Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Bluekidoo – suzeta ii linisteste si-i ajuta sa doarma linistiti.
Daca au o probleme nerezolvata (foame, scutecel murdar sau altceva), nu se vor linisti daca doar le dai suzeta, asta sigur – deci oricum va trebui sa cauti cauza.

Dar in rest, o suzeta e de 10 de ori mai buna de cat sa descopere degetelul – si asta spun din proprie experienta. Daca o sa vrei, o sa-ti detaliez.

Dayanara – daca iti spun ce idei aveam eu inainte sa se nasca Irina... o sa ma trimiti sa ma caut...
Deci:
Daca bb e schimbat si hranit, nu are nici un motiv sa planga. Ce-i aia sa planga fara motiv??
Cand ma intorc la servici (adica dupa 4 luni), bb se duce la bunici, si eu il iau in weekend – nu-ti spun ce fericiti au fost bunicii cand au auzit. Vazusem eu metoda asta la niste prieteni, si am zis ca asa facem si noi.
In vacante bb ramane acasa, doar n-o sa-mi faca mie scandal in concediu. Cu noi o sa vina in concediu de la 5 ani incolo, cand ne putem intelege.
O sa doarma singur la el in camera, si o sa adoarma instant in momentul in care eu am stins lumina.

In fine, astea-s doar cateva idei pe care le aveam inainte de a o avea pe Irina, si cand copiii mi se parea ca fac doar galagie .

Si mi-am dat seama cum poate sa te schimbe un copil, si cum poate sa schimbe complet modul de a gandi, de a te raporta la viata si la cei care fac parte din ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

fetele cu problema asta a dormitului am uitat cat e ceasul... ma duc sa fac ceva de papa de seara (la mine e 21.45)si ceva ceva trebuie sa inventez... vedem ce inspiratiune imi vine in camera magica : buca!
va pup si o dupa-amiaza buna!
vb maine, pana atunci sa fiti sanatoase, frumoase, dragastoase, veseloase si sfatoase cum va stiu, asa mai vedem ce si cum de ce asa si de ce nu altfel.
va puuuuuuuuuup


castelana fericita 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Camilecu - eu una zic ca n-ai de ce sa-ti ceri scuze .
Si pentru ca eu am raspuns la postul tau legat de dormitul separat, am vrut doar sa spun ca nu exista retete universale (vezi mai sus cum ziceam ca o sa fac eu instructie cu bb inca de la nastere ).
Normal, e doar parerea mea, nu e neaparat buna sau gresita, e ceea ce am invatat si experimentat eu pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

andira asta cu intorsul dupa 4 luni la servici o aveam si eu :)))
si cu plansul la fel

camilecu nu tre sa.ti ceri scuze, fiecare face cum crede ca e mai bine si daca toata lumea e fericita ce mai conteaza...
nu putem fi toti de acord, pt simplu motiv ca nu.s 2 oameni la fel in toata lumea

oana uite si aici pe o pagina romaneasca
http://www.smartbuy.ro/sbPD_Tomy-Protectie-copii-pentru-pat-albastru_720936

roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Castelana - pot doar sa-ti spun ca iti doresc sa fie asa cum vrei tu, si cu siguranta dupa nastere vei adopta metoda potrivita.
Nici eu n-am avut nici o problema la Irina, a dormit de la inceput in patutul ei. Primele 2,5 luni cu noi in camera, apoi in camera ei.

In fine, totul s-a sucit invers cand a aparut ventuza mica si scumpa, dar asta e.
Ma pregatesc pentru momentul in care vom fi 4 fete in pat

Ma dau si eu jos din pat sa fac putina ordine, si sa mai invat putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah vio imi pare rau ca n.ai putut intra azi! bafta miercuri la morfo

mie imi vine sa rad, ca.s unii care nici in carucior nu stau :)))))


roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxana, mersi, probabil la timpul potrivit o sa caut o solutie.

Eu ma pregatesc de plecare. Va pup. Pe mai tarziu.

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana sa fie.

eu tot sper ca bebeluna va dormi patut, landou, undeva dar nu lipita de mine. Asta o sa fie cosmar pt mine caare ma intorc de 1000 de ori pe noapte.

Dar daca o sa planga nu am ce face. Nici Honey nu a dormit la ea in cos pana la 5-6 luni, cum as putea sa oblig un copilas !!!

Denisa, 23 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Dayanara - serios, cand ma uit in urma si-mi amintesc ce idei aveam...
Si eu mai am o problema cu somnul, am nevoie de odihna ca sa functionez la parametrii normali .
Si mi-a fost putin greu in primele nopti, cand trebuia sa ma trezesc la 3h noaptea, sa-i dau sa manance.
Intr-o noapte, cand Irina incepuse sa scanceasca dupa tzitzi, eram asa de chiauna ca ii tot dadeam suzeta, si nu intelegeam de ce nu o vrea, ca doar de-abia mancase. Abia cand m-am uitat la ceas mi-am dat seama ca trecusera deja 3h (parca fusese cu 5 min in urma), si bietului copil ii era foame, iar eu ii indesam suzeta.

La Nati, care se trezea la 1,5h - 2h, aveam deja antrenament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

delia, nu doar burta care sa intareste ma sperie pe mine. asta mai aveam si inainte din cand in cand. acum de cateva zile ma doare jos, la ovare destul de rau, fac pipi foarte des, sau am senzatie de urinare, chiar daca abia am fost la baie si mi se intareste burta. toate astea 3 chestii ma nelinistesc. probabil ca o sa vad sapt viitoare ce o fi, ca azi programarea s-a dus naibii ca n-a putut dr sa vina. tu aveai doar burtica tare, sau si altceva?

rmkristine, bine ai venit! sanatate fetitei tale.

anca, sa treaca raceala repede. of... a venit sezonul din pacate.

freedelia, si voua multa sanatate, si tie si copiilor, sa va faceti bine repede, si tati sa vina acasa.

oana, nu urocultura dureaza asa mult. analizele ar fi gata maine, antibiograma dureaza mai mult. adica, daca e infectie sper ca aflu maine. macar as sta linistita. pe tine te dor cumva ovarele, sau jos asa spre ovare? eu stiam ca anexita sau racelile astea pot da dureri asa, dar nu stiu si urinare deasa daca dau.
pt mami al tau. asa frumos ai scris despre ea. si imi pare asa de rau de ce s-a intamplat. acu o sa il ai pe bebe, si o sa vezi cum e sa fii si tu mamica. pupici, sa nu fii suparata



vio asteptand pe bebe 20+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput