Albinutze de Mai-Iunie 2009(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele si de la noi!

alic, este superb albumul, multumim

sunt la pagina 11 de citit ca noi am umblat toata ziua si abia acum ma pun la citit cu o cafea aromata in fata ca bebe doarme

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

La multi ani celor ce poarta numele Stefan, pentru ziua de 27!!!!! (pup bebe Stefy de yioana, de picky si toti ceilalti)

blue, welcome back
lavinia, ma bucur ca Mosul a venit cu o slujba sotului
madalinutza, cum mai sunteti? sanatate multa
andata, foarte frumoase pozele pt cadou

plangeeee

revenim




mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetelor,

DANI,ti-am vazut si eu craciunelul,ce seamana cu voi amandoi.

PHILIP,,si eu am vazut baietii tai la brad si n-am apucat sa zic nimic ( mi-a placut mult cum se uita tatal lor la ei de pe scara ).

OANAALEX,,si Alex e un frumos,dar si Mara

MARIA,,l-am admirat pe Darius zambaretul,dar pe tine te-ai pozat de departe.

OANA_DU,,ce dulce e piticul tau!

IOANA,,sper sa fie totul ok cu Sara (asteptam poze).
Am vazut eu Avatar,transmite o idee frumoasa (eu l-am vazut acasa,la cinema,in 3d,se vad altfel efectele speciale ).Nu mi-a placut ca tine 2 1/2h,si ca nu prea e actiune la un moment dat.

Va pup.





Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Cris.................mai vino drga pe la noi!
Beca..................ce noapte de pomina! Sigur are ceva micuta, nu plange degeaba! O cafeluta calda cred ca va face minuni pt starea ta de spirit!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Alic, multumim pentru album, este superb si este de admirat efortul tau si timpul pe care l-ai dedicat .
Ioana, bine ati revenit si imi pare rau pentru problemute. Revelionul il faceti in Bucuresti la 13 grade?
Dici, stiu.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Carla...............chiar ma gandeam la tine ca te citisem la "mamici de mai-iunie 07"! Ti-au iesit cozonacii?! Mi-am salvat si eu reteta! Par apetisanti! Ce fac fetele! Cu ce mancare se delecteaza cea mica? Sabina iti mananca?! Eu am un exeplar de 2 ani jumatate care nu mananca ceva consistent cu zilele.... Am, zis ca am sa-i duc un scaun pt analiza, sa nu aiba viermi.... Am bagat si vitamine si tot degeaba!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!

Ioana..sper sa fie totul bine cu Sara,sa ne tii la curent.Multa sanatate si sa treaca raceala repede.Asteptam poze.Imi pare rau pt nopatea nedormita.
Alynta..multa sanatate la baieti si sa foloseasca sanatosi cadourile de la Mos,frumos gest.
Alic..cantareata mica,asa face si Darius,zici ca suntem la opera.Plus ca atunci cand aude vreo melodie care ii place,sau vreo reclama la tv,radecu gura pana la urechi si incepe si el sa fredoneze.
Ganesha..nici noi nu avem curaj sa plecam mai nicaieri cu Darius,mai ales acum cand e maraici mai mereu,ne riscam la vreo vizita mica la frate-miu sau la vreo cunostinta care locuieste aproape de noi,ca sa ajungem repejor acasa.Dar vor creste ei...
Laurra,Carla
Elena..multumim.O sa fac si poze de aproape cu mine

Zilele trecute vb de ceea ce papa puiutii,si cum nu am avut timp sa raspund atunci,o fac acum.Darius papa fructe crude cu o lingurita-doua de cereale dimineata,la pranz piureruri de legume(dar nu in fiecare zi,chiar daca el papa tot ce ii dau,nu e mofturos,dar daca nu am timp sa ii pregatesc,papa lapte)si seara lapte cu cereale.Atat deocamdata,oricum mi-a dat pediatra schema de diversificare pana la 9 luni si atat trebuie sa pape.Fara ou,peste,iaurt,piscoturi,biscuiti..etc deocamdata.Doar legume si carnita de pui sau vita.
Vad ca s-a oprit ploaia la noi,asa ca dupa ce se trezeste iesim la plimbare..sper sa avem noroc sa stam multicel la aer.

la toate,ca imi sunteti tare dragi

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Carla...............chiar ma gandeam la tine ca te citisem la "mamici de mai-iunie 07"! Ti-au iesit cozonacii?! Mi-am salvat si eu reteta! Par apetisanti! Ce fac fetele! Cu ce mancare se delecteaza cea mica? Sabina iti mananca?! Eu am un exeplar de 2 ani jumatate care nu mananca ceva consistent cu zilele.... Am, zis ca am sa-i duc un scaun pt analiza, sa nu aiba viermi.... Am bagat si vitamine si tot degeaba!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!



Mi-au iesit cozonacii, e al 3-lea an cand folosesc reteta respectiva, anul trecut am facut si rosenkrantz si a fost foarte bun.
Cea mica a papat, in ordine: cartof dulce, dovlecel, pastarnac, mar si avocado. Joi ii pun ardei gras in supa/piure.
Sabina papa foarte bine, ieri la ziua mamei mele a mancat singura 2 jumatati superioare din pulpe de pui, piure de cartofi, 2 sarmale cu iaurt, o felie de tort si una de cozonac. Portiile ei sunt cam de adult. Apoi am fost in vizita la nasii ei unde a continuat "festinul", mi-e si rusine sa mai merg cu ea in vizita, mananca de rupe, parca la noi ar face foamea. Este disperata dupa dulciuri si mai ales ciocolata, oricat de mult am incercat sa o feresc.

Maria, arati super bruneta . Nici nu stiu cum iti sta mai bine, ca si blonda erai superba.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salut fetelor!am intrat si noi sa va salutam si sa uram la multi ani sarbatoritilor de zilele trecute si de Sf Stefan!sa cresteti mari si sanatosi!
noi nu am mai intrat de ceva zile pt ca nu am avut timp nici sa respir cu pregatirile de sarbatori si ...de inmormantare a bunicii mele care s-a stins din viata sambata seara.ieri am inmormantat-o.Dumnezeu sa o odihneasca!
in rest suntem destul de bine cu exceptia greutatii fetei de 6500 gr.nu a pus nici un gram luna asta si nu mai stiu ca sa ma fac cu ea.am cantarit-o ieri si am ramas socata sa vad ca nu are mai mult decat avea la inceputul lunii.si nici de mancat nu mananca bine nici lapte nici hrana solida.iar dr imi zice ca nu are nimik.vreau sa ii facem cateva analize din nou si sunt curioasa ce ii iasa si sa mergem din nou in Mures.in rest e fff activa si vesela.voi ce imi recomandati? ca incep sa disper.
va las acum ca ma apuc sa citesc din urma ce am pierdut in zilele in cre nu am intrat.(daca ma lasa fata)
va pup si revin mai incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna tuturor!
Raluca, condoleante pt bunica ta!
Carla, felicitari pt cozonaci ( vrem si noi reteta).
Raluca, nu cred ca e nimic in neregula cu puiul tau dar eu zic sa mai consulti inca un medic sau 2 dc e cazul, pt linistea ta sufleteaca. Cum a zis si dici, consulta 3 medici si vezi dc 2/3 spun acelasi lucru. Eu asa o sa fac de acum incolo cand ceva pare sa nu fie in regula.
Fetelor, am cazut si eu in butoiul cu depresie, nimic nu-mi mai convine. Ce-i drept, am si motive, dar totusi....

tuturor!!!!!!!!!!!

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput