Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Miremia, imi pare rau ca nu va puteti duce sa va luati purcelul. Esti de la Buzau de il luati de acolo? (si eu sunt din Buzau )
Sa speram ca vor dinlatura zapada si veti putea ajunge.




Acum 35+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 5 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire







Eu sunt din Cta, tata de bebelina e din Buzau. Si inca sper sa ajung sa gust si eu soric proaspat (nici nu-mi mai amintesc cand am mancat ultima data). Cred ca urmaresc prognoza meteo mai des decat astia de la drumuri.
sa ajung la porcusor.

Alexutza eu am zis ca fac bebelina pilot. Cel mai bine se simte cand sunt la volan. Cand merg in dreapta ma dor toate cele. Partea proasta la condusul prin Buc este ca aproape mereu imi vine sa fac pe mine pana ajung la destinatie.

Cristies parintii tai sunt departe de Buc?

Asa....vroiam sa va zic de "la baciu". Are un magazin de desfacere pe floreasca si sunt atat de bune produsele (carnite, prajiturele, muraturi). Deci pt cele din Buc eu zic ca merita sa ii faceti o vizita, daca nu i-ati facut deja.

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

buna seara de la noi!!!!!

la voi ninge,ce frumos tre sa fie am vazut si eu niste imagini cum arata Chisinaul,orasul natal si e asa de frumooosss!!! si m-a apucat un dooooor!! vreau si eu zapada!!!!! la noi aici astazi au fost in jur de 16 grade plus!!!!

platea zic si eu sa te linistesti,asa cum au spus fetele poate sa fie o eroare,si eu cred ca de lichid nu ar trebuie sa-ti faci griji ca se micsoreaza el acolo odata ce bebe tot creste,si dupa cum am citit, ca am avut si eu probleme cu lichidul micsorat,ca e mai bine mai putin decat mai mult!!!! sigur e bine in norme,dar..... zic eu sa nu iti faci griji daca dr, a zis ca totul e bine cu bb asta e cel mai important!!!

noutati despre casnicia mea!!! de ieri se poarta frumos si ma tot pupa si cuprinde,deh se simte vinovat, inca nu am vorbit cu el si nu i-am spus ca m-a ranit faptul ca sa plans de mine la nu stiu cui!! dar v-a veni si momentul acesta!!! astazi dupa lucru a venit cu aici florile nu stiu ce sa cred.... flori de la el nu prea primesc,adica o singura data cand eram departe de el,in santorini si eram tare stresata cu jobul,si acum..... oricum o discutie buna ne asteapta,ca vreau sa fiu mai sigura de sentimentele lui fata de mine!!!!!

aici niste poze cu bradutul nostru,daca ii poti spune bradut si niste poze cu mine langa bradut!!!


multumesc fetelor p-u sustineri si ca va dati cu parerea chiar imi este de ajutor si acum stiu cum sa abordez tema data!!!!

va pe toate!!!!

hainutele bebe care sora le-a cumparat p-u puiul meu!!!!

31+ Ioannis-Dionisios

baby in burtica
hainute bebe


ce poze frumoase !!! semineul e de vis... la fel si bradul...
bucura-te si tu de frumusetile din jurul tau si nu te mai gandi la nimic rau, mai ales ca transmiti starea ta si lui bebe.
Sunteti la inceput, si starile astea de conflict apar mai des decat la cei cu multi ani de cand sunt impreuna (noi avem 14 ani), timpul le rezolva pe toate....
Frumos gestul cu trandafirii, inseamna ca totusi are remuscari, iti doresc ca lucrurile sa se linisteasca intre voi, ai nevoi de liniste

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

vi4i ai niste poze superbe .. Iar semineul ... exact asa cum am visat si eu mereu sa am .. Pacat ca nu aveti zapada
alexxutza daaa si eu vreau .. mai putin sky .. nu am schiat niciodata si mi-ar fi frica sa o fac .. nu stiu de ce ... am impresia ca nu ma mai pot opri ..

31+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Fetelor dar unde e tura de noapte?? Asa repede ati fugit la somn?? Hai ca maine e sambata .. nu se mai duce nimeni la munca .. Trezirea!!!

31+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

cristies merci de listutza! ca io cu lipsa de bani si tot a, si renuntat la ideea de a mai face cadou si acum pe listuta am vazt ceva haios, ma gandesc macar un tricou sa ii fac cu un mesaj haios de proaspat tatic macar de haioseste cand il primeste si ..in casa si tot il poarta

miremia si eu am zis ca imi iau scaunu din masina acasa! asa bine ma simt in locul soferului! nici o durere de oase sau de spate nimic!

Vi4i ma bucur ca au trecut nabadaile ce dragutz e bradul vostru in ghiveci! si imaginile din casa seamana f mult cu casa din Grecia a sotului acelasi tip de calorifere, la fel semineul si geam din ala usa de dat in veranda chiar langa semineu si exact la fel perdea lunga...aveam un deja vu privind pozele tale! LOL! sa caut niste poze de anu trecut ce la craciun sa vezi hi hi hi!

Si bradoiu cel mare e cel din piata syntagma?

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Vi4i uite ce asemanatoare sunt http://community.webshots.com/album/575962328hblxQH , bine imi pare rau ca perdeaua era data in partea cealalta ca asemanarea ar fi fost mai mare, pana si covorasu din fata semineului e asemanator

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetele....am intarziat la munca?

vin acu in schimbul 3....sa recuperez putin din ce-ati mai scris pe seara..sa ma pot baga si io in seama

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

nu prea-mi place ce-am citit io de la schimbul 2..dar treaca mearga...

deci eu de la 23 sapt n-am mai primit inf despre bb...adica lungime ...kg,,..IR.....trebuia sa-mi dau in cap? lichid am av tot timpull mai putin////so? ce pot sa mai fac acuM ? DACA MI S-A SPUS CA E OK BB...NU MA MAI STRESEZ.

plateea daca n-ai prb...s duci sarcina cat mai mult...el o sa recupereze.important e sa se nasca sanatos...si daca te stesezi....tot nu e bine...stii ca stesul e cauza muuuultor boli.

miremia...mama lui de porc si de soric... si eu eram obisnuita sa merg la suceava la ai mei...asa a fost tot timpul dar...asta e.... acu sper sa fie ok drumul sa-mi poata ei trimite....sunt curse sv-buc...ai mare grija si nu te arunca prin nameti

referitor la cadouri...eu am comandat un parfum de penet...azi l-am primit...am av noroc ca al meu a mai intarziat...altfel...se intalnea cu mosu...

e asa frumu afara....masina n-o pot scoate....din nameti....daca reusesc si io sa ma aprovizionez cu de toate pt craciun...ar fi di vis....tre sa gasesc o formula....

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

AOLEU.....NU V-ATI TREZIT?????????????

eu am muncit asta noapte..si tot eu sa faca cafeaua?

hai....trezirea...e fierbinte

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Neata....
Ce poze frumoase din grecia...ambele...emana o caldura....a caminului.
Si cu ceva mai multa intelegere si comunicare...stiti ca este o vorba, nu tocmai frumoasa despre casnicie: casnicia este un butoi plin de rahat si acoperit cu un strat de miere...
dar eu sunt sigura ca stratul acela de miere poate fi mentinut cat-de-cat.Eu nu cred in "totul roz" intr-o casnicie...dar comunicand si spunand ceea ce te deranjeaza si afland ceea ce deranjezi...lucrurile se lamuresc si se imbunatatesc...
Ce filosoafa sunt la prima ora...
Bucurati-va de viata si de tot ce ofera ea...

32

Mergi la inceput