Fulgusori (180) - Bravo DANKUTZA!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Matei de mami Coquelicot!!!

Lavi, multumesc de intrebare......fac "prea" bine Da, asta e realitatea.....ma simt prea bine ptr varsta asta a sarcinii Mi-e si frica zau.....ma gandesc sa ma intorc la servici. Da o tura de aia la foc automat...la Therma unde e ft cald si sa-mi iau o lista de-aia cu 8-9 masaje unul dupa altul Aseara si dimineatza am avut diarie scuzati........ma gandeam..;opaaa! un semn...kk!
Cine a avut diarie chiar inainte de travaliu????

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
38+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 1+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

www.youtube.com/watch?v=TTx9-okwhAM&feature=player_embedded" target="_blank">ceva f dragutz pt voi

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

www.youtube.com/watch?v=TTx9-okwhAM&feature=player_embedded" target="_blank">ceva f dragutz pt voi



Monis dragutz linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

ce simpatic e ....

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Monis m-as uita intr-una la pisicul ala Eu is topita dupa pisici dar "motanul" asta de barbat al meu "cica" are alergie si nu ma lasa sa crestem si noi un pufulet din asta! Cum mai cresc un pic astia mici ii montez in privintza asta! trebuie sa cedeze

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
38+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 1+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Monica - te trec eu in curand


Am vorbit cu Dankutza. Era in forma dupa voce - ca vorba ei, doar e sagetatoare - nu a ajuns inca sa vada fetita, acuma facea 'antrenamente' sa se ridice din pat. A vazut-o sora ei, care a si discutat cu dr neonat, cica analizele au iesit bune, i-au facut si echo si au inlaturat suspiciunea de piticism, ramane doar sa rezolve si infectia de care zicea ieri si Dienutze. I-am spus sa ne dea un semn cand ajunge la copii si o vede si ea.
Ce bine ca s-a terminat cu bine

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

MONIS, DACA AR RAMANE ASA PISICUTZA AIA...MAI CA MI-AS LUA SI EU UNA, DESI NU SUNT AMATOARE DE ANIMALE IN CASA, MAI ALES PISICI
MULTUMIM DE VESTILE DESPRE DANKUTZA

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

Hello mamici si burtici,

in primul rand FELICITARI DANCUTZA!!! SA ITI TRAIASCA CEZARA, SA FIE SANATOASA!!! ce bine ca au iesit bine analizele!!!

FELICITARI LARISEL!!! SA ITI TRAIASCA FETELE, SA FIE SANATOASE!!!

monis super link-ul

La multi ani Matei by Coquelicot!!

monica nasti cu o zi inaintea mea . succes, nastere usoara!

eu sper sa nu stau mai mult de 4 zile in spital dupa cezariana. de obicei ma refac repede. o sa fac tot posibilul sa ma ridic repede din pat. si sper sa ma taie orizontal chiar daca bebe nu e in pozitie de iesit. o sa il intreb azi pe dr ca merg la control. app am reusit ca cumpar cam tot ce imi trebuia, si i-am luat si pampersi nr 2 pt ca bebe are deja 3 kg, sper sa nu ii fie mari.

lylyana ce a crescut bebe!!!

va pup





38 + Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Salut gagici!
Vin si eu cu o intrebare cam oftopic.Fetele care au solicitat sal.mediu pe unitate,cum l-ati luat?Brut sau net?La noi e prima oara cand se acorda sal.asta si colega mea nu stie cum sa-l acorde.
In rest suntem bine.De doua nopti doarme cu mine in pat si vreau sa spun ca se trezeste decat o data la papa de la 10 seara.Si acum vin si va intreb ,cate dintre voi foloseste patutul?Spock zice ca pana la 3 luni nu are cum sa se obisnuiasca cu noi in pat.Sa am incredere in el?Mie mi-e tare bine asa ca ma trezesc super odihnita.La primul copil eram mai mult zombi si nu as vrea sa se repete.Reactionez foarte urat la privarea de somn.Asa ma gandesc ca dorm si eu bine si el.
Si noi ne vaitam iar de ochisor.Spalam cu ser fiziologic si stam in casa.
Felicitari Dankutza-ce bine e cand totul se termina cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissa13

Hello mamici si burtici,

in primul rand FELICITARI DANCUTZA!!! SA ITI TRAIASCA CEZARA, SA FIE SANATOASA!!! ce bine ca au iesit bine analizele!!!

FELICITARI LARISEL!!! SA ITI TRAIASCA FETELE, SA FIE SANATOASE!!!

monis super link-ul

La multi ani Matei by Coquelicot!!

monica nasti cu o zi inaintea mea . succes, nastere usoara!

eu sper sa nu stau mai mult de 4 zile in spital dupa cezariana. de obicei ma refac repede. o sa fac tot posibilul sa ma ridic repede din pat. si sper sa ma taie orizontal chiar daca bebe nu e in pozitie de iesit. o sa il intreb azi pe dr ca merg la control. app am reusit ca cumpar cam tot ce imi trebuia, si i-am luat si pampersi nr 2 pt ca bebe are deja 3 kg, sper sa nu ii fie mari.

lylyana ce a crescut bebe!!!

va pup


38 + Robert Andrei



multumesc mult crissa, si tie la fel iti doresc nastere usoara. si eu sper sa nu stau prea mult in spital dupa cezariana, urasc spitalele, dar important e sa fie bebe bine. te

40+

Mergi la inceput