Bucurii de sept - oct 2006 asteptand Mosul (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Tanima, chiar nu mai stiu ce sa zic. Si Maria a fost pe la 1 an vreo 2 luni bolnava de nu stiam ce sa-i mai fac sa-i treaca boala. Dar a trecut. Poate Craciunul vine cu o minune la voi.

Eu la vara am zis ca merg sa stau vreo 3 saptamani la mare. Si nu zic sa stau cu capul in soare...

Itzy, am citit prin ce ati trecut si voi. E usor cand primesti sfaturi din afara: mai asteapta, aveti rabdare. Asa a fost si in cazul Lexi-ei. Dar parintii stiu ce-i in sufletul lor.

Revin... am zis ca macar sa sparg gheata. Vreau sa vad si eu pozici. Am pus si eu vreo 2 cu Maria, dar se pare ca nu le-a vazut nimeni.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani si din partea mea, cu intarziere, Gabrielei de Alexuta!
Xan, multa sanatate fetelor!
Gety, foarte frumoase pozele!
Lilina, as fi vrut sa intitulez capitolul chiar "asteptandu-l pe Mos" dar nu mi-a incaput. Spor la lucru!
Tanima, multa sanatate lui Rares, sper sa-i dati de capat.
Itzy, felicitari Anei pentru acomodarea la gradi, dar si tie pentru tarie! Mult succes la noul loc de munca.
Ramo, multumesc pentru urari!
La noi ninge, ninge, ninge de vreo 3 zile, ieri fiind duminica nu s-a sinchisit nimeni sa trimita vreun plug de deszapezire in Luxemburg, iar noi trebuia sa ajungem la nunta. noroc ca am plecat din timp. Am mers cu 40 km/h pe autostrada, atata zapada era. Ca sa nu mai spun ca pe urma, cand ne-am dat jos din masina am intrat in zapada pana la glezne, asa ca aveam numai zapada in pantofi. Maria a fost cumintica, doar spre sfarsit a inceput sa planga, se plictisise, era obosita si infometata. Dar a fost bine pana la urma, a iesit frumos si sunt foarte mandra de fetita mea cea cuminte.
Din pacate nu reusim nicicum sa scapam de tuse, azi-noapte a dormit foarte prost din cauza tusei. Ii dau Mucosolvan dar vad ca nu are efect. Diseara vreau sa-i fac un ceai din coji de ceapa, sa vedem...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multa sanatate Bucuriilor bolnavioare!

Itzy, ma bucur ca ati depasit momentul critic din p[erioada de acomodare. Eu cred ca pe masura ce copiii cresc, le este din ce in ce mai greu sa accepte schimbari de acest gen. Sau poate ca exista intra-devar un moment cand devin pregatiti pt ele, nu stiu sigur.

Gety, am vizionat pozicile. Ma bucur ca Mariei ii place la zapada, si noi ne-am distrat zilele acestea.

Sambata www.totsites.com/tot/duduburlacu/photosS/g253975" target="_blank">am impodobit bradul (ultimele 2 poze), am mers www.totsites.com/tot/duduburlacu/photosS/g248065" target="_blank">la sanius (ultimele 3 poze). In plus, Dudu a exersat de zor ceea ce se dovedeste a fi www.totsites.com/tot/duduburlacu/photosS/g248065" target="_blank">pasiunea lui in ultimele 2-3 luni.

Daca vremea tine cu noi, miercuri plecam spre Vatra-Dornei.



Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Am scris ditamai mesajul si l-am sters din greseala

Gety, eu vazusem pozele aseara, dar a avut Bogdi crize de personalitate si nu am mai apucat sa scriu. Ce inaltime are Maria?

Xan, sanatate Dianei.

Itzy, cred ca a fost tare greu pt tine perioada aceea. Ma bucur ca a trecut.

Lilina, spor la munca si impartit cadouri.

Ramo, Bogdi e bine acum, a iesit si de pe regim. Tu cum esti?

Tanima nu stiu ce sa-ti spun. Si la noi a persistat tusea cam o luna dupa ce a fost bolnav in octombrie, dar a trecut cu Prospan. Miruna ce face?

Lexi, ma bucur ca a fost cuminte Maria la nunta, ca tare stresata erai. Poze nu ne pui?

Roxana, sper din suflet sa ne spui lucruri bune despre piciorusul Dariei in continuare. Imi pare rau ca ai fost dezamagita de serbare. Nici la noi nu a fost nu stiu ce spectacol, dar avand in vedere ca sunt grupa mica si ca mai mult de jumate din ei au lipsit nu cred ca aveau ce sa faca cu ei.

Yoanna? Beatrix? Crisnemes? Tasia? Adriana_mica? AdinaF? AndraPG? Ancuta_eu? Monique? Princess? Elenia? Eloise? Mirabelac

Am avut si noi serbarea saptamana trecuta. Nu a fost spectacol mare, eu insa am fost mandra ca, desi Bogdan nu a fost decat in prima zi cand a primit poezia, al meu copil a spus-o frumos, fara pic de emotie sau rusine. In rest a fost doar pe post de figurant ca nu a stiut ce sa faca. A inceput la un moment dat sa-si dea camasa jos ca ii era cald saracu' . Am ratat sa imortalizez momentul cand a spus poezia ca eram tare emotionata si bucuroasa ca o spune. Bogdi e cel cu camasa verde.
Poze serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Adriana, ce ajutor de nadejde ai avut tu la brad . Bogdan la gradi deseneaza si picteaza, acasa nu prea.
Drum bun spre Vatra Dornei.

Noi de Craciun suntem pe langa casa si poate pana la soacramea ca e la munte si ar fi frumos vreo 2 zile acolo. De revelion cu o trupa faina la un Restaurant. In 2 ianuarie plecam o saptamana in Austria toti 3, impreuna cu inca 3 familii. Sa vedem ce o iesi din toate astea ca zau ca nu mai stiu nici eu pe ce lume is.

Momentan muncesc cu drag si spor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Flavia, , noi poze nu am facut cu aparatul nostru ca nu am avut cand. Cand le voi primi pe cele ale mirilor, o sa vi le arat. Dar nu va imaginati ca am fost vreo frumusete ca nu am fost niciodata, ba din contra. Foarte dulce Bogdanelu la serbare. Distractie placuta in Austria.
Adriana, foarte frumoase si pozele voastre. Vad ca Dudu are inclinatii artistice, ii place si pictura si muzica. Si Maria e la fel, pictura e indeletnicirea ei preferata.


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Va pun repede cateva poze noi.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Uite, daca mi-am dorit, am vazut si pozici...

Flavia, Maria avea la ultima masuratoare 101 cm.
Mie mi-au placut pozele de la serbare. Au iesit si foarte clare. Nu s-a balbait nimeni la poezioare? Eu inca n-am intrat in posesia CD-ului cu Maria.

Lexi, .

Adriana_mica, lui Dudu ii place sa cante la instrumente...

Maria nu le prea le are nici cu desenatul, nici la pictura nu prea are rabdare, in schimb ii place sa invete sa cante, sa spuna poezii si sa danseze.


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Hellooooo, ana maria, little princess!!! in sfarsit vesti de la voi! mi-era dor de voi si tot asteptam vesti despre acomodare. cand ma chinuiam cu daria sa se acomodeze la gradi ma gandeam ca tu nu ai dat-o inca pe ana maria si ca la voi va fi probabil si mai rau. si asa cred ca a fost. te inteleg perfect cat trebuie sa-ti fi fost de greu. Consolarea ta este ca stioi sigur ca acolo e f bine ingrijita si ca va invata multe lucruri noi (ceea ce deja se intampla). e o sansa extraordinara pentru ana maria sa invete engleza si chineza la varsta asta, cand copiii sunt ca un burete, absorb orice informatie usor. ma bucur pentru tine ca lucrezi, stiu ca, cu toate ca intotdeauna ti-a placut sa-i fi aproape anei, ti-a lipsit viata profesionala. va pupam si va imbratisam tare de tot, iar daca nu mai intri in curand, va urez muuuulta sanatate, un Craciun fericit si linistit in familie si tot binele din lume!

Tanima, zau ca ma intristeaza postarea ta... nu stiu ce sa-ti mai spun... sigur ai incercat o gramada de variante de tratament... Dumnezeu sa va ajute sa va faceti si voi bine si sa treceti de necazuri cu bine!

Adriana, Flavia, superbe poze! Super tare Bogdan sa se dezbrace, daca-i era cald, ce aveati voi cu el? Adriana, spiridusul Dudu ne-a dat dovada talentelor lui, abia asteptam un concert! vezi ca daria a primit ieri un casetofon (de jucarie) care are si un microfon si canta la microfon, asa ca poate infiintam o formatie... hmm, cu toate ca invitatii au spus, cand au auzit-o cantand, ca nu va face cariera din asta... dar daca Dudu se indrapta spre hard rock, daria stie f bine sa zbiere, iar prezenta scenica au amandoi

Lexi, poate ajuta mucosolvanul ala si va linistiti si voi... sa aveti sarbatori fara bolnaviori...

Xan, ce sa zic, cu 2 fetite bolnave trebuie sa fie greu... si la noi, cand e unul bolnav, sigur e si celalalt. si e adevarat ca nici eu nu prea ii feresc, deja m-am resemnat ca se vor imbolnavi impreuna, asa ca ma inarmez cu rabdare si muuuulte remedii naturiste si homeopate. multa sanatate si voua si sarbatori linistite!

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

lexi, ai o superbitate de fetita, cu ochisorii ei mari albastri si parul blond carliontat! cand am vazut pozele cu ea pictand, m-au trecut fiorii, o vedeam pe daria murdarindu-si hainele, mainile, fata, murdarind masa, covorul, canapeaua ... si astea, asa, la o prima strigare... ai noroc cu o asa pictorita grijulie si curatica.

am uitat sa va spun ca noi ieri am facut o pre-petrecere de Craciun. Din cauza ca pe 23 seara plecam cu trenul la Baia Mare sa facem Craciunul undeva la tara, la maramu, ne-am chemat parintii si prietenii, in 2 reprize, sa sarbatorim craciunul si acasa, pentru a da cadourile copiilor. a fost foarte frumos, copiii s-au simtit minunat si noi de asemenea. au cantat colinde (au mai venit 2 copii de varste apropiate) si am simtit ca primul nostru craciun minunat. daria, pe langa jucarii, era fascinata de brad si mai ales de bomboanele de ciocolata din brad, pe care le mangaia toata ziua, le prezenta tuturor si ma intreba de zeci de ori cand poate sa le manance...

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput