Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:


Din punctul meu de vedere, Calin Popescu Tariceanu are coloana mult mai dreapta decat Crinutz Antonescu. Si este si mult mai cumpatat in a face declaratii zornaitoare, fara acoperire. Nu Antonescu va ridica PNL, ci Tariceanu.
In turul 2, Antonescu mi-a last impresia unui adolescent care tipa intr-una, doar-doar l-o baga si pe el cineva in seama...
Probabil ca PNL ori se va rupe in doua, ori i se va schimba presedintele.
Iar pupatura dintre el si Geoana a fost chiar gretoasa. Iah...



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Iar eu personal cred ca PNL-ul se va rupe - si nu peste un an, ci, probabil, pana la sfarsitul lunii ianuarie.

Julie

PS Stie cineva ce face Geoana acum? Ca eu, daca as fi in locul lui, mi-as fi efectuat rapidulet un seppuku

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Julie

Iar eu personal cred ca PNL-ul se va rupe - si nu peste un an, ci, probabil, pana la sfarsitul lunii ianuarie.

Julie

PS Stie cineva ce face Geoana acum? Ca eu, daca as fi in locul lui, mi-as fi efectuat rapidulet un seppuku


Striga "hotii ! " Si nu prea isi face aparitia public

Si eu cred ca PNL se va scinda in doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dupa ce Dl. Basescu ne-a marturisit ca nu i-a placut, dar ar mai vrea o data (presedintia) iata ca sindromul il copleseste si pe Dl. Tariceanu (guvernarea) .

E o idee foarte buna. In felul asta, Dl. Valeriu Stoica nu se va mai simti singur, in clubul fostilor-presedinti-penele-care-au-fost-absorbiti-de-pedele, marginalizati-dar-pusi-din-cind-in-cind-la-fereastra-sa-i-vaza-lumea.

Citat:
Eu nu inteleg cum mai poate avea cineva incredere in PNL, dupa ce au facut ce au facut.

Nici eu.
Sper ca Dl. Basescu sa fie ferm si sa nu se lase pacalit. El poate conduce cu poporul, la ce-i trebuie ticalosii aia mici?



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Sper ca Dl. Basescu sa fie ferm si sa nu se lase pacalit. El poate conduce cu poporul, la ce-i trebuie ticalosii aia mici?




Ei...trebuie sa faca cineva si munca de jos...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Julie

PS Stie cineva ce face Geoana acum? Ca eu, daca as fi in locul lui, mi-as fi efectuat rapidulet un seppuku


Asta pentru ca traiesti acolo...
Aici, Geoana stie ca va fi spulberat de competitia din interiorul propriului partid si cauta un refugiu, de unde sa renasca mai curat si mai uscat.
Doar nu crezi ca o sa-si asume vreo vina pentru ratare...nu mai vorbesc pentru topaiala desantata in fata televizoarelor.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Nu cred ca scindarea PNL-ului ar fi ceva imbucurator.Cel putin eu nu m-as bucura.
TB are o personalitate puternica,trebuie o contrapondere atat in guvern ,cat si in Parlament.Cineva care sa il traga din cand in cand de maneca atunci cand derapeaza.Dar fara excesul numit suspendarea presedintelui.
Dupa parerea mea,TB trebuie sa lase in urma primul mandat,sa pastreze ce a facut bun in ultimii cinci ani si sa construiasca.Institutii solide si democratice.O reforma constitutionala profunda.
Trebuie sa inteleaga ca o parte din cei care l-au votat acum au trecut relativ greu peste anumite derapaje din primul mandat.

Alte nume de posibili premieri???Calin Popescu-Tariceanu ar putea fi acceptat de penele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Posibil premier: Daniel Daianu (asa scria prin gazete in dimineata asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkibaciu spune:

Calin Popescu-Tariceanu nu va fi acceptat ca premier, idem Negoita.

Isarescu - trebuie lasat unde este sa-si faca in continuare treaba, in nici un caz sa fie propus pt functia de premier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Dupa ce Dl. Basescu ne-a marturisit ca nu i-a placut, dar ar mai vrea o data (presedintia) iata ca sindromul il copleseste si pe Dl. Tariceanu (guvernarea) .

E o idee foarte buna. In felul asta, Dl. Valeriu Stoica nu se va mai simti singur, in clubul fostilor-presedinti-penele-care-au-fost-absorbiti-de-pedele, marginalizati-dar-pusi-din-cind-in-cind-la-fereastra-sa-i-vaza-lumea.

Citat:
Eu nu inteleg cum mai poate avea cineva incredere in PNL, dupa ce au facut ce au facut.

Nici eu.
Sper ca Dl. Basescu sa fie ferm si sa nu se lase pacalit. El poate conduce cu poporul, la ce-i trebuie ticalosii aia mici?




auzi...da tu ce tot ii domnesti aici...dl tariceanu...dl basescu.
te vede cineva?

cind o sa spui dl guestus?

Mergi la inceput