Dulceturi si papanasi 2007 Craciun fericit !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Cu o geana de blindete
Mosul bun va da binetze
Si vesteste pentru voi
Ca-nvatam iar lucruri noi
Inventam copilaria
Si rescriem ce s-a scris...
Mosul bun nu s-a dezis
Iar va mingiie pe plete
Fete dragi si shugubete.

asta e urarea mea
De Craciun s-aveti in casa
numai dragoste pe masa



M&A-M&C&G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bine ca venit Craciunul cu fete dragi!
Babylina, isabeluta

Magda, tare mult mi-ai lipsit! Sper ca ne mai povestesti de minunile tale!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Fetelor, merci de eficitentza: au zbughit-o majoretele alea!
Daca nu am nascut la cat am lucrat, apai ii clar meritul vostru!
tuturor!

Va multzumim mult! A fost/este un Craciun frumos (si cam tensionat, cam musc...), dar mi-au iesit toate mi-nu-nat. Au fost azi prieteni dragi (maine nasul lui Micha, cu Darian + burtica si mamica...) M-am simtzit gazda buna: imi face asa mare placere sa primesc prietenii cum se cuvine! M-am strofocat rau, dar e o bucurie pe care mi-o fac mie.
Erina, merci de ganduri si mzica - si Sabinei - si am vazut-o pe Maria-Gene-ffffff-lungi: e duuuulceeee! (Merci Luy ca nu m-ai uitat cu linkul!)
... aaah, am vrut sa scriu la multe, dar sunt cam obo dupa alergatura zilelor astea.

Papanash dragutz si bun, fruntea sus si trecetzi voi si hopul asta! Doamne-ajuta sa va limpezitzi si sa intratzi cu dreptul in Noul An.

Danielle, asa mi-a fost sufletul langa tine zilele astea - ce bine ca e "doar" atat! (Am auzit ca dau reactzii.)


Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p5.html" target="_blank">
Michael, 2 ani + (8.10.2007) si AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

La noi Mosu' venea cu brad cu tot seara. De oboseala am vrut sa-l americanizam, sa vina dimineatza - e mai practic, ai vreme de bibilit brad & cadouri. Dar prea trebuia sa fie seara... deci Tati cu Micha cu trebi in oras, eu am bagat viteza cu bradul. Cand au sosit "au speriat Mosu' si nu a mai apucat sa lase si cadourile! Dar sigur revine, daca a impodobit bradul si casa, e semn ca vrea sa lase cadouri..."
In fine, ii era cam frica de Mos daaar... cand a anuntzat Tati ca a venit, cand noi ne faceam frumosi pentru intalnire, ce sa mai...?!!! Era sa sara in cap pe scari, nu ma puteam tzine dupa el! Ce cantat la brad?! Ce poezie?! Ca uliul la pui a spulberat cadourile. (Noi nu am avut nimic unul pentru altul, asa am convenit, ca am sifonat / zdrentzuit ... pulverizat! bugetul cu renovarea, da' rau-rau: asa ca eu am primit o lampa din baie scuuuumpa, el perechea ei , eu mozaicul din baia de jos, el din cea de sus, samd )


Michael e asa un dulce: de cate ori ziceam "Au!" muncind in bucatarie, venea si ma pupa pe burta si se uita cu un drag la mineee...! (Desi nu ma tzineam de burta, nu ziceam ca ea ma doare - sa nu asocieze cu BB.) Nu am nevoie de No-spa!

Cu Anna (14 luni), fetitza prietenilor, s-a jucat si azi asa de protector, tandru, minunat! - sper sa-l tzina!

All in all e un dulce si un destept - si un incapatzanaaat! Nu a vrut sa zica de-a Mosu' cu plete dalbe care aduce "'douri mu'te la titze si betzeeel!". O sa ma adun sa va povestesc ce mai zice si face, dar acum ma duc sa ma tolanesc pe canapea si sa-l las pe sclavul Izaur sa stranga haosul (masa, bucatarie, jucariiiiii...)
Va pupam!

Noi aproape 4


Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p5.html" target="_blank">
Michael, 2 ani + (8.10.2007) si AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Papanash sper ca toate sa fie bine cu voi!

Piciu tare mult imi place cum povestesti.Deabia astept sa ii vad mutrita lui bb,dar sa mai stea nitel totusi


Cu toate ca am avut 15 grade la pranz,a fost un Craciun reusit.
Nepotii mei(amandoi) sunt nascuti pe 24 decembrie,asa ca noi,care oricum n-avem liber de Craciun,am luam masa mai devreme,adica in ajun.
A venit si mosul(sotul meu) si le-a adus cadouri.Copiii l-au vazut pe geam si s-au bucurat tare tare mult.I-au strigat in urma lui multumiri.Doar cea mare(a facut 9 ani) a mirosit ceva,si ne-a tras de limba toata seara.Cei mici insa s-au bucurat sincer.
La Erika,mosul a mai lasat cadouri si sub brad,acasa.Pe care le-a gasit dimineata.
Poezie cu bradul sau mosul n-am invatat-o,ce mama denaturata sunt,si copilul are o memorie...
Insa a invatat ascultand de cateva ori doar "Hapi dasdei tu yu"(Happy birthday to you) si "Muti ani taiaca"(Multi ani traiasca).
Ieri cat am facut eu un tortulet,ea imi canta intruna,ba varianta in elgleza,ba in lb romana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Craciun fericit va uram, multa sanatate si numai bine!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Vazut copii deosebiti ,familii frumoase, braduti impodobiti...

