Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (343)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt chiauna de somn. M-am uitat la tv pana la ora 2, clau a venit cica pe la 3, eu dormeam dusa.
la 9 mi-a dat trezirea edi...de fapt e tare cumintel dim. Se trezeste si nu plange, sta cuminte si suge pe degete...si cum aud zgomotul asta sunt sus.

as dormi acum, dar sunt amandoi treziti, asa ca nicio sansa.

Iuliana cum e bradul? cat a fost?
si marco m-a inebunit ca sa decoram si noi de Craciun sa fie si la noi frumos...pai daca plecam...ce rost are? in plus, toate alea de brad i le-am dat maica-mii de acum 2 ani, daca noi tot acolo suntem de sarbatori.
Oana ma bucur ca e ok razvan, cine stie ce nu i-a priit. nasol ca i-au ramas mici ghetele. marco are o pereche de bocancei, gen Clujana, dar ne-imblaniti si i-am luat cizme de zapada. sa vedem daca le va purta.
Ana nu l-a trimis, i-a fost luat, dar nu mai zic nimic...nici mama nu mi-a prea dat amanunte multe, caci cine stie cine ne mai asculta si prin telefon.
ma bucur ca e ok Alex...pacatoasa otita asta. sincer, se ridica parul pe mine cand aud cuvantul asta. spor la cumparaturi, i-ai copilului circuitul daca il vrea.

merg sa-i dau spiridusului supica, pe urma sa alaptez gogoasa si poate apuc si eu sa mananc. daca nu, nu e bai, am de unde da jos.
o duminica faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Oana in primul rand ma bucur ca e ok Razvan.
Cred ca a mancat ceva ce nu i-a priit pe la gradi
La Hornbach brazii au pret unic: indiferent de marime si cati sunt de "grasi" costa 70 de lei.
Al meu e f. grasan si are in jur de 2 metri.
Cand i-am spus mamei cat am dat pe el, m-a trimis sa-i cumpar si ei unul
E super fain.
Giova, ce gogosica cuminte ai; auzi sa nu planga de foame....pai sa tot ai copii in felul asta
Matei ma baraie la cap sa vedem daca la locul de joaca au dat drumul la caldura si nu as iesi din casa pentru nimic....
Mi-e asa o lene....
Am reusit sa pozez luminitele din curte...http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/

Asa ca am trei poze daca vreti sa vedeti:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

L-am "pacalit'' pe Matei si nu am mai plecat la locul de joaca
Acum sta si se uita la desene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Mai, mai, mai dar ce liniste pe aici....
Unde sunteti doamnelor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Neatza si cafeaua o dau eu!
Eu putin prin zona la calculator ca sunt doar eu cu Mario.mario care pare putin ragusit.Mi se pare si normal avand in vedere cate masini a lins de zapada zilele astea
Ana asteapta tu la Paris zapada cum o asteptam noi aci.M-am distrat ieri seara cand ii vedeam pe ofuscatii aiai de la protv cat erau ei de revoltati ca nu e posibil sa ninga intai la mare de zici ca e vreo lege nescrisa pe undeva si o stiu doar ei.
Toanca eu prima oara m-am gandit la brad artificial si chiar vroiam sa va zic ca o prietena de a mea si-a luat brad artificial frumos rau in magazin insa cand a ajuns acasa cupilul nerabdator a inceput sa urle ca vrea sa il monteze si...surprize , surprize , o pocitanie de brad jumate de cat cel pe care credea ca l-a cumparat.Asa ca aveti grija si uitati-va bine la ce luati.Frumoasa curtea ta.
Maraki apropo de prietena ta cu care te certai , cunosc situatia si mie mi s eintampla la fel.Apropo de cauciucuri eu ii zic lui Marian in fiecar eiarna de cauciucuri si el doi bani nu da.
Liliana can dmai mergi la medic?
Giova deci sa inteleg ca de azi ai activitate intensa.Bravo tie.


Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


doamne ce zi de dospeala am avut ieri...ma prelingeam pe canapeaua din living...imi venea sa ma fac una cu ea[:d]. am si dormit vreo 40 min. Noroc ca am copil cuminte si s-a jucat singur pe langa mine. Cklau dormea cu edi in dormitor...ce parinti denaturati.

Marco tuseste, parca mai rau. acum incepe sa se rupa...nici nu stiu ce sa-i dau. Pana acum a luat Stodal, ii mai dau si ceva pt. imunitate cu echinaceea, si cam atat.
Sper sa il pun pe picioare pana la serbare, nu poate sta acasa acum (serbarea) si eu am atata treaba.

Iuliana super curtea ta. tolanit pe scaun era sotul tau? e un mag. de unde ai luat bradul sau ce e ala H....?
tin minte ca noi am dat pe brad acum, 3 ani...250 lei. aveam bani atunci si ne-am luat unul sa ne placa. acum cand ma gandesc, dar alta e situatia.
Ti-am trimis un PM.
irina, Mario e in vacanta acum, nu? zici ca a lins masinile, e mortal!
Da am act. intensa sapt. asta.
Imediat, dupa ce papa edi plecam sa vedem de cadouri, ca tot merg ma uit si nu iau nimic si timpul trece.

La noi e frig afara, 0 grade...imi vine sa merg sa-mi schimb cauciucurile, caci astia de la VW nu dau semn...macar sa ne zica ce si cum....

am incercat sa ma mulg acum sa-i las lapte la Clau...vezi de treba ca nu scot mai nimic si ma dor sfarcurile cum trag de ele. Laptele vine dupa ce trage Edi de cateva ori...ce naiba fac eu in Italia 3 zile? cum reusesc sa scot laptele ca sa nu ma trezesc ca-l pierd?

o zi faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am pus poze noi:
http://www.dropshots.com/edi_marco#date/2009-12-07/11:56:15
de aici in jos. Enjoy!

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova, da...tolanit pe scaun statea Victor
O sa pun poze cu gradina si in timpul zilei
Hornbach e un magazin gen Pratiker sau Obi/ Bricostore (nu stiu care din ele e si in Timisoara).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna ziua si de la noi puturosii.

Ne-am trezit abia dupa ora 11. Nicolas m-a luat deja ca vrea acuarele... dar nu mai am.. asa ca mi-a cerut plastilina si s-a pus pe modelat. Intre timp a trecut la jocul cu Piticlic .

IULIANA - f frumoase decoratiunile. Imi place renul... ce-am mai cautat si eu anul trecut si-acum 2 ani si nu am gasit. Acum se gasesc da' nu-i buget .Flori d-alea mov inca mai am si eu inflorite iar cum ai tu aleea pavata eu am pus dale d-alea in rondul de trandafiri... peste bulbii de lalele... vad eu la primavara cum or arata florile ca erau si ele puse intr-o ordine pana a venit Robert si mi-a trantit dalele pe-acolo asta vara.

GIO - ffff frumos renul mic si grasan. E un scump ce-mi vine sa-l mananc. Sper ca Marco sa reziste cu tusea aia... pana la serbare.
Daca zici ca e tuse productiva incearca sa-i dai un sirop special pt tuse productiva. Daca tot esti adepta astora de plante cumpara de la plafar sirop de pin sau mai bine de podbal si ridiche neagra.
Daca laptele tau e pe terminate de ce nu incerci sa-l obisnuiesti si cu lapte praf pe Edi? Daca ai rezerve suficiente pt cele 3 zile cat vei lipsi e bine... dar ce te faci daca vii si nu mai ai ce sa-i dai?Vorbeste si cu medicul lui mai bine, ce iti recomanda.

IRINA - eu ma duc la dr. pe 23 dec. Trebuia sa merg joia care tocmai a trecut dar am amanat eu pt ca stiam ca daca aveam sa a duc pana la sf anului ma mai chema odata... si n-aveam chef sa-i dau 6 mil luna asta pt cate o ecografie de 3 min.
Si-asa dupa ce ca avea tariful s-a mai si mutat in alta locatie de vreo luna si a marit iarasi tariful cu 50%. Acum ce naiba sa mai fac... e vb de cezariana ... el a taiat si prima data , el sa taie si-acum ca la ce scoruri are nu-ti mai arde nici sa mai faci copii.

Piua si revin.

LILIANA 31+ si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Liliana, eu ma mir ca inca imi mai tin florile.
Legat de lalele, partea mai naspa e ca am pus in toamna bulbi, insa din cauza vremii deja au inceput sa iasa si deci la primavara flori din parti
Renul l-am cumparat anul trecut de la quelle.
La anul vreau sa cumpar si sania cu mos.
Dar trebuie sa vina azi sau maine un am de zapada sa-l pun in gradina.
O sa mai fac poze

Mergi la inceput