Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

bluekidoo, deocamdata imi prind urechile la semnaturica, dar incerc sa repar, sa vad daca iese! Am o fetita de 4 ani si astept baietelul

22 + + Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa bafta la eco! abia astept sa vii cu vesti bune sa te vad linistita

oana pt astfel de paturi exista o protectie
http://www.mothercare.es/upload/modelos/N0623_BARRERA-DE-CAMA--Nyx.jpg

mobila aia de am avut.o eu , avea alt pat dedesub si nu avea unde sa cada, decat peste mine :))) dar ma simteam aiurea dormind in patutul ala
acum stam perfect in asta de 150

roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

buna fetele, am fost si eu la doctor degeaba.... bagami-as... dupa ce am asteptat vreo juma de ora dupa ora de programare, vine o asistenta si ne zice ca dr are o operatie, ceva, si nu stie cam cat intarzie, si el a propus sa ne reprogramam. asa ca.... asta e. eu miercuri oricum am morfo si o sa vad atunci cum e bebe, cum e colul, tot. asa azi macar imi dadea o parere, stateam mai linistita.
multumesc mult pt urari si incurajari. va zic miercuri cum a fost, sau daca vad ca ma simt rau pana atunci, o sa ma "reprogramez".
citesc acum si eu din urma, ca am ramas in urma.

vio asteptand pe bebe 20+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Castelana – scuze, eu n-am vazut ca ai scris asta, dar am vazut ca ti-a raspuns Ioanact – vrei sa pui bebelusul singur in camera, de cand vine acasa?
Eu am o prietena foarte buna care a facut asta, si mai stiu si alti parinti care au procedat asa, fara nici o problema.

Pe Irina eu am mutat-o singurica de la 2,5 luni, in momentul in care nu s-a mai trezit noaptea sa manance. Pana atunci mi s-a parut tare peste mana sa ma trezesc, sa ma dau jos din pat si sa ma duc in alta camera la ea sa o alaptez.
Dar dupa ce nu s-a mai trezit a fost foarte ok. Iar dimineata ma trezeam inaintea ei, si-i dadeam tarcoale sa o vad cand se trezeste. Si ce frumos imi zambea fericita ca eram langa ea cand deschidea ochisorii...

Oana - eu le-am mutat in pat normal cand Nati avea 2 ani. Pana atunci mi-a fost teama sa nu cada din el. Si si-asa, am pus-o pe Irina la margine, ca e mai mare, si pe Nati la perete.
Si tot a facut biata Irina buf! in primele nopti, de vreo 2 ori. Si pt ca ii pusesem perne, tocmai in ideea asta, a continuat sa doarma acolo unde cazuse, de o gasisem pe jos in toiul noptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bluekido, copiii mici au simtul de a suge foarte dezvoltat si asta ii linisteste foarte mult, deci dupa ce.si potolesc foamea , multi tot simt nevoia sa suga

castelana eu te inteleg perfect, inainte sa nasc pe ivan si eu la fel gandeam, ca tre sa doarma singur de aia m.am perpelit ca andira :)))


roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

eu am lasat-o pe Bianca sa doarma singura in camera de cand avea vreo 2 luni. aaaaa, ce frumos a fost! Dupa care, pe la 2 ani au apucat-o bazdacii si de atunci a trebuit sa dorm cu ea macar o ora si dupa aceea sa plec de acolo. Altfel, se trezeste in toiul noptii, vede ca nu sunt, dar nu ma cheama.

Marina 22 + si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

a, vad ca se dezbate pb suzetei, la care ma gandeam sa apelez inca de la inceput acum, pentru ca la Bianca nu am insistat si acum isi suge degetul (e drept, doar la culcare) si nu stiu cum s-o dezvat. Iar asta cu degetul mi se pare mult mai grava.

Marina 22 + si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

[quote]citat din mesajul lui andira

Castelana – scuze, eu n-am vazut ca ai scris asta, dar am vazut ca ti-a raspuns Ioanact – vrei sa pui bebelusul singur in camera, de cand vine acasa?
Eu am o prietena foarte buna care a facut asta, si mai stiu si alti parinti care au procedat asa, fara nici o problema.

[quote]

da draga mea asta cred eu acum, ca pot sa-l pun in patutul sau de la inceput si sa doarma singurel...
Am vazut la mai multi prieteni ca s-a putut, dar stii cum e nu e ca se poate da formula matematica.
mama mea cand i-am zis mi-a zis, vai... ce mama ai sa fii... i-am zis ca la vara cand venim acasa cu bebe o sa fie educat gata, se imbraca singur si face si caca la olita.
Scuze daca exagerez, acum vazand si facand.
Nepotica mea a vrut ea cred sa stea singura in patut, imi tot povestea cumnatica mea ca dupa intoarcerea de la maternitate s-a chinuit cu ea vreo 2 saptamani in pat si de cand a pus-o in patut la ea a dormit cu ceva reprize de papa noaptea, fara sa protesteze cand o punea la loc.
Zic si eu, nu dati cu parul, va voi tine eu la curent oricum si atunci sa nu uitati sa-mi amintiti ce vise aveam eu cu sugarul dormicios.
te pup

castelana fericita 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

Buna , vreau sa-mi cer scuze daca am deranjat pe cineva in legatura cu dormitul copiilor in patul lor , si in camera lor . Dar asta este parerea mea . Stiu ca sunt copii la care se poate face asa si copii la care nu se poate . La mine a functionat foarte bine.

Oana eu cand am mutat-o pe Larissa in pat mare avea 2 ani , si am pus o saltea pe jos in dreptul patului (fiindca am facut camera cu paturi etajate , si am luat salteau din patul de sus )si cred ca o saptamana o gaseam numai pe salteaua de jos.Ma trezeam noaptea si o mutam in pat, asta pana s-a invatat.


21 + mami de Vlad
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

gata, acum plec, va rog sa spuneti Doamne ajuta! si pentru noi la eco.

Marina 22 + si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput