Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana am vazut setul ! pana sa stergi mesajul :) linkul mergea
sa.l poarte bebe sanatos!

clara bine ai venit! sa ai in continuare o sarcina usoara
cand am fost anul asta in bucuresti, in moghioros in parc, m.am intalnit cu o fosta colega din liceul pedagogic care avea un baitel cu numele nectarie :) mi.am adus aminte de ei ...


roxana 24 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Clara ai trecut testul. Treci la amanunte.
Lasang gluma la o parte, bine ai venit si din cate vad se ingroasa randul mamelor cu 3 bebei.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

intru si eu pentru prezenta de seara si aduc multumiri fetelor ce au avut rabdare sa se uite peste pozicile mele. pupici multi pt rebiana27, ioanact, atb, dayanara, samaria, babyangel, andra_s, sunteti niste scumpe si mi-ati trimis cuvinte f frumoase si pt catel si pt mine
analizam si eu pozele puse si sa stiti ca in pozele cu perdelutele lila din dormitor au iesit eronat tare. ele nu sunt asa sclipitoare live, ci asa au iesit in poze, probabil de la blitz. ca m-am ingrozit de cum arata in poze
lara, bianka1, ina_3040 va multumesc si voua pt urarile de ziua mea. chiar m-ati impresionat mamicilor, cred ca toata lista mi-a urat cate un gand frumos pt care il port in mintea mea si va sunt recunosctoare pt asta
eu mi-am luat azi prenatalul de la dr de familie ce il voi folosi de pe 14 dec. oricat m-ar durea despartirea de prichindei, prefer sa ma menajez. stiu ca nici acasa nu voi avea stare, dar obosesc in ultima vreme si mi-e frica si de viroze sau gripa. am avut un elev cu gripa porcina si l-au adus parintii la scoala dupa cateva zile. azi l-am vazut in clasa si a fost un soc pt mine pt ca il vedeam ca nu se simte bine. am stat numai intr-un colt al clasei si nu indrazneam sa ma apropii de catedra. deci as mai avea 3 zile de mers la scoala dupa care imi propun sa stau mult in pat sa meditez la bucuriile ce ma asteapta.
am pregatit 3 listute pt cumparaturi si saptamana viitoare le voi achizitiona in functie de ce gasesc dragut. sunt liste cu cumparaturi pt maternitate, pt acasa, pt mine si pt bebe, caci eu cu nerusinare va marturisesc din nou ca tot nu am reusit sa cumpar decat un singur costumas. nici patut, nici suzete, nici alte lucruri ce le-am admirat la voi cu atat drag.


"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
27+ - Maria-Emilia
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxana l-am sters ca nu stiu ce avea de imi luase tot mesajul ca link.

Oanka spor la cumparaturi. Ai sa vezi ce bine te vei simti cand le cumperi.
Eu ti-am admirat toate perdelele. Sunt fff frumoase.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

oana foarte frumos setul, am apucat si eu sa-l vad
sa-l poarte bebe Erick sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Anca vad ca te-ai ales cu cercelus rosu ( aka avertisment )
Cum ai reusit?

Dar nu am sters de tot mesajul, ca l-am pus inapoi.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

pai m-am ales, ca m-am apucat sa discut politica pe alt topic,
in loc sa stau locului, ca mai mult m-am enervat ...da clic pe el ca-ti arata mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Anca_iary - multumesc!

Dayanara - sa stii ca exact asa am facut, am mancat una de pofta, ca sa nu stau toata noaptea cu gandul la ele. Pana la urma aripioara cu pricina nu era asa picanta, sosul e vinovatul, si n-am mancat mult.
Am zis ca nu sunt mai iuti decat cele de la KFC, iar astea macar nu sunt prajite

Oana - la mine infectia urinara se manifesta altfel, am avut si in sarcina cu Irina, si in cea cu Nati. A fost crunt, faceam pishu' cu sange si ma ustura ingrozitor. Am luat Augumentin, si m-a facut bine.
Pana acum vad ca am scapat de asta, dar multumesc pentru sfat, o sa-l intreb si pe dr daca crede ca ar fi bine sa fac o urocultura.

Nu vreau sa te amarasc cu ce am povestit, imi dau seama ce mult iti lipseste mama ta.
Sper doar ca cei dragi tie (si in curand si bb) sa suplineasca atat cat se poate aceasta pierdere.

Si foarte frumos costumasul, si gestul lui tati!
Dar apropo de hainute albastre, sunteti siguri 100% ca e baietel? Ca la ce schimbari de situatie am vazut pe aici...

Clara - bine ai venit! ma bucur ca e inca o mamica cu 3 pici .
O sa avem care cum ce intreba, cand o incepe balamucul.
Ce varsta au ceilalti pitici?

Oanka - cu intarziere, La Multi Ani si din partea mea, sa fii fericita si sa ai o nastere usoara si bb sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

rebianaesti o mamica superba, radiezi de fericire, iar micul Luca e splendoarea intruchipata
oanaiacovita vazut pozele cu hainutele cumparate de tati si dulapiorul lui Eric. sunteti oameni ordonati si spun doar: jos palaria in fata voastra. tinem pumnii sa iasa analizele bine
Lindal felicitari pt baietel. cu sau fara cuculet sa te bucuri ca e un copil sanatos. vad la scoala dragele mele multi copii cu probleme de sanatate si necajiti pe deasupra. si imediat imi spun ca nu stiu sa fiu recunoscatoare indeajuns pt ca am un fluturas, pardon iepuras sanatos. pana acum toate sunt in limte normale si am facut analize peste analize, teste peste teste, ecografii cu carul si am incredere 100% in tehnologia moderna care m-a linistit si stiu ca am un pui sanatos. mereu ma intreb cum as fi reactionat daca bebele ar fi avut o problema descoperita la ecograf sau la teste? ce tarie as fi avut ca mama sa iau decizii pt un sufletel? asa ca mereu sa privim cerul si sa multumim pt ce avem in pantece, caci asta e tot ce conteaza. culorile hainutelor sau al patutului sau alte chestii luatde de firma sau nu, nu stiu cata valoare ar trebui sa aiba pt noi. nu dati cu rosii, trebuie intr-adevar sa ne ofere o siguranta aceste lucruri, dar chestia cu adevarat importanta e sanatatea micutilor/telor noastre.
clara03 bine ai venit alaturi de aceste fete minunate. sa fie sanatos Nectarie si sa stea la mami in burtica pana la 40 s.
ma retrag pt calcat niste haine caci iar am ramas in urma la capitolul acesta.


"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
27+ - Maria-Emilia
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Anca, am citit.

Andira la mine au fost 5 medici care mi-au confirmat ca e baiat 100% si avem si dovada in poza.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput