Bobocei de sept-oct 2008 (235)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Ho Ho Ho!!!!!

Nu stiu daca mai apuc sa intru, noi ne-am mutat de 2 zile la mama, unde vom face Craciunul, pentru ca TL a vrut intrunire de familioane si aici era singurul loc unde ar fi incaput aproape 20 de oameni! Eu urasc chestiile astea, dar decat la mine acasa ca anul trecut, mai bine asa. Facem compromisuri, domle!
Daca tot mai am putin timp liber, va spun si meniul nostru:
salata de boeuf, salata de pui, salata de somon, icre, piftie de curcan, sarmale in foi de varza, friptura la cuptor... si parca atat. Dulciuri avem cozonac, prajitura alba ca zapada si una care nush cum se numeste, dar e cu crema de cafea. Io cu mama am muncit, cot la cot.. deaa???
Dupa Craciun plecam vreo 10 zile la munte, pe 29, asa ca nu stiu cand si daca voi apuca sa mai intru.
Va urez tuturor un CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU CAT MAI INSORIT SI ASA CUM VI-L DORITI!!
(ma scuzati, io nu gasesc emoticoane d-astea frumoase, cu mosul, cu zapada... nu stiu unde le-au ascuns astia )

Va pup si sa ne auzim cu numai de la bine in sus!

P.S. Adaaaaaa, eu am fataaaaaa!! Si momentan n-am decat o pereche de cercei Multa sanatate lui Teo!

_
Our future determines our past

bobocica Maia(28.08.2008)
Poze
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Am intrat si eu sa sa va urez



UN CRACIUN MINUNAT ALATURI DE CEI DRAGI!!!!

SA VA ADUCA MOSU MULTE CADOURI SUB BRAD IAR CASA SA VA FIE PLINA DE VOIE BUNA!!!



Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Craciun Fericit!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Dragi mamici si bobocei
va uram un Craciun fericit si un Mos imbelsugat!
Va pupam cu drag,
Irina si Luca






PS.atentie cat mancati......era prea simpatic emoticonul ca sa nu-l folosesc


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Craciun fericit tuturor!!! Sa fiti sanatosi si sa va aduca Moshul muuulte cadouri!!


mai fratilor, dar aici chiar nu aveti de gand sa mai intrati??? pai ce asta? eu va astept sa mai spunem une-alta!!!


Dya, nu e delok complicat! am cumparat migdale la pungi de 100 g din kaufland, de la raionul ala unde au nuca de cocos...ornamente pt prajituri...ffff ieftine(migdalele), ca erau si langa fructe, dar cam scumpicele si le-am bagat frumos la blender si am facut praf de migdale
oricum, voi scrie operatiunea pe blog, cand oi avea un pic de timp si dispozitie
zau ca e si bun tortul, eu am mancat acum un an sau doi la fina mea...am mai cerut o bucatica


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

CRACIUN FERICIT MAMICI SI BOBOCEI!!! SA AVETI PARTE DE UN MOS DARNIC SI SA FIM CU TOTII SANATOSI!!!

noi ne pregatim ca acush vine mos craciun(va fi cumnatul meu) se aduna tot familionul,adik amandoua familiile reunite cu catel si purcel,in casa miroase a friptura ,portocale si muuulte prajituri pe care le-am terminat de facut


de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Un Craciun plin de lumina, pace si caldura!


Sabina si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Craciun fericit!

Sunt fericita ca am niste prietene atat de dragi aici, va imbratisez si va doresc multa sanatate, bucurie si un Mos darnic cu de toate :)

Eu astazi am inceput concediul asa ca ne-am distrat toata ziua prin casa si afara :)
Am profitat de timpul frumos si am iesit toti 3 la joaca in zapada. TLT ( Nikolici) a facut om om de zapada, Tzuki a ajutat si ea cum s-a priceput dar mai mult s-a tavalit prin zapada.

Apoi am impodobit toti 3 bradutul. T a fost un pic tematoare, dar a prins gustul repede: s-a jucat cu margelutele beteala, a tras de globuri...i-a placut mult

Diseara mergem sa ne intalnim cu Mos Craciun. Vine la nasi acasa, unde il va astepta o droaie de copii.



Am adaugat poze reprezentative cu Omul de Zapada in albumul "Iarna pe Ulita" - pe emailul comun de yahoo

pozele cu bradul mai incolo :) sa mai apuce si mami sa respire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Va doresc din tot sufletul Craciun Fericit! Fie ca Mosul sa va aduca tot ce va doriti, si sa ne aduca noua tuturor ce e mai important: copii sanatosi, ca restul le ducem toate
Maine avem mare adunare la nasii mei, asa ca ne auzim de sambata incolo!
Petrecere frumoasa!


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Azi am un motiv suplimentar de bucurie : A nascut finuta mea un baietel de 3 kg! Azi am aflat sexul copilului, ca nu au vrut sa stie inainte, asa ca ma pot apuca de cumparaturi!
Faza misto e ca tot astazi e ziua tatalui copilului

Astept sa se trezeasca cupilu sa incepem s aimpodomib bradul

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput