Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

nu-s cam multe si cam lungi drumurile astea ptr o gravida? adica aveai de gand sa mergi si tu? sper ca trimiti numa sotu la constanta! mai ales acum! sa nu te superi pe mine ca zic....

34+ Yannis


Pai la Cta ma duc pt Craciun, acasa la ai mei. Neaparat vreau sa ajung. Asa ne adunam cu totii mereu. Sper sa nu raman sechestrata in Bucuresti.


Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Eu sunt suparata ca desi mi-am dorit toata ziua sa ies din casa nu stiu de ce naiba nu am facut-o .. Ooof si ningea asa de frumos .. si era zapada asa de afanata .. Poate imi fac curaj maine .. de abia astept la anu sa plimn bebelu cu saniutza

31+ Yannis Andrei

Poze



mie mi a fost frica sa ies io asteptam sa se opreasca ninsoarea da cand am vazut ca nu se mai opreste si vine noaptea am iesit repede ca aveam de platit cardu la banca si intrucat sotu a plecat azi si nu mai aveam lapte si nesquick trebuia sa ma aprovizionez so...m-am imbracat ca ptr razboi si am plecat! asa frumos eraaa! mi-a parut rau ca nu mia dat prin cap sa ies mai devreme si sa fac o plimbare mai lunga, dar fiind spre inserat nu am stat prea mult ca deh miera frica sa nu vine noaptea, inghetu si sa ma dau cu rotile-n sus ...dar asa chef am de saniuuuusss! si bataie cu zapada! si sky!


34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

nu-s cam multe si cam lungi drumurile astea ptr o gravida? adica aveai de gand sa mergi si tu? sper ca trimiti numa sotu la constanta! mai ales acum! sa nu te superi pe mine ca zic....

34+ Yannis


Pai la Cta ma duc pt Craciun, acasa la ai mei. Neaparat vreau sa ajung. Asa ne adunam cu totii mereu. Sper sa nu raman sechestrata in Bucuresti.


Mirela 33+



ei pana la craciun eu zic ca se mai dez zapezesc drumurile, oricum e drumu lung ai grija sa ai pozitie comoda in masina si sa nu te aventurezi daca e cu viscole si ninsori decat daca aiun dr si acolo

34+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
[..dar asa chef am de saniuuuusss! si bataie cu zapada! si sky!


34+ Yannis


sanius si sky zici?
Poate la anul daca te lasa bebe Yannis. Pana una alta tarait de melc...eu una asa ma deplasez prin zapada.

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am mai venit si eu un pic pe la voi.

Sper sa-mi aduc aminte ce vroiam sa scriu...

Alexutzzza, scuze ca ti-am facut pofta. Dar daca iti face mami a ta e minunat, nu? Ma bucur ca ti-a dat aceasta veste Orl-istul. Eu am facut contract pt celule stem, am primit si kitul dar in afara de o poveste nu pot sa ma laud cu multe lucruri stiute despre subiect. Si m-am interesat...o caruta.

Danyelana, ce sa zic, foarte responsabil sotul. Cred ca merita un mare rasfat...

Mariucasara, tot ai mai iesit afara? Pai tu parca dadeai exemplu de mamica responsabila care vrea sa-l tina pe bebe pana la termen... Dar cred ca te-ai distrat copios.

Cris.dogarel, cum adica pot sa stau pana dupa DPN? Acum nu mai e portocaliu in jur, e verde de la hainele vanatorilor...

Zookie si Plateea, la morfologia fetala de trim II sunt ultimile date relevante pentru dezvoltarea fatului. Daca nu credeti, cititi mai in spate la capitolele in care a nascut Andre-lina, ce ii ziceau la eco si ce a iesit. Si v-au mai dat si mamicile de bb 2 destule exemple.

Mitumac, referitor la aspirator. Eu am unul profesional, dar nu ce iti trebuie tie, ca am trei covoare toata casa si alea mici ca sa le poata scoate sotul usor. Are matusa mea care are covoare 8*4m2 si o casa pe masura covoarelor. Principiul e urmatorul: Lasi aspiratorul mergand fara sa aiba obstacole gen cabluri sau alte chestii si el se pozitioneaza pe o zona unde umezeste, freaca, limpezeste si apoi usuca. Apoi trece pe urmatoarea zona. Se seteaza anumite programe (mai puternice sau mai slabute) si functie de asta un covor (de dimensiunile care ti le-am mentionat) dureaza pana la 16 ore (de obicei il lasi noaptea).
Nu trebuie sa ai pe jos lemn natur pentru ca trage umezeala si zboara parchetul.
E un utilaj ideal doar ca este foarte scump. Nu mai stiu acum cum se numeste al ei (oricum are cel putin 8 ani) dar stiu ca intre timp au aparut firmele astea de curatenie de la care poti inchiria din utilajele lor. Cred ca ar fi cel mai bine sa inchiriezi inainte si apoi sa-ti faci calculele daca merita investitia.
Daca trage parul de pisica... nu stiu ca matusi-mea avea pisica dar afara...

Miremia, merci de capitol nou. Ce vrei sa cauti mataluta la Constanta si Buzau? Nu poate merge sotul singur? Si pe mine ma ard calcaiele sa merg la parinti macar putin... dar stau cumintica.

Al3csa, pizza? Buna idee .


35+

AMR 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Eu sunt putin trista din cauza zapezii, chiar daca imi place sa o privesc. Noi trebuie sa ajungem la Buzau sa luam una bucata porc cu sorici, iar apoi la Constanta. Doar ca vremea asta nu vrea sa se mai linisteasca iar astia in loc sa curete drumurile, le inchid.


Mirela 33+



Miremia, imi pare rau ca nu va puteti duce sa va luati purcelul. Esti de la Buzau de il luati de acolo? (si eu sunt din Buzau )
Sa speram ca vor dinlatura zapada si veti putea ajunge.




Acum 35+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 5 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Miremia, eu ca sa nu sufar vreo depresie am hotarat din octombrie ca fac sarbatorile la Bucuresti. Ca si la noi e obiceiul adunarii de Sarbatori. Anul acesta...o sa vorbim la telefon. Stiu ca n-o sa mai miroasa la fel si ca n-o sa fie aceeasi atmosfera, dar nu vreau sa ma plimb cu elicopterul sau sa nasc cine stie pe unde...
Oricum Constanta in cazul nasterii nu poate fi decat o alegere buna, dar riscul unui drum pana acolo pe drumumurile si zapezile astea...


35+

AMR 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Alexutzzza la anul ne revansam noi si cu iarna...

Am toata baza. Sotul e mai marin asa... in sensul ca mai friguros, dar daca bebe vine iarna lui o sa-i placa... si o sa fie 2 la 1.
Si eu sunt o profitoare .

35+

AMR 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Eu caut disperata o idee de cadou pentru sot. Si am gasit un site cu idei. Poate va inspirati si voi. Eu mai caut.

carti
chitara
racheta de tenis
paleta si mingi de ping pong
bicicleta
cosmetice (parfum, aftershave, lotiuni etc.)
aparat de ras
set caciula, fular, manusi
telefon mobil
aparat foto digital
iPod sau MP3 player
camera de filmat
ceas de mana
jocul preferat (monopoly, rummy, sah etc.)
minge
DVD-uri cu filme sau jocuri pentru calculator
animal de companie (caine, pisica etc.)
accesorii (portofel, curea)
abonament la o sala de forta
bilete la concertele trupelor preferate
bilet la meciul echipei preferate
obiect personalizat (tricou, cana, hanorac)
fotoliu-puf
mouse personalizat
sticla de vin sau whisky de colectie si suport pentru sticla
obiecte decorative (lumanari parfumate, pernute decorative, pled)
port carti de vizita
glob zapada
geanta laptop
breloc
magneti pentru frigider cu mesaje sau modele specifice sarbatorilor de iarna
lampa sau veioza pentru citit
set accesorii pentru scris (pixuri, stilou)
o rezervare la restaurantul preferat
un week-end la munte
abonament la cinemateca

Acum ma bag la somnic. Va pup. Spor la schimbul trei!


35+

AMR 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

buna seara de la noi!!!!!

la voi ninge,ce frumos tre sa fie am vazut si eu niste imagini cum arata Chisinaul,orasul natal si e asa de frumooosss!!! si m-a apucat un dooooor!! vreau si eu zapada!!!!! la noi aici astazi au fost in jur de 16 grade plus!!!!

platea zic si eu sa te linistesti,asa cum au spus fetele poate sa fie o eroare,si eu cred ca de lichid nu ar trebuie sa-ti faci griji ca se micsoreaza el acolo odata ce bebe tot creste,si dupa cum am citit, ca am avut si eu probleme cu lichidul micsorat,ca e mai bine mai putin decat mai mult!!!! sigur e bine in norme,dar..... zic eu sa nu iti faci griji daca dr, a zis ca totul e bine cu bb asta e cel mai important!!!

noutati despre casnicia mea!!! de ieri se poarta frumos si ma tot pupa si cuprinde,deh se simte vinovat, inca nu am vorbit cu el si nu i-am spus ca m-a ranit faptul ca sa plans de mine la nu stiu cui!! dar v-a veni si momentul acesta!!! astazi dupa lucru a venit cu aici florile nu stiu ce sa cred.... flori de la el nu prea primesc,adica o singura data cand eram departe de el,in santorini si eram tare stresata cu jobul,si acum..... oricum o discutie buna ne asteapta,ca vreau sa fiu mai sigura de sentimentele lui fata de mine!!!!!

aici niste poze cu bradutul nostru,daca ii poti spune bradut si niste poze cu mine langa bradut!!!


multumesc fetelor p-u sustineri si ca va dati cu parerea chiar imi este de ajutor si acum stiu cum sa abordez tema data!!!!

va pe toate!!!!

hainutele bebe care sora le-a cumparat p-u puiul meu!!!!

31+ Ioannis-Dionisios

baby in burtica
hainute bebe

Mergi la inceput