dany si cand m-a intrebat o fata cati ani face flacaul am zis ca 5...am revenit repede...pardon 6 ani face..nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul.
Happy, ma bucur ca te vad Felicitari pentru casa si succes cu dieta.
Dordia, vazut si pozele cu baietii tai.. tare scumpi sunt
Made, da un semn...esti bine? Esti in refacere? Te pup

Si eu m-am apucat serios de treaba...imi este frica sa ma urc pe cantar, sigur am pus pe mine. Am de gand ca sapt. sata sa sun doctorul sa-l intreb daca pot incepe miscarea mai devreme cu 2 luni.

Ma duc la chiftele ca Dany pazeste cuptorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna seara, doamne frumoase!

Sa stiti ca va citesc zilnic, dar sunt puturoasa la scris...

Happy, bine ai revenit! Ma bucur tare sa te citesc din nou! Felicitari pentru casa, pentru noul job si pentru kilogramele pierdute. Si spor in continuare. Ce este slow cooker, un vas special?

Anda, unde te ascunzi?

Vik, spor la nascut... si rabdare, caci cred ca acum este cel mai greu sa astepti.

Lou, tu ai aflat ce bebelus ai?

Pe mine, in ultimele zile, m-a apucat asa o foame... cu greu reusesc sa ma abtin. Nu stiu daca e de la frig sau brusc baietul meu din burta s-a facut mancacios, dar mi-e foame si se vede si pe cantar.

Ma duc sa ma uit la Mickey Blue Eyes, desi l-am mai vazut de 100 de ori, imi place la nebunie.

Salutari tuturor.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:



Buna seara,

ma scuzati ca dau asa buzna peste voi, dar am indraznit pentru un copilas care are nevoie de 2 operatii in Israel pe cord. Il cunosc personal pe el si parintii lui,i-am cunoscut in vara lui 2008 la Tg Mures...atunci eu mi-am pierdut baietelul... Va rog sa fiti alaturi de noi, sa reusim sa strangem suma atat de mica de care au nevoie!

Datele le gasiti la semnatura mea!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Wow astia baga taxa pe Pepsi!Acu chiar ca nu mai beau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara!!!

Raport::: 94.5 kg si va rog sa imi puneti 2 porci...nu unul, ca sa imi ajunga pentru muuult timp de acum incolo. Intentionez sa nu mai vad porci muuult timp...dar sa vad daca imi iese.

Zuzi mutzam fain! Sper sa am o sapt usoara ca urmatoarea va fi dezastru....ca tb sa fac confirmari de solduri cu clientii si furnizorii la cel putin 2 firme, dar am o vaga senzatie ca si la a treia.... Vai de mine cat o sa muncesc la ele...dar apoi sa vezi ce shouri o sa am cu clientii pe verficari & Co. Asta e...am vrut Economist...asta am.
Bafta multa in intentia unui regim alimentar sanatos. Si noi am luat-o cam la fel...

Meph merci mult pt aprecieri si pentrul noul capitol...Ce iti fac flacaii cu ochi frumosi? Sper ca sunt ok, sanatosi, voiosi!

Vikinga Bafta multa si nastere usoara....Credeam ca deja ai nascut si asteptam vesti cu sufletul la gura....dar...mai e putin de tot si o sa iti strangi tzutzurina in brate.

EftimieC
Criscosty merci mult....si spor la scarbici!
Mihaser...nici eu nu mai cumpar...ca tare imi placea...dar avand in vedere noile taxe + interdictia impusa = pas.

Acum va poop si va doresc o Noapte Buna!




Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput