*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (92)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tot eu.

Date tehnice la 1 an fara o zi:
- greutate 9.625 kg (P 50)
- lungime 77 cm (P 75)
- perimetru cranian 43.7 cm (P 25)
In traducere libera greutate medie, putin lungana si cu capul mic . Acum sper sa nu faca febra.

Babyzapi, distractie placuta clubarito tanara si nelinistita!
Oceanico, ce peripetii cu tortul, ai avut ambtie sa o scoti cumva la capat.
Bebecris, hai cu pozele cu noul look.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

http://entertainment.webshots.com/photo/2479199960105747873DwXRcv
niste poze de ieri. sa nu radeti de el! ar fi iesit bine daca as fi reusit a bat frisca cu mixer si sa-l ornez cu scula...

imi pare rauca nu pot pune filme facute cu camera, imi cere sa convertesc filmele si sa mai caut program de convertit etc...n-am vreme..as ca am pus ceva facut cu aparatul..

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Aseara am numarat linguritele de la lapticul Sarei...intr-un an a papat 59 de cutii cu laptic!!!Le mai pastreaza cineva sau sunt doar eu un pic plecata cu sorcova ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Oceanborn ...de ce sa radem?Mie imi place cum a iesit tortul...eu sunt dezastru la chestii d-astea, asa ca nu incerc.E un tort reusit...si cred ca si buuun

Un cadou si pt. mine, va rog!
http://moscraciun.eva.ro/cadouri-pentru-Ramo2008.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Oceanico e un tort foarte frumos facut cu dragoste de mami. Bine l-ai denumit "buclucas".
Ramo, noi avem o singura lingurita . Nu m-as fi gandit ca se poate face colectie.

Am uitat sa va spun, a mancat ciorbita de fasole de n-a avut aer. Si n-a durut-o deloc burtica, nici vorba de gaze.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

MErsi Ramo si Otilia, sunteti dragute!
am vrut sa colorez si frisca..dar n-am mai avut chef ..dupa atatea peripetii, am facut cateva forme...fara forma, a stiti ca ala cu capul mare e un melc, l-am fuserit la sfarsit ca am fost dezamagita.
ce va pot spune e ca a fost delicios,asta a fost important! am mai mancat diplomat doar la cofetarie mai demuuuult... sotul a zis ca asa tort bun n-a mancat niciodata!
De acum o sa comand unul si bineinteles ca o sa si fac unul, nu pot sa nu fac tort de ocazii speciale..imi place sa fac dulciuri..
Noi am facut bradul, de Craciun o sa fim in concediu, deci e gata sarbatoare la noi. am fost ieri a cumparam brad dar i-am intors pe toate partile si am ajuns la concluzia ca acele adevarate inteapa cam tare asa ca il lasam pe cel artificial, pana mai creste piticu'.
O sa cumparam un ornament cu brad adevarat sa fie miros macar in casa...

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Oceanborn tortul arata f bine si cred ca a fost delicios. Eu n-am facut niciodata si nici nu stiu daca o sa ma aventurez la asa ceva.

Otilia fasole boabe sau fasole verda? mancacioasa mica.

Babyzapi cred ca o sa ai un revelion pe cinste. Frumoasa surpriza!


ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Da, asa poate parea la o prima vedere, daaar: wii este o consola de jocuri la care daca te joci de unul singur e cam plictisitor (ca adult, cel putin). Farmecul e sa joci in 2+. Prin urmare, ma gandeam sa iau unul si sa ne jucam impreuna, ar fi fun + timp petrecut impreuna, plus ca nu e chiar atat de atractiv incat sa dea dependenta sa vrei sa te joci cu orele si noptile, plus ca nu poti fizic...cere efort real.
(edit: de aia nu ma gandesc sa iau xbox, spre exemplu, ala ar fi gest sinucigas, daca te uiti la review-uri pe net citesti chestii de genul "e super, m-am jucat 15 ore non stop si nici macar nu s-a incalzit consola" ).
Acum ce zici de ideea mea cu wii, suna mai bine?

In rest, ai dreptate cu bucla aceea... asa e. Insa voi sunteti voi, noi suntem noi... ce merge la unii nu merge la altii, eu daca ii pun copilul in brate cu instructiuni si o tai de-acasa zice ca mi-a casunat ceva pe el si mai scoatem de-un conflict. Vina e a mea, ca l-am obisnuit rau de la inceput, dar cred ca suntem pe drumul cel bun acum, in definitiv ne iubim si unde e iubire e si intelegere.

Citat:
citat din mesajul lui diamisha
PS2. cameliam, tu esti suparata pe sotul tau ca se joaca la calculator si te-ai gandit sa-i cumperi o consola cu ... jocuri??? Eu nu mai inteleg ce mesaj vrei sa-i transmiti...iti spun pe scurt cum fac eu cand am nevoie de al meu, il anunt ca va sta cu Sonia, ii pun fata in brate cu instructiuni cu tot si plec, nu stau sa parlamentez (e pierdere de vreme si de nervi, e ciclic, vei ajunge din cand in cand in aceeasi bucla de divergenta...)...ne-am angajat amandoi ca facem un copil, ne ocupam amandoi...pentru mine, acest lucru nu este negociabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI!!!

Nicole de Alra!
Sara de Anca!

Rares de Flori76!
Nora de Alé!
Thea de stewie!


Sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!

Alra, Anca sa va traiasca printesele si sa va bucurati de ele! Mi-ati starnit amintiri foarte frumoase aseara, cu link-urile puse. Mi-am adus aminte cu mare placere, cate mesaje frumoase si pline de emotie am putut sa transmit pe forum, primite prin SMS de la fete. Minunata perioada!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Amalia si eu ti-am dat SMS din spital...ce amintiri...

Un cadou si pt. mine, va rog!
http://moscraciun.eva.ro/cadouri-pentru-Ramo2008.html

Mergi la inceput