Albinute si bondari de mar-apr '07 (132)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

hello..cam multa liniste pe aici...ce faceti?ati cazut in butoiu cu melancolie sau pregatiti porcul?

rebiana cand nasti?


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:


Am scris un mesaj lung dar a disparut. Va povestesc pe scurt. Mihai a fost tare dragut la serbare si foarte cuminte. Nu a recitat nimic, mai ales ca era in engleza. A primit un trenulet Thomas la care nici nu s-a uitat, un lego mare, o carte cu masini in engleza, un Mos Craciun, bomboane si o cutie cu ciocolata Kinder. Radeau toti de el cand cara sacosa care era cat el. Nu cred ca are 88cm. In schimb Stefan are 64cm, e lung. Am o poza cu verisoara lui Ana pe care o iubeste cel mai mult. A facut 6 ani si erau impreuna la petrecere.

Cateva poze cu serbarea
http://picasaweb.google.com/SergiuUSM/Decembrie200904?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi...?

azi facem carnatii si cred ca si bradul,ornam si ap nostru mic...offf eu am un dor asa de casa mea,de surorile mele,sa stam asa acasa acolo,unde chiar daca a fost tare greu a fost tare frumos...ma gandeam k razvi o sa primeasca o gramada de jucarii iar noi ne bucuram si pt o pereche de manusi de ex,caci mama nu avea banuti sa ne cumpere si facea saraca economii si mai ales ca avea 5 copii!

riloasa tare frumoase pozele!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!

Haideti la , ceai, sa ne mai incalzim un pic...!

Eu simt cum o sa ma ia o raceala, deja ma deranjeaza gatul, ma doare capul, dar parca si ochii...

Sambata am avut petrecerea la serviciu, Teodora s-a purtat exemplar, a colorat, a pictat...apoi am asteptat sa ne strige mosu'. Pe la 12.30 ne-a strigat si pe noi, dupa ce i-am bagat cadoul ei in fata -erau pungi mari cu cadouri cu varstele trecute pe o eticheta...insa omul de zapada, ajutorul mosului, a luat cateva pungi cu cadouri pt bebelusi si pitici, apoi a luat la intamplare...copiii mai mari, spuneau poezii sau cantece, se conversau cu mosul...iar piticii nu mai aveau rabdare...Asa ca am ajutat un pic
.
Discutia incepe asa:
Mosu': ai asteptat mult pe mosu'? (dar vb destul de incet, de nici eu n-am auzit ce zicea)
Teodora: Teodola Ioana Efiemov
M:Da, da, cred ca ti-a fost dor de mine...cum te cheama?
T: Teodoia Efiemov
M: Si cati ani ai?
T: (eu eram ff curioasa) doi ani si...4luni Pe mine ma bufneste rasul ii spun omului de zapada(era o tipa costumata) ca se vede ca-i fetita, ca nu-si spune varsta adevarata...
Mosu' nu indrazneste s-o intrebe daca stie vreo poezie ceva...Intre timp Teodora ii arata mosului fluturasul ei de pe obraz, plin de sclipici...mie mi-era ca o sa-i fie teama, ceva...nu mai zic sa si spuna vreun cantec...Si o intreb daca are pt mosu' un cantecel...
T:da!
Si incepe draguta de ea, sa cante Mos Craciun cu plete dalbe...!
Au ramas mosul si omul de zapada intr-un zambet...
ne-am primit cadoul, si am avut surpriza placuta, sa fie ceva f interesant, ceea ce va recomand pt pitici. E un fel de lego, cu patrate mari care sunt fereste, usi , are acoperisuri , garduri, pomi, oameni...si o tablita cu spatii , unde poti construi case, magazine, o groaza de chestii. Cutia se inchide super, intra toate piesele (ce ma bucur)si chiar a incantat-o. o sa caut sa va dau linkul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Tot io

Carmen are Vlad o mutrita cu ochelarii de soare...Si cu pisicul in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

fierbinte da careva?Mie mi-au inghetat toate cele,Ioano ma auzi???
Sunt la magazin si-mi pica ochii in gura de somn,ca ieri in loc sa ma odihnesc,am profitat de absentza Mariei si a lui Edy si am definitivat curatenia,am impodobit bradul si casa,la intoarcere li s-a taiat respiratia de fericire cand au vazut totul.Le-am spus ca au venit spiridusii Mosului si au adus bradul.

Amintiri despre dictatura,mai bine nu,fiind mai mare ca voiamintirile nu sunt placute deloc,asa ca le tin incuiate intr-un sertaras al inimii mele.

Saptamana asta muncesc continuu(acasa si la magazin) si se pare ca asa voi incepe si anul urmator cu multa multa munca,ma bucur ,insa mi-e tare greu ca nu stau mai mult alaturi de pitici.Klaus s-ar putea sa plece asa ca raman singura,eu si gorobetii.Nu va fi usor insa nici imposibil,oricum o sanasa ca cea pe care tocmai a primit-o ursu ,nu merita ratata si voi face tot ce-mi sta in puteri sa-l sprijin.
Cam atat de la noi.In rest va doresc tuturor zile senine,pline de dragoste si bucurii.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

andra te-am auzit ... dc rezisti pana miercuri ... se rezolva si cu cafeaua!
felicitari!!! ma bucur pt voi!

noi ... cam asa:
matei nu a vrut pe sanie!!!! nu nu!!! de-aia am picioare, sa merg pe ele ... lasa ca merg asa, cu picioarele mele!!
in rest, ne-am tavalit prin zapada ... a mai venit mos craciun de 2 ori ... a fost frumos.
dimineata am dat "putin" la lopata. matei ma sustinea: mai poti mami??? te dor mainile?? cand intr-un final am reusit sa scot masina din parcare striga tare tare: bavooo mamiiii ... ai leusit!!!!!

sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am gasit link, http://www.kaboo.ro/comparator/1033674-quercetti-joc-creativ-geoville-toolbox/, scuze pt intreg carnatul, dar n-am timp sa-l arajez.
Deci asa ceva a primit Teodora de la mosu' asta. E incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

BUNA TUTUROR!

Noi suntem de aseara in tara lui Mos Craciun. Ei nici chiar asa dar suntem in Piatra-Neamt unde zapada-i mare si un ger.... erau -9 grade la ora 11.30 dar tot am stat 1 ora jumatate afara ca am iesit in centru si nu am putut s-o luam pe Maria mai repede spre masina. Drumul pana aici a fost ok. Maria a fost f cuminte, ne-am oprit pe drum sa mancam la un restaurant ca am plecat imediat dupa slujba si nu mancasem.

Am intrat pe grup pentru ca am o rugaminte mare de tot la voi. Parintele Iustin Parvu (cred ca multe ati auzit de sfintia sa) de la Mrea Petru Voda este grav bolnav si maicutele vor sa ne rugam pentru el. Va rog din suflet sa o faceti. Este un preot deosebit si acum are nevoie de ajutorul nostru. Stiu ca rugaciunile facute in grup fac minuni si am nevoie de ajutorul vostru.

In seara asta sunt asa cam suparata, nu prea simt spiritul Craciunului dar sper sa-mi revin zilele urmatoare. Am fost in vizita la Centrul de plasament, la Laura. Am gasit-o f suparata. E doar o mana de copil si ma privea cu niste ochi tristi de-mi venea sa o iau acasa. Motivul supararii: pai care altul decat nesimtirea celor care ar tb sa se ocupe de binele acestor copii. Pe scurt a fost mutata intr-o alta aripa a cladirii, a fost scoasa din grupa ei unde se obisnuise (au mai mutat-o o data acum 1 an si ceva cand primaria a avut nevoie de casa unde erau copiii), a fost indepartata de dna Tamara, ingirijitoarea care-i cunoaste de ani de zile... acum era ca un catelus speriat. Sunt 11 fete de clasele III-VII in 2 camere. Au paturi suprapuse si cate un fel de dulapior fiecare. Camera arata groaznic. Geamurile sunt f vechi si intra gerulde afara, peretii sunt semicoscoviti. Au avut si o tentativa de brad dar nu in camera lor ci in "clubul Centrului".Au primit si cadourile de Craciun- o punguta mica de tot cu dulciuri. Cata ingnoranta si bataie de joc pentru acesti copii. Asta este. Am reusit sa o mai inveselesc cumva cu cadoul meu. Mai ales ca nu ma astepta asa de repede. Pana la urma i-am luat un joc de societate sa se joace cu colegele, jurnalul Hanna Montana, papucei de casa cu tigri, un catel mare de plus, suc, sosete si niste bluzite. Si as vrea sa o scot intr-una din zile in oras desi acum nemaifiind in grupa dnei Tamara imi va fi destul de greu.

Sunt suparata si pentru ca Black, ghemotocul cret cu care am copilarit, foarte bolnav fiind a murit astazi. Nici macar nu am apucat sa-l vad pentru ca e acasa la fratele meu iar noi am fost ocupati la soacra mea de cand am venit si nu am ajuns la el. Era bolnav si avea 14 ani e adevarat dar era catelul nostru. Ne vom aminti tot timpul de el.

Am citit istorioarele despre Mos . Cred ca toti copiii vor fi curajosi anul acesta ca doar au crescut si-si vad si ei interesul - sa mearga si sa primeasca fiecare un cadou.

Maine merg in Kaufland sa cumpar scutece, detergent si mancare pentru familia cu multi copii. Ma duc f dimineata si sper sa gasesc usor tot ce mi-am propus. Pe 24 mergem la ei in vizita adica eu si prietenul care mi i-a prezentat. Vroiam sa o iau si pe Maria mai ales ca ar fi incantata sa se joace cu copii dar nu cred ca e o idee buna. Prietenul meu se va imbraca in Mos Craciun si le va imparti cadourile pe care m-a ajutat chiar Maria sa le pun in pungi deci ar intra la banuieli. Si in plus nu stiu cum e drumul acolo in sat ca nimeni nu a dezapezit si ar putea fi nevoie sa impingem masina etc.

Voi reveni cu poze.

Daca nu mai intru zilele astea (desi mi-e greu sa stau departe de voi) va urez tuturor Craciun fericit! Sa fiti sanatosi cu totii, cu mic cu mare si sa aveti parte de multa liniste sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi....o ???

Tzuna

Noi am facut bradul aseara si razvi acum dimi s-a trezit si a zis ca se duce sa vada daca a venit mos craciun la el la brad...

azi nu stiu ce sa fac de mancare...chiar habar nu am...

va astept!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput