Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *27*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



deci .. tortul este acesta

http://gabrielacara.blogspot.com/2009/01/tort-winter-cu-portocale.html

cu cateva mentiuni:

in blat am pus 4 albusuri si nuca macinata la blender.

in crema de portocale nu am mai pus suc .. caci am facut o prima transa si mi s-a flescait .. am facut iara crema dar fara suc. de asemenea, la crema am pus 1 plic de gelatina.



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Dana, nici noua nu ne place pe burtica . Ca alternativa, o plimb zilnic pe burtica si ea isi tine caputul destul de bine .

Andra, ce rau imi pare ca ai racit, multa sanatate

Uka, a mea la masaj urla tonic in 90% din seri. Ii place in apa, dar cand o scot e jale, ma apuca toate tanspiratiile . Merci de idee . Mie nu mi-a trecut prin cap sa-i fac masaj inainte de baita


Mihaela , m-ai prins , cum am un pic de timp liber, cum imi fac de cap pe forum .

Dana, multumim de vesti despre Stefanel , sper sa ajunga acasa cat mai repede.

Mihaela, mie imi place ideea alb-albastru pr bradut. Noi vom face o combinatie purple-silver, ca na, avem fetita

gata ziua de ieri.......






Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

am revenit
cine vrea sa afle povestea alinei de doar 28 ani
cu cancer cranian
poate citi aici
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

ajutati-o sa traiasca

donati prin sms gol
la 879 2 euro
pana la sf lui decembrie


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca

Manga cred ca o sa incerc si eu cu manusi. Problema mai mare e la noi noaptea cand isi baga mainile in gura si fiindca nu nimereste se zgarie si freaca pe tot capul si se trezeste. In conditiile in care ea nu mai papa noaptea de 2 luni aproape.

Am vazut si eu poze de minune de Chiara. Foarte frumoasa si scumpa.

de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE



noaptea nu i le las. mi-e frica. se poate sufoca. poate i-o fi foame arasi si noaptea...sau nu?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009
Asteptandu-l pe Mos Craciun...

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

elle am vazut pozele cu Anna si Eva. Ce frumusele sunt amandoua. si ce cuminte a stat Anna la baitza. tortul "suna demential". sa va fie de bine botezul si sa fiti sanatosi si fericiti!

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009
Asteptandu-l pe Mos Craciun...

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Seara buna!
La multi ani sarbatoritilor de astazi!
Iulika, m-ai dat gata cu placuta de la carut cu numele lui Bruce. Ce de zapada e acolo pe la voi.
Manga, mie nu-mi place sa-i pun manusi pt ca tot baga manuta in gura si uda manusa si nici sa stea cu ea uda pe mana nu e bine. Mai folositi aparatul salin? Elenuta, Anamaria sa va bucurati de proaspetii increstinati.
Eu cred ca l-am laudat prea mult pe pitic ca a inceput sa fie mai marait decat de obicei. Bine cred ca si din cauza nasului care inca este infundat.
Am vazut ca si primii pasi a scos o suzeta care se inchide automat cand o scapa copilul si e doar 4,5 RON.
Elenuta, tu chiar vrei sa ne imbolnavesti de pofta cu tortul ala? Tu crezi ca noi suntem asa bune bucatarese ca si tine ca sa ne apucam sa-l facem?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


La multe lunite BRUCU,BOGDAN,CARINA,CAROL,VLADIMIR,DINU !!!

Off, Dragoselu a racit, pupicim sa treaca repede .

Madalina, multa sanatate si tie

Luto, ce bine ca a dormit David asa mult.... si-a intrat in drepturi de baiat mare

Ce frumoasa e Chiara, asa inconjurata de familie

Iulika, am servit si eu tuiculita ca atat am vazut vegetarian in menu , dar buna tuiculita tare . Daca vrei mai trimit zapada . Ce scump tre sa fie Brucu cum vorbeste cu animalutele .

Ce harnica a fost Mary astazi , ar trebui sa iau exemplu

Suede, bine ati ajuns acasa si multa sanatate in continuare

Iananna , multumim de tratatie, sa traiasca pustiul

Iulika, ce tare e Brucu, are si nume la carucior

Manga, si tu racita? Mai, dar ce se intampla....off, multa sanatate

Raluca, bine ati ajuns acasa, multa sanatate lui Stefanel

Elle, sa traiasca mica crestina si surioara ei. Ce fetite frumoase aveti . Nu mai zic nimic de tortul ala

Anamaria, felicitai si voua pt micul si frumosul crestin

Claudia, felicitari si vou pt mica printesa . Imi pare rau ca a plans mititica

Manga, Anamaria, Iulika, Lullaby,Ellenuta . Cei 3 protagonisti (Sofia, Emma si Mark) multumesc frumos pt cuvintele frumoase


v-am ajuns ........mai e cineva?








Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Manga, merci, dar daca te incalzeste cu ceva, sa tii ca nu incap in hainele mele dinainte de sarcina, si ma cam oftic . In rest, dulcuirile sa traiasca , ca nu ma mai satur naibii odata.


Am iesit si noi azi afara sa inspiram aer curat cu miros de zapada. Mare greseala . M-am luptat efectiv cu muntii de zapada, am forjat carutul la maxim si m-am intors cu coada intre picioare dupa 20 min. Asa ca nu stiu cand imi mai fac curaj sa ies .



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

seara buna...

mesajul scris de dimineata l-am postat acum pe seara la un subiect inchis, cap 26....ca doar nu ma astepta nimeni pe mine.. si l-am pierdut..mi-am dat seama ca eram pe ultima pag mult prea tarziu si ca intre timp fetele sunt in forma

ideea de baza...tot nerecuperata...mai obsita...
am reusit insa sa mai uploadez niste poze.....Ama in decembrie

iulika ce iarna frumoasa la voi acolo si ce numar are brucu la motor....o nebunie!!



, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



croco vai cat de repede se schimba bebelusii nostri .. ce fatuca de fetita are ama .. e o frumoasa piticuta mica si mami o imbraca super!

delia ai incercat sa iesi cu pitica in sling sau wrap?

iulika super carutul cu placuta pe care scrie bruce .. ce zapada frumoasa si ce ursulet scump!

va multumesc ca mi-ati admirat tortul .. toti au fost dati pe spate de el .. iar eu l-am decretat cel mai bun tort facut vreodata de mine ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput