Ingineri fosti, viitori...(32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata, copii!

Voiam sa va multumesc pentru incurajari. Ieri am fost la Medicover la un medic ginec. ( o tanti) pe care am ales-o intamplator dintre cei 5 ginec. care lucreaza acolo (m-am uitat doar la vreo 2 pareri pe net) cu gandul sa-mi fac un control de rutina si sa vad ce zice de problemele mele. Nu mi-am facut nici un fel de asteptari sau sperante asa ca m-am dus "ca o floare". Spre surprinderea mea mi-a placut foarte mult tipa si a luat problemele mele foarte in serios, oricum mult mai ok decat Tutunaru sau altii pana la ea. S-a uitat pe toate analizele din urma, chiar daca unele erau vechi de un an, mi-a facut control, m-a chemat si la ecografie si luna viitoare fac HSG, in sfarsit! Am plecat de acolo foarte bucuroasa!

Nu stiu daca v-am spus ca am fost promovata la servici...ieri a devenit oficial si, desigur, am primit si felicitari dar si taceri invidioase. Asta e viata, nu? .

Va pupic!

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am pregatit pt toata gasca si ceiut cu lamaie.
Anca felicitari pentru promovare . Ma bucur pentru tine. E normal sa nu se bucure toata lunea. Eu m-am obisnuit. Imi iau zilnic intepatruri pt ca lucrez si privat dar sincer tind sa devin imuna.
Cristina a fost doar febra de inceput. Am rezolvat cu agitatia de peste zi . Sper sa reusesc sa ma tin de sala. Ieri am stat mai putin dar tot e bine.
Acum sunt stesata cu scoala lui Alex. Pur si simplu nu stiu care solutie va fi mai buna. El o sa inceapa scoala la ora 8 iar eu si sotul incepem de la 7.
Asi vrea sa renunt la bona, Andra sa mearga la o gradinita privata iar Alex dupa scoala la after scool privat. Macar asa stiu ca isi face temele in caz ca eu am programul mai incarcat si nu mai am rabdare cu el. Mi-asi cauta un alt job cu program mai flexibil dar e cam riscant in perioada asta.
Trebuie sa gasesc rapid o solutine.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu sunt bosita ca ieri am plecat la 10.15 din laborator dar asta este...
Ancuta ma bucur ca ai gasit pe cineva care sa se preocupe. Tin pumnii sa vina bebele asteptat! Felicitari pentru promovare. La mai mare!
Nico eu as cere sa mi se schimbe programul cu o ora si jumatate. Numai la noi se incepe serviciul de la 7. De parca cu ochii in gura poti sa lucrezi.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Eu sunt bosita ca ieri am plecat la 10.15 din laborator dar asta este...
Ancuta ma bucur ca ai gasit pe cineva care sa se preocupe. Tin pumnii sa vina bebele asteptat! Felicitari pentru promovare. La mai mare!
Nico eu as cere sa mi se schimbe programul cu o ora si jumatate. Numai la noi se incepe serviciul de la 7. De parca cu ochii in gura poti sa lucrezi.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bine v-am gasit in 2010!
Credeam ca am scris de atunci dar probabil doar am intentionat si nu s-a concretizat intentia.
Nu m-am confesat pe aici. Am inceput anul in forta, sa vedem ce surprize imi mai rezerva. Mi-am mai revenit cat de cat dupa socul din decembrie dar inca nu-s in stare sa-mi fac planuri. Incet, incet accept situatia. L-am vazut pe bb la eco, se agita putintel, are azi 10s si 5 zile si ar trebui sa nasc pe 12 August. La servici n-am anuntat inca, nici nu se vede, nici nu stiu ce reactie vor avea. Dupa soc, am bolit, am mai avut si o stare de greata asa ca a fost prima data cand de sarbatori am dat 2 kg jos. Atata bucurie sa am si eu, azi am intrat in blugi marimea 28 cu dres gros pe mine .

Ancuta, felicitari pentru promovare, sunt convinsa ca o meritai din plin. In ultima vreme nu ai mai scris de lucrari in privat asa ca eu cred ca ai tras pe branci la servici. Ma bucur si ca ai dat peste o doctorita care sa se ocupe bine de cazul tau, stii cum se spune schimbi doctorul schimbi si norocul. Tin pumnii sa fie eficienta colaborarea, eventual sa ajungi ca mine la bb3 in plin soc .

Ma duc la prajituri si loteria de vineri.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Felicitari, Otilia!
Sa dea Domnul ca acest copil sa vina cu multe bucurii in casa si oportunitati interesante sa ti se iveasca si pe mai tarziu...ca sa nu regreti poate niste planuri ce trebuiesc amanate in momentul asta din cauza sarcinii.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Eu va invit la cefeluta, ceai si bunatati.
Otilia ti-am spus la targoviste ca nu am stiut de eveniment. Te felicit si aici!
Elena tu nu ai mai zis nimic despre tine.
Eu va las ca am experimente de facut.
Pupic si sa aveti un weekend placu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Mie imi merge foarte bine la serviciu. Suntem in clipa asta un colectiv destulde bine inchegat, ne facem toti treaba, nu ne saboteaza nimeni, avem realizari, seful nostru e foarte ambitios si ne sprijina pentru indeplinirea planului de activitate, ne lasa sa avem initiative, sa imbunatatim daca putem eficienta activitatii, adica e un sef idel, as putea spune. In clipa asta, ca stiu ca oamenii se mai si schimba.
Asa ca eu sunt foarte multumita si ma duc cu placere la serviciu. Stiu ca nu avem activitate gen NASA, nu producem mare lucru, nou doar exploatam bunul statului, dar am satisfactia muncii si asat e foarte importanat pentru mine.

Copilul imi este o scumpete si ne drag si il iubim "cu foc la inimioara" cum ii spun eu.
Mai am si eu nemultumirile mele legate de criza, disponibilizari posibile, casa, bani, familia mea, familia sotului, etc., dar astea sunt minore in clipa asta.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Buna dimineata.
Oti, crede-ma ca am citit printre randuri ca despre asta ar fi vorba dar nu am crezut pana la postarea de acum. Sa dea Dumnezeu sa am si eu parte de asa surpriza. Oricum, iti urez sarcina usoara si sa fie un bebe la fel de frumos cum au fost si fetele....poate de data asta e baietel...altfel cred ca trebuie sa te apuci de economisit pentru zestre.

ASa e, am tras mult la servici. Din pacate la noi s-au strans randurile asa ca am parte de mult stres.
Azi mama e la Cluj pentru primul control dupa tratament. NU pot sa va descriu in ce stare psihica a fost in ultima vreme si cum era ieri cand a plecat spre CJ. Orice am face sau am zice nu o scoate din starea asta nimic si e groaznic sa ne uitam ca isi face rau singura pentru ca factorul psihologic e esential pentru insanatosire dar ea parca lupta impotriva ei insesi in loc sa lupte impotriva bolii. Nici nu stim ce sa mai facem.

Va pup si va doresc o saptamana frumoasa. In Bucuresti ninge in continuu de aseara si daca nu se opreste pana plec eu acasa o sa fie foarte interesant.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Va invit la cafeluta, ceiut si un mic dejun cu ceea ce va doriti voi.
Eu sunt bine chiar daca am lucrat tot weekendul.... Ma simt foarte obosita dar mai trebuie sa mai stau in picioare un pic...
Elena ma bucur ca iti merge bine si ca iti place la servicu. Eu abia astept sa scap...
Iepurasi un pup si sper ca mami tau sa fie bine. De bara nu mai zi. Am sa le trimit pe toate la tine.
Pupici fetelor si sa aveti o zi usoara!

Mergi la inceput