Am lasat si eu o colindatoare pe mailul comun...La noi mosul a venit, a lasat cadouri pentru copii, parinti si bunice ... Andrei nemultumit ca Mosul nu a adus toata lista(a zis ca la anul nu-i mai scrie), iar reactia Andreei a fost... "tot Aba ca dapada..."

Va doresc sa aveti zile de vis , sa fie toate asa cum va doriti.

Papanash, sper sa fie totul bine la voi si pacea si linistea Craciunului sa se faca simtita...

Piciulika, sunteti o familie deosebita , sa fie totul asa cum va doriti. Cand am citit de contractiile tale...ma gandeam ca bebe vrea sa fie un Stefan... Cadourile reciproce mi-au placut , sunt de lunga durata...

Erina , ma bucur ca sunteti acasa si aveti sarbatorile asa cum vi le doriti... Multumim Dariei pentru stea... ea e mai luminoasa...

Yaia, , La multi ani , pentru Tudor Cristian! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!
Mi-au placut povestirile de pe vapor, mai putin partea care te-a deranjat...

Mandarinutza,felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos!

Gabriela, cum mai e Sara? Sper ca sunteti bine si sarbatorile sunt minunate!

Aniast, sa aveti un sfarsit de an plin de vesti bune!

Nana, bine ati venit ! Sa aveti Sarbatori minunate alaturi de cei dragi!

Carpatina, bine ati venit! Sa fie totul asa cum va doriti cu intalniri cat mai placute, !

Sabina , sanatate multa,rezultate bune la analize si sa fie totul asa cum iti doresti. Clipe minunate alaturi de cei dragi!

Vale, sanatate multa, sa fie totul asa cum iti doresti!

Rox, sper ca Andrei e bine si sa aveti Sarbatori fericite impreuna cu cei dragi voua!

Cecilia, La multi ani , pentru Cristi!
Sa va traiasca finutul si voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de el!

La multi ani , celor care isi sarbatoresc onomastica mici si mari!




mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Mey, o majoreta, o tuta, ca n-antzeles mesajul, imi tot da tarcoale... La 5 jumate m-a trezit o contractzie nashpa, a la carte. Au urmat altele mai lesinate. Le ignor.
Am treaba: mi-au mucegait usor (de la condens) in pod niste lucruri mutate sus cu santierul. Acolo erau si cutiile cu haine de BB, nu se vede nimic pe ele, dar asta m-a motivat sa le dau o spalare. Am inceput cu marimea 56.
Asa mitittele lucruri - nici nu le potzi impaturi! Cum era feciorul meu asa mic acum 2 ani?! Mai vine unul?!?!!! Oare nu-i rup nimic, asa mic cat o papusica...?
Asa ca de Craciun imi fac pacate - desi cred ca DD nu se supara ca merge masina si uscatorul! - si spal tot ce e de BB (a intrat praf si-n dulap, la asternuturi). Cam cu asta ma ocup. Am treaba, nu pot naste!
Plus ma preocupa cum o sa strecuram ditamai motocicleta "cadou de la BB pentru Micha" in spital, sa fie surpriza cand vine... Cred ca-mi trebuie complici? Probabil Tagesmami, Jacqueline cu familia? (Jacqueline care mi-a spus ca si noaptea sa-i sunam daca e de ajutor acuma - stiu cum e sa nu ai rude aproape... O adoor, si lui Micha ii merge asa de bine la ei! Atatea fac impreuna: picteaza, danseaza, merg cu sania, se lupta, impodobesc bradul - e perfecta!)

Deci eu nu nasc inca, am program: vine nasul lui Micha!

Deci si voua, buna dimineatza!
Haideti la o cafea! Pun si de rontzait langa - au iesit bune!
Am rontzait la biscuitzi si kipferl si turta dulce ca daca e sa nasc, am calorii sa dau ture in jurul spitalului!

Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p5.html" target="_blank">
Michael, 2 ani + (8.10.2007) si AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata!
Si io o cafeluta cu muuult lapte:)
ma pun la citit, ca vad ca Piciu e in verva:)
Ia vezi matale mailu la gmx, ca ti-am trimis pozulici:) (ca alea de pe mailu comun)

Celia,



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

hahaah, sa vezi tu ce mic o sa ti se para Bb 2....dar ce mare Micha dupa aia!
La mine asta a fost socul, a venit Sofia sa ma vada la spital si am ramas traznita, ma bisnuisem cat de cat cu dimensiunile lui GH (marimea 46 insa , pe bune ) , si a venit ditai fetiscana, parea de 2 metri!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput