Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (343)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Va iubeeeeesc pe toate!!! mamicuta mea si.a facut analizele si au iesit buuuneeee!!! Numai ganduri negre avea, se simte foarte rau ( dr. spune ca daca nu au gasit nimic inseamna ca e pe fond psihic ) si se gandea la ce e mai rau...a facut analize acum vreo 3 luni si cea care arata nenorocirea( nici nu pot sa scriu numele bolii dar intelegeti voi ) a iesit buna....mama tot gandul ala il avea ca daca......sapt trecuta a fost la Municipal pt analize iar astazi a fost pt rezultate si sa faca,,, colonoscopie, au iesit toate beton Trebuie sa iasa din starea de depresie, sapt asta se interneaza...oricum noi am a vut un an de tot kkt-ul...la inceput stiti ca era cu fratele meu care avea o pata pe plamani si asteptam rezultatul sa nu fie....dupa aia cu mama.....cred ca daca nu ma vopsesc, am parul alb in tot capul



Giova este suuuperbbbisiimoooo Edilinu Clar poza de felicitare pt Craciun

Toanca super tare renul din curte

Irina sanatate la Marcolino Si al meu este putin infundat la nas pt ca s.a jucat cu zapada doua zile la rand, tare fericit este cu zapada asta

Nu mai stiu cine intreba ce are fara cauciuri de iarna....platim amenda de ne usuca si cred ca se ridica si permisul.....socra-miu e de vina ca ni le.au furat, erau pe locul lui de parcare, putea sa le duca la boxa dar na....ne.a dat 400 euroi sa luam altele dar stai asa: alea erau de 1 mie si ceva euroi, ce sa iei cu 400 la mana a doua? trebuie sa se gandeasca, noi avem copil in masina, unde e siguranta lui? banii i.am mancat.....nu avem de roti.....
edit: nu e mama dusa ca se gandea la rele, sufera de pancreatita si este foarte periculos daca nu are grija la regim
Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Fetelor trebuie sa ne gandim de pe acum ce titlu vom avea la : in floarea copilariei

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MARAKI - Doamne Ajuta ca e bine mama ta si ati primit confirmarea chiar prin analize. Atentie la psihic... ca daca-i la pamant face mai rau decat orice boala.
Ca exemplu... soacra-mea si taica-miu cu aceeasi boala... ea cu psihicul la pamant el optimist toooot timpul... ea a rezistat 1 an ...el 3 si jumatate.
Pune-l pe socroseniu sa sara cu banii pai daca din cauza lui ati ramas fara roti.

IULIANA - nu te speria cu bulbii... chiar daca au iesit. Eu am un soi de lalele care rasar prin noiembrie... le cresc frunzele cam 20 de cm dar nu ies bobocii. Da zapada pe ele... frunzele par degerate dar primavara isi revin miraculos si fac niste floooori... frumoaaaase si devreme... adica din martie odata cu ghioceii si crocusii.
Omul de zapada e d-ala gonflabil? Sau tot din beculete?
Eu am un om de zapada si o cometa ..figurine pe care le tineam la geamurile de la etaj. Acum daca ne-am mutat noi acolo nu le-am mai pus la geam ca nu pot dormi cu lumina in camera... le-am scos afara si pe-am agatat pe unde s-a putut...

Eu imi doresc mult instalatie d-aia gen tzurtzuri... dar unde trebuie pusa e cam la 7 m inaltime si n-am chef sa-l mai pun pe Robert sa faca alpinism pe casa iarna.






LILIANA 31+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Maraki, ma bucur ca i-au iesit bine analizele mamei tale.
Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Liliana, pai eu am luat bulbi din aia olandezi. Am dat o gramada de bani pe bulbi; bine...mi-am si luat ca taranu' adica vreo 100 de bulbi
Omul de zapada e gonflabil, dar cu luminite; o sa-l pun tot in curte pe undeva pe langa ren.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am mai terminat vreo 2 cadouri...dar mai am de cumparat...maine. azi nu mai am chef...cred ca ma si gripez si eu.

Maraki ma bucur ca e bine mama ta. sa ia ceva vitamine, bine ca se interneaza.
Lili eu am lapte inca, dar s-a reglat si curge la comanda lui Edi. la congelator am 2 sertare pline de el, la mama iar am lada plina. am depozitat cat am putut la inceput, pana nu s-a reglat. si doamne ce ma bucur ca-l bea, xca nu s-a schimbat gustul.
eu imi fac probl. ca voi pierde laptele daca plec, caci la pompa nu pre aiese. dar poate daca nu va suge el, sanii se vor umple si tot trebuie sa-l scot.
Mersi de info, merg azi in mall si ma bag si la nturistyi si caut siropurile astea.

gata, de foame, revin dupa....

revin tot in mesajul asta.
Lili si marco e innebunit dupa pictat, plastilina nu i-o mai dau ca era plina casa de ea.
cat e un eco 3 mil? la noi e 70 lei, nu e un dr. VIP< dar nici aia nu au mai mult. plus analize, vitamine, dadeam o groaza pe luna....asta e...n-avem incotro. ei ne cheama des, caci au nevoie de bani.
Maraki scumpe rau cauciucurile. si Clau trebuie sa-si ia de vara, ca astea sunt gata. pai vreo 8 mil. e numai unul. bine ca ii da din firma, tot de la noi...dar parca e altfel ca atunci cand iei din salariu.
si eu tot cu alea de vara circul...mi-e lene sa merg sa le schimb. dar mi-e cam frica...caci sunt recomandate sa fie schimbate daca e 3 zile consecutiv 7 grade sau mai putin. pai azi dim. erau 0 grade.

bag si eu rapid o farfurie de supa si plecam iar de-acasa. tot pe drumuri suntem.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Gio ce misto ca deja te-ai apucat de rezolvat cadourile. Si eu trebuie sa fac lista... dar e lungaaaaa rau. In plus sa vad ce naiba fac cu ea ca trebuie sa o onoram cumva.

Pai la mine consultatia si echo la inceput a fost 200RON acum e 300RON. Consultatie ... vorba vine ca nu se intampla decat sa m-asez cu burta in sus si il vede pe bebe la echograf.Cum n-am nici o problema (Doamne Ajuta) nici cu intrebari si nici cu tel nu l-am deranjat vreodata. Iti dai seama ca de-acum m-ar chema la 2 sapt... sa ma lase nene ca a vazut ca e ok.... am facut si 4D... si toate analizele... ma duc acum pe 23 dec si din partea mea... m-as mai duce cand m-apuca sa nasc dar parca-l vad ca pe 4 ian ma cheama iar. Nici nu m-am interesat cat trebuie sa mai cotizez la nastere... dar il las pe Robert sa rezolve direct cu dr... ca si data trecuta.

Sapt. asta trebuie sa ajung si la medicul de familie sa iau medicalul si prenatalul, mai trebuie sa ma mobilizez cu hainutele lu' bebe2 sa le scot si pe cele ramase de la Nicolas (desi nu cred ca mai am prea multe pt varsta asta ca multe le-am dat) dar si pe cele noi sa le bag la spalat si sa vad ce-ar mai trebui cumparat.
Sambata am primit pt bebelush 2 prosoape cu gluga de la mama iar patutul il voi instala in camera bebelushului dupa 1 ian.Pana atunci il mai las pe Nicolas in caz ca va fi mare trafic de copilasi pe-aici de sarbatori... sa se joace in 2 camere.
Copilul meu cel puturos... a cazut rapus in patul lui... era si obosit ca doar ce s-a trezit la 11.

LILIANA 31+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Azi si maine am eu zile de smotru. Mai aveam 2 zile de co, mi le-am luat sa fac curatenie ca intre Craciun si Revelion sunt in zilele acelea fara salariu.
Maraki tare ma bucur ptr. mama ta, sanatatea e intr-adevar cel mai imp. lucru. Am fost si eu ieri sa caut robot. Pe aici nimic interesant. Unul la 100 de lei in Carefour care zicea ceva, lumina, in rest mai nimic. A fost dezamagit si Tudor acum zice ca vrea un leu. Am gasit pe net 2 interactivi, par tare interesanti. A-ti vazut cumva fetelor din Ro in mag?
Giova ai avut laptic nu gluma, eu n-am avut sa-i dau nici o luna, la tine e plin si frigiderul, super. Sa ne spui ce jucarii interesante ai vazut prin magazine.
Irina, inteleg ca Mario a curatat masinile de zapada. Si Tudor azi dim. la 9 a vrut afara ca era putina zapada. Bine ca l-am dus ca acum nu mai e deloc.
Toanca f. frumoasa curte aveti. Eu n-am pus nici pe casa nici prin curte inca nimic, al meu sot nu vrea nimic.
Teolinda ce bine doarme Nicolas. Oau ce preturi are dr. tau. La clinica particulara o sa nasti sau la stat? Presupun ca si la stat tb. sa dai mult in conditiile astea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Miha spor la [smotru].
Nicolas nu a vrut sa iasa in curte astazi.
Despre roboti... nu ne pasioneaza... nu stim... nu recomandam.
De nascut o sa se intample la stat... ca si-asa nu stau sa socotesc cat o sa coste la final... ginecolog, neonatolog, anestezist si tot personalul aferent. Sanatosi sa fim ... ca asta-i ultimul , nah.
Doctorul meu nu era vedet mare cand am fost eu la prima sarcina... desi am vazut eu si-atunci vedete pe la el, insa dupa aceea a aparut si pe la TV si in reviste si am vazut si de data asta vedete pe la el.... iar preturile s-au umflat muuult de-acum 4 ani si pana acum.

GIO - chiar ca mult lapte ai stat sa scoti sa umpli frigiderele.. eu la Nicolas n-am incercat sa scot nici picatura de lapte... a supt pana la 5 luni dupa care a renuntat singur. Acum cu prichindelul mic... ramane de vazut sper sa nu fiu nevoit sa bag pompe si d-astea ca n-am chef.Daca ar suge si el pana la 5 luni ...daca vrea chiar si mai mult ... ma declar multumita.

Trebuie sa ma mobilizez sa fac si lista cu cele necesare ... ceaiuri pt mine, unguente si alte multe chestii necesare la inceput. In plus trebuie sa eliberez un spatiu prin dulapul de la bucatarie si pt bb2... biberoane...

LILIANA 31+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Astia au anuntat ca vin zapezile
Eu abia astept.
N-a mai fost de mult zapada in Bucuresti.
Despre roboti...ca si Liliana.... nu ne pasioneaza... nu stim... nu recomandam.
Leii interactivi iar nu prea stiu "cu ce se mananca"
Matei e consecvent: ramane pasionat de masinile din cars
Liliana, nasol cu lista cu cele necesare.
Miha, spor la treaba!
Eu am o mare dilema: nu stiu ce sa-i cumpar lui Victor de Craciun; ceva idei aveti?
Liliana, vreau sa vorbesc cu directoarea de la gradi daca ar avea ceva impotriva sa-i aduc pe animatorii recomandati de tine la gradi....; ei vin si la gradi, nu?
Ca la tine am vazut ca au venit la gradi, dar ei vin in general?

Mergi la inceput