Pestisorii de... zapada (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Dana , spor la curatenie! si exact vb . ceea ca pofta vine mancand , poate ca si Ely se va molipsi .... ...hai Ely .. sau mai bine mergi la shoping ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Fetele dar Crynutza ce o face ? E bagata in curatenie pana la gat sau a fugit sa caute mosul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

buna dimineata si de pe aici. Sper sa se ia pofta de treaba si pe la noi. DAny cred ca ai dreptate poate mi-am planificat prea multe . Am ramas cu ideia gresita ca de Craciun totul trebuie sa arate diferit. Dar cand totul e curat si pus la locul lui mereu( nu va speriati, la mine nu e asa)( sper sa devina) parca nimic nu se schimba in mod special.Sper sa reusesc sa termin totul pana pe 21. Nici noi nu am facut cumparaturile si cu zapada asta , nici nu cred ca ne limitam la magazinele din jurul blocului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

'neata!
Am reusit sa iau raceala de la serif, asa ca-s cu nasul curgator, ma gadila in gat, ma doare capul...sper sa nu ia si Diana.
Bine ca am terminat curatenia, am si croitorit intre timp(daca vreti sa vedeti gasiti la semnatura) si azi vreau sa fac turta dulce. N-am facut niciodata, dar sper sa-mi reuseasca.
Sa aveti spor in tot ceea ce faceti si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nicoll, mai asteptam mult pomana porcului , sorici ..alea alea ...ce faci ..lesin aici hai ...


Mihaela, ai grija , multa sanatate!

Cu restul nici nu mai vb ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany...venii mama cu pomana porcului,fripturica si prajita si fiarta cu nitel vin(pt cine nu sta bine cu dintii),aducem sorici ,tuica si vin fiert!si
HAi ca scriu dupa ce trimit ac mesaj.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Feteleor a fost azi un frig afara...brrrrNu pot sa zic a am tremurat toata ziua,dar...mai la sfarsit cand cu spalat de mate m-am congelat.Si animalul mare si ajutoare multe dar mai nepricepute,a trebuit sa ma implic destul de serios.
Vreau sa va zic ca si fes in cap i-am pus,iar cand Stefi s-a trezit i-a spus mamei ca afara e tataie si cu o tanti cu fes
S-a dumirit ea ca tatnti e de fapt ma-sa si s-a indurat sa iasa afara.Cand a dat ochii cu porcul a inceput sa zica ca nu mai vrea,a-i e frica.I-am explicat ca tataie -a taiat,adica acum doarme si o sa pape fetita sorici si carnita si incet incet a iesit.Ne-am pozat pe si pe langa porc,putin prin zapada,Codri mult mai mult si intr-un final,cand am vrut sa le culc...m-a furat si pe mine somnul.
Acum am mai pus cate ceva la punct si am venit simtind chemarea lui Dany.
Cryna ce faceti,a venit mosul?
Miha am vazut sarafanele si fustita,sunt f dragute.Deci tu esti cea care te-ai mobilizat cel mai mult se pare.Sa ai grija,sa te faci repede bine ,nu se poa sa fim bolnave de sarbatori.
Dana gata ai bucataria aranjata?E totul la locul lui?
Baby,Ely mobilizarea doamnellor!
Eu tre sa fug sa le dau la fete papa,ca mai nou imi plang de foame.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

bun ..bun ....bogdaproste ...sa fie primit ....yam ..yam ..



Citat:
citat din mesajul lui nicoll_mada

Dany...venii mama cu pomana porcului,fripturica si prajita si fiarta cu nitel vin(pt cine nu sta bine cu dintii),aducem sorici ,tuica si vin fiert!si
HAi ca scriu dupa ce trimit ac mesaj.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany sa sti ca m-a uns la suflet modul cum ai primit papa bun!Sa fie celor dusi dincolo!
Maine sper sa prestam si niste tobe,plus transarea propriu zisa a intregului animal.Dar o facem in casa si nu la brrrr,ne-am scos.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Seara buna la toate sirenele!

Vin sa-mi motivez "absentele" ... avui mosafiri zilele astea ... venira sor-mea mai mica si sotul ei din Italia pe neve , "surprise-surprise" ... si, na, mi-am lasat balta trebile incepute deja s-am incercat sa fac si io oleaca pi gazda ... mno, cam naspa cu trebile incepute si neterminate & ... nu e chiar supermizerie dar, nici prea mare curatenie nu este ... eh, maine sper sa-mi termin si io curatenia inceputa, ca sa pot face pan'la urma si bradutul ... bla-bla... plus ca, pe 30 asteptam sa vina (tot din Italia) si sora cea mai mare cu sotiorul ei (nanutii lui Robert) iar, cea mica si al ei sot raman in tara pana dupa sarbatori (acum is la sotul ei acasa, la parintii lui adica dar, or sa mai vina ei si pi la noi saptamana viitoare, )... asa ca, e ... nu?

Mno, scuze ca nu raspund la fiecare in parte si o sa o fac la comun, pe fuga ... deci, gustarii bunataturi , ma amuzai de perlute , vizionai "croitoreli" faine , -am suparacioasele , uram sanatate multa la bolnavioare si dorim spor la treburi tuturora ! Numai bine la toate! si noapte buna ! Sa visati frumos ! Pa.



Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput