*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (96)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

La Multi Ani...un an nou plin de tot ce e mai bun...sa vi se indeplineasca toate dorintele ce vi le-ati pus azinoapte (ca eu am uitat sa-mi pun dorinta)..sa creasca mari cozonaceii..cuminti,sanatosi...sa va bucurati de ei ...

mie nu prea imi place rev..eu sunt mai adormita de fel...si mor sa stau treaza pana la 12 noaptea.noi suntem la ai mei parinti..a plouat azinoate, nu s-au vazut nici artificiile din cauza cetii...diana s-a culcat pe la 8 codrin a stat sa ciocneasca sampanie...
eu m-am tuns..si nu-mi place deloc...
abea astept sa ajung acasa...ai mei au 2 camere si mi se pare asa mic...
aa..diana are 8 dinti..si stie sa-si puna cordeluta pe cap
felicitari Otlia...chiar ca ai curaj...acum cand am vazut ca la voi vine bebe 3..il intrebam pe sot daca ar mai vrea unul..si el cica "hai"..de azinoapte e doar cu trilu-lilu in cap..da eu nu am niciun chef...



www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/" target="_blank">[ Un vot pentru Codrin va rog mult!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Ginye La Multi Ani pentru Edy de Sf.stefan...si te rog sama ierti ca e asa tarziu...cred ca oi fi fost si pe net atunci..da nu mi-am dat seama....Sa creasca mare sanatos, cumnite...cu noroc labani si fete faine!


www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/" target="_blank">[ Un vot pentru Codrin va rog mult!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Lorellay multumim pt urari!

Fetelor, nu v-am povestit ce a facut fi-miu azi-noapte. S-a culcat frumos la 10 si la 12 noaptea s-a trezit plangand, s-a speriat din cauza artificiilor. Cand s-a trezit bine de tot si a vazut artificiile a inceput de chiuie de fericire. Chestia e ca la un moment dat nu au mai fost artificii, dar el continua sa arate cu degetul la geam ca vrea sa mai vada. S-a pus bineinteles pe plans ca nu i-am dat ce a vrut. Si s-a mai culcat abia dupa 2 juma.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

La multi ani tuturor! Sanatate, liniste in suflet si multa iubire! Sa va aduca anul acesta tot ceea ce va doriti!

Otilia felicitari! sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

La multi ani dragilor cozonacei si familiilor lor! Anul 2010 sa ne aduca numai sanatate, bucurii, liniste, sa creasca prichindeii si sa ne umple sufletele de dragoste, ca si pana acum!

Eu n-am mai avut net de pe 30. Am dat multe telefoane, dar degeaba, abia azi s-a urnit cineva sa remedieze problema. Tot e bine, ca ne cam luasem gandul ca vine cineva pana luni.

Ancaoradea, La multi ani!

Otilia, in primul rand, La multi ani pt ziua ta! Sa fii mereu tanara, optimista si luptatoare cum esti azi! Sarcina usoara! Ai toata admiratia mea!(Sper ca nu te-am necajit cu PM-ul meu...am aflat cu totul intamplator - am vrut sa deschid ultima pagina de la subiectul lui Darius si am deschis-o pe ultima de la subiectul Anei. Ma simt f jenata, pt ca n-as vrea sa-ti dau senzatia ca te-am spionat)

Bravegirl, nu fi necajita, tinem pumnii sa se realizeze visul tau luna asta.

Bebecris, ai facut totusi testul? Daca e pozitiv, poate se indulpleca si sotul incet-incet.

Alra, deci la cresa iti infometeaza babuta! Adica ii subestimeaza constant apetitul. Ce bine ca ai convins dr sa va faca tuturor analizele, astept cu nerabdare sa ne spui rezultatele si tin pumnii sa fie totul bine si Nicolu sa fie doar un copil f mancacios.

Noi am petrecut f bine si placut aceste Sarbatori. Inca nu-mi vine sa cred ca tati poimaine reincepe serv. Nu ma simt pregatita sa raman iar cu ambii golani. Spun cu "ambii" pt ca am decis sa-i mai prelungim vacanta baiatului putin, pana se mai clarifica treaba cu vremea asta, pt ca mi-e greu sa merg cu Ioana sa-l luam de la gradi pe ploaie sau zapada.
Ioanei i-a adus Mosul, pe langa cadouri frumoase, si al 8-lea incisiv si a 2-a maseluta. Si o jumatate din a 3-a maseluta. Din pacate, n-a gasit Mosul si putina pofta de mancare...de vreo 3 zile n-a mancat decat ceva carne fiarta, cartofi, paine si banana, toate bucati servite pe masuta, pt ca iar e in razboi cu lingurita. De 2 luni jumate se invarte tot pe la 8800g si nu mai stiu ce sa-i fac, pt ca i-am facut deja o gramada de investigatii. Incerc sa ma pastrez calma. Cum zicea Amalia, si eu mi-am dorit pt 2010 mult calm, rabdare si putin timp pt cunostintele mele. Intr-un mesaj viitor, poate dezvolt putin subiectul "cum mi-am dat seama cat de ramolita sunt".
In alta ordine de idei, am descoprit ca Ioana face legatura intre miscarea mouse-ului pe birou si plimbarea cursorului pe ecran si o distreaza la maxim sa-l miste.
Tot din categoria "ce copii destepti are mama", zilele trecute n-aveam timp sa-i citesc lui Darius si s-a enervat si a citit singur o carticica intreaga. Stie de mai mult timp sa citeasca, dar pana acum se limita la cuvinte si propozitii simple, acum s-a aventurat la o carticica intreaga (o poveste f scurta, genul pt copii mai micuti care n-au rabdare pt detalii). Cra-cra-cra!

Trimit mesajul si poate revin mai pe seara.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



La multi ani, Ancaoradea!

La multi ani, Alexutza
pt ieri!



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

fetelorimi vine sa urlu..Diana nu mananca mai nimic...ar vrea doar lapte si paine cu dulceatza!


www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/" target="_blank">[ Un vot pentru Codrin va rog mult!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

bertha acum vad ca nici voi nu stati prea bine cu papa..zici ca ai facut investigatii...cum e?are Ioana ceva?incotro sa ma duc si eu?


www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/" target="_blank">[ Un vot pentru Codrin va rog mult!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismargrg spune:

Buna seara mamici dragi,

Bine v-am gasit in noul an. Dupa cum se poate observa eu mi-am propus sa intu mai des pe DC, acum sa vedem cat ma tine, ca se duc sarbatorile si trecem la programul nostru obisnuit.
Otilia, cum se mai simte graviduta noastra curajoasa? Chiar vroiam sa te intreb cum e cu serviciul, avand ca peste cateva luni trebuie sa intri din nou in concediu?
Criss sa nu mai plangi ca uite acum incarc pozele si n-ar strica sa ne-o mai arati si tu pe frumoasa Sofi.
Bun venit Anca sper sa nu fie doar pasagera revenirea ta.
Mirtha ce bine ca ai mai intrat si pe aici, nu ne mai povestesti nimic de Eva, poze ceva?

crismargrg de Bianca Alexandra 02nov08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

ne mai ajutati si pe noi la concurs?ma am saptamana asta...si saptamana viitoare...
cine se pricepe la programare?se poate frauda sisteml asta de votare de pe telefonul mobil?
a aparut o fata care ieri nu era in primii6 si acum e cu 200 voturi inaintea mea..deci a bagat vreo 400 voturi in 2 zile..se poate?
http://www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/
multumesc!


www.duracell-romania.ro/galerie-foto/lorellay/2/" target="_blank">[ Un vot pentru Codrin va rog mult!]

Mergi la inceput