*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Criss mersi , ati dus gustare pe avion , nu gluma
da..am remarcat si eu ca la voi toate drumurile duc la Roma



mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isaelena spune:

Monicus si noi am papat anannas, de acum o luna i-am bagat in salata de fructe...ananas proaspat, curatat f bine...si ne place tare taremult...nu i-am dat mult, doar jumatate de felie, in conditiile in care Sara papa la o salata de fructe jumatat de mar,jumatate de para, doua clementine, o banana si jumatate de kiwi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:



Na, ca azi sunt -30 (din cauza vantului care cam sufla) si a trebuit sa scoatem piciul sa mergem la cantarit. trebuie sa iesim pana la primavara, ca altfel ne ofilim de tot. Mai, apropo de frig, aici se scot copiii afara si la -10, -15, cu conditia sa nu bata vantul. Au toti cotume de ski, caciuli, fulare, manusi si vad ca rezista bine. Eu...ca Mamiseli, sunt o friguroasa de numa'. Dar dupa o iarna din asta, ajungi ca -5 sa ti se para de-a dreptul cald.

Examenul a trecut (ce bine), inca nu stiu nota. Deja ma gandesc la urmatorul curs pe care il incep pe 9 ianuarie. Of, of!

In alta ordine de idei, am cantarit piticul si a luat exact 90g in ultima luna. Nu prea ma mir, deoarece consuma multa energie cu mersul, s-a si lungit un pic si mananca tot aceleasi lucruri ca acum 2-3 luni. Inca nu avem gustare ca nu stiu ce sa-i dau. Il suspectez (si) de intoleranta la gluten, dar am ajuns si eu la vorba sotului: "Si daca le are pe toate ce poti face? Asta este". El e relaxat si le ia cum vin. Asa ca incerc sa nu ma mai stresez. Bineinteles ca sunt tot timpul pe net sa caut info despre alergii/intolerante, chiar azi am vb. cu o mamica al carei baiat avea intoleranta la gluten si dupa 2 ani de dieta e ok. Inseamna ca era doar o intoleranta, nu boala celiaca. Si ma gandesc ca traieste intr-o societate obisnuita cu persoanele cu alergii si care ofera o varietate de produse fara alergeni.

Pupam si noi Mirunica cea frumoasa, strangem cordial mana concurentului Thomas caruia ii uram drum bun si vacanta placuta.

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

david este in perioada in care nu mai papa fructe...doar suc de portocale:simplu sau in diverse combinatii...o sa mai incerc sa-i dau...

am pus un filmulet facut aseara...nu a avut stare minute in sir:



Cristina - mami de DAVID - ANDREI

UN VOT PT UN DAVID ADORMIT


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

si eu fac parte din mamicile care scot copilul afara pe ger...atata timp cat copilul este f bine imbracat, nu vad de ce l-as tine in casa....daca nu e vant, atunci...la joacaaaa...si la plimbare!!!!
aerul curat nu le face rau, din contra...eu si anul ie4seam pe ger....

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

UN VOT PT UN DAVID ADORMIT


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

criss apesi concomitent alt sift si vei reveni la scrierea in eng

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Aleinad si Elilov multumesc frumos de explicatii , am reusit sa pun iar pe EN ..nici nu era asa complicat da chiar nu am stiut ..Sofi mic si poznas sigur a facut o combinatie de taste de a reusit probabil cum zicea Eli ...maai deja copii astia stiu mai multe ca noi

Intrebare : Priorixul asta e optional? nu e in schema de la stat ? ca noua nu ne-a zis nimic de el med. de fam. ...nici nu stiu cand facem urmatorul vaccin si ce este

Andy draga ce frig e la tine brrr !! Lasa ca Andrei sigur se caleste si nu v-a avea probeme cu frigul

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

oceanboorrrnnnn!!!!

zboru nu dureaza 2 ore ma!! dureaza 2 ore + 2 ore mai inainte check in si plimbare prin aeroport cu bagajele predate + drumul pana la aeroport + debarcarea si asteptatul bagajelor dupa aia + drumul de la aeroport. asta da vreo 6-7 ore asa in cel mai bun caz.

ia borcan de legume si de fructe la tine, ia si o banana, ia si niste biscuiti, ia un biberon de apa - te lasa sa treci cu toate astea daca ai copil

avionul e cel mai bun loc sa ii dati sa manance, stati pe scaun si le aveti pe toate. si asa il tineti si preocupat. la decolare si aterizare sa ai sa ii dai apa sa suga din biberon ca sa nu il deranjeze urechile.

edit: io nu m-as incarca cu paturici pernite jucarici si alte acareturi dupa mine. daca e frig poti sa pui o geaca de a voastra pe el, dar nu am vazut pe nimeni mort de frig in avion. eu daca inchid aerele de deasupra locurilor noastre mi se pare suficient.
sa fiti cat mai "light" sa nu va incurcati in catrafuse

drum bun si daca ai emotii gandeste pozitiv: eu am zburat singura cu laura la 10 luni si 2 ani si la primavara zbor singura cu amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui criss703

Intrebare : Priorixul asta e optional? nu e in schema de la stat ? ca noua nu ne-a zis nimic de el med. de fam. ...nici nu stiu cand facem urmatorul vaccin si ce este

Priorixul este vaccinul ROR (rujeola, oreion, rubeola) care este in schema obligatorie la 12 luni. Mie mi se pare mai corecta varianta unor medici de a face acest vaccin la 13 luni, la o luna dupa DTP+polio, dar multi medici de familie merg pe varianta combinata a ministerului. Urmatorul vaccin este la 4 ani.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

aici se face ala cu polio la 15 luni, tura asta am facut numai ROR si prevenar

Mergi la inceput