Bobocei de sept-oct 2008 (235)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ziua buna,
greu frate cu doi copii mici si curatenie.... daca trebuia sa si gatesc, ma impuscam.... inca n-am terminat, am reusit sa-i adorm si au venit colindatorii.... mie mi-s dragi, dar pe astia imi vine sa ii omor, au trompete, tobe, trambite si alte asemenea, si fac pe scara blocului o galagie de nedescris. in plus, baraie o bormasina, ca nah, mai repara omul chestii si in ziua de Ajun. daca se trezesc hunii, nu stiu pe cine sa injur mai repede... si eu care speram sa doarma mai bine si mai mult, sa pot sa termin faianta din bucatarie... ieri am spalat doar jumatatea de sus, cea la care hunii nu puteau ajunge, caci misunau pe langa mine...
tati tot la job, aseara a venit dupa 22.30, nu mai stiu ora, dar cu cumparaturile facute 90%. am iesit cu hunii de dimineata si am cumparat eu restul...

si mi-am amintit ca nu am platit netul, am deja vreo 7 zile intarziere, astia au inchis pana dupa 29 dec, asa ca daca dispar ca magaru'-n ceata, ei bine, e din cauza de lipsa net.
va urez de pe acum un

Craciun Linistit, cald, cu multe zambete si voiosie, alaturi de cei dragi! si, vorba cantecului... May all your Christmases be WHITE!




sanatate multa bolnaviorilor, pupici tuturor, inclusiv zbanghiilor, si multe mamicilor incercate!

PS: pana am terminat de scris mesajul asta, s-a trezit un hun. l-am adormit la noi in pat... sper sa-l tina, dar faianta din bucatarie trebuie sa mai astepte...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

au venit cizmoacele lui Teo!!! yupieeee!!!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Mai am si eu treaba,da' nah ,am intrat sa va urez


SARBATORI FERICITE TUTUROR!!!


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Va dau de mancat, de baut si un pahar de odihna ca banuiesc ca ati obosit deja cu pregatirile. Ma sarbatoresc azi, cadou pauza of course .

Eu sunt mult mai bine,. tzitzi e moale dar locul pe-colo mai doare la pipait, banuiesc ca de la tensiunea mare. A tras Anda aseara bine de el.

A plecat si tati (al meu) cu fratele meu spre Valcea, azi-dimineata plangea Raluca dupa el la telefon ca ii e dor de el si-l iubeste si sa vina acum acasa . Bebelina doarme, tati (al ei) s-a dus sa cumpere niste fructe din carrefour ca nu aveam piata lanaga noi ca sa trimitem la tara la mama lui. S-a intamplat ca avem un prieten care se duce de Craciun acolo, a zis ca ne duce el bagaj la ai nostri apoi ca ce avem de dus - frcute. Pai el merge in carrefour orhideea, el ia el, ii trimitem mesaj cu fructele necesare - apoi suna si zice ca sa se duca si barbatu-meu sa-l ajute a daa tot cumpara pt ai lui era greu sa ia 3 kile de fructe cu manile luui sa impinga caruciorul. Eu una stiu o treaba: cand mai amnevoie sa trimit ceva dau 5 lei la microbuz si am terminat balciul, nu asuport oamenii care iti scot ochii sub pretextul ca uite ce te ajuta ei. Na c-o zisei!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:



Ho Ho Ho!!!

Va dorim un Mos darnic care sa va aduca multe bucurii si cadouri.

Craciun fericit tuturor!






Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:


SARBATORI FERICITE !!!
SA AVETI PARTE DE MULTE CADOURI!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Iaca, mai am ocazia sa intru... cu Dragos la tzatza, in timp ce, in sfarsit, incerc sa-l adorm...

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia
pai si cu copiii aia mai zbanghii ce ne facem? Tre sa fie si pentru ei ceva sub brad... si musai niste pupici!!!


Ada, io habar n-am despre ce vorbesti . Ce zbanghii?? Ce sunt aia?? Io nu stiu p-aci decat copii cuminti si foarte cuminti, nu??
LE1: ce cizmoance i-ai luat lui Teo? Cum mai e? A mai facut febra??

Dac-ati sti voi cat mai am de lucru!! N-am facut inca NIMIC de mancare, ca abia aseara ne-am decis sa stam acasa sa-l asteptam pe mos. Da' o rezolv repede: il culc pe Dragos, o chem pe soacra (care, by the way, si-a cerut iertare) sa-l pazeasca si dau o fuga pan-la Selgros sa iau niste carnati proaspeti pe care sa-i prajesc langa piure de cartofi, fac niste aperitive la repezeala si cu asta basta, ca doar n-am musafiri, iar noi nu mancam cu 7 guri; maine plecam oricum la bunicii de la Zalau.

LE2: a adormit si Dragos pana am terminat eu de scris. E fain cate poti face cu copilul la tzatza! Ma duc sa-l depun si... 'napoi la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

La noi sunt 17 grade...mai ca-mi vine sa cred ca soseste primavara
Doarme si Alexia ,asa ca back to work

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Ramo Eugenia! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta! Si eu intr-o mica pauza, am facut praji, mai am de asamblat tortul si un pic de ordine prin casa si suntem pregatiti sa vina mosu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Am intrat si noi sa va uram Sarbatori frumoase, cu multe luminite si cadouri sub brad, cu liniste si bunatati pe mese si in suflet!

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput