Fulgusori (180) - Bravo DANKUTZA!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Felicitari Dankutza!!!

Sa fie intr-un ceas bun!

Simonette subscriu la problema cu diareea. Brrrrr... plus niste dureri de spate de ieri aparute in schema! Dar in schimb...am niste nopti asa frumoase...dorm asa de bine...cum nu mi s-a mai intamplat cred de cand eram mica.

Sa-mi tineti pumnii sa-mi faca astia epidurala la Giulesti ca am auzit numai lucruri anapoda despre minunata maternitate!

Pupi,

39 saptamani & still counting :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Fetelor, apropos de asta, cine ma trece si pe mine in lista de la inceput? DPN era 8 dec, dar duminica 13 dec fac cezariana, Iasi, Maternitatea Cuza Voda, bebe Maria. multumesc


40+



verifica pls daca e ok si da-ne si data nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Dankutza a vazut fata! E mai bine ca ieri. Are 48 cm.


A mea urla de la 11 incontinuu. astept pediatra

Mica mea minune: Natalia Oana (16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ,fetelor !!am scris si eu un mesaj si din pacate l-am scris in capitolul anterior...si acum nu stiu de ce nu pot sa il postez aici...ma ajuta careva?! mssss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

MESAJ DE LA MIANY


Cristinica bine ai revenit !! Sa-ti traiasca flacaul si sa va aduca numai bucurii!!

Laurairina imi pare rau ca aveti probleme cu ochisorii..sa treaca repejor; vazut poze-frumoasa foc posesoarea caciulitei de la 'mosu..

Diana R multumim de sfaturi ; felicitari pt.concurs

Dymomo si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare ..nici nu vreau sa mai imi aduc aminte..asa cum ziceam intr-un mesaj anterior,incurajarea alaptatului natural e doar poveste la noi..Sa-ti ajute DD sa ai laptic in continuare!!!

Lavi fericito!! Ce povestesti tu acolo!!! Chiar ca e cuminte Rareshelu de ati avut timp de siecs!
P.s si zici ca o sa ma simt ca "fata mare"?!

coquelicot sa-ti traiasca piticul ,sa fie mereu santos si voios!!

Monis frumos pisoiasul;mi-a adus aminte de Tara..

Simonette tot pe baricade?!

apropo de sughit si noi avem cateva reprize pe zi ,totdeauna dupa mancare ; cica sughitul presupune o iritare a muschiului diafragmatic ...

va; ma duc sa trebaluiesc ceva prin casa ..totusi...

miany
fericita mami de DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Va multumesc din suflet pentru urari si va doresc si voua tot ce e mai bun pt voi si copiii vostri.
Fetelor,spuneti-mi si mie cum se activeaza PM-ul?
Si vroiam sa va mai intreb,voi cat ceai dati la nou nascuti sa bea?
Pediatra mea a spus ca pentru moment sa-i dau 60 ml in 24 ore,dar bb-ul meu ar bea mai mult si nu stiu daca sa-l las sau nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.
Eu nu am chef de nimic...am o stare de somnolenta ceva de speriat Abia astept sa merg maine la dr sa vedem daca intre timp s-a intamplat ceva

Monica bafta multa pt duminica. Poate totusi nasti natural pana atunci.
Ma bucur ca Dankutza e ok. Important e ca Cezara e sanatoasa. De refacut , se reface mami.

Floricik 40+ Maria Ema
http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Miany, de faza cu "fata mare" am auzit de la o prietena foarte buna....si de la mamicile cu care am fost in salon si care mai aveau si alte nasteri la activ....cica aia e senzatia!

Monis...super fain pisicutzul!

Lavi, cea mai fericita mami de Rares Cristian Blaga

AVEM O LUNITA!!!!
RARES SPItAL

Poze
poze rares 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Hello

Monica, ma intrebai cat am stat in spital...cezariana a fost la ora 19, sambata, si am ajuns acasa marti la pranz....Eu duminica la ora 11 eram deja in salon cu fata si alti 3 bebelusi care isi asteptau mamicile. Abia spre seara a mai venit o mamica iar celelalte 2 a 2-a zi la pranz.Mi se rupea inima cand plangeau mititeii...ma gandeam ca si a mea a stat singurica in primele ore de viata, departe de mine...Pe printesa o tineam in brate iar celorlalti bebei, cand plangeau, le vorbeam usor sau le cantam si se linisteau imediat...Am fost pregatita pt naturala, dar nu pot sa spun ca mi-a lipsit ceva din bagaj....oricum daca ai nevoie de ceva iti aduc de acasa, nu trebuie sa te stresezi pe tema asta.

Ma duc sa bag un somnic ca sunt rupta...revin mai tarziu.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nov.dec2009

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Fetelor, apropos de asta, cine ma trece si pe mine in lista de la inceput? DPN era 8 dec, dar duminica 13 dec fac cezariana, Iasi, Maternitatea Cuza Voda, bebe Maria. multumesc

40+



verifica pls daca e ok si da-ne si data nasterii

e super ok. merci tare mult.
data nasterii: 30.09.1980

40+

Mergi la inceput