Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Dar n-ar fi o dulce nebunie? PSD cu PNL cu UDMR si cu premier liberal (nu Johannis ca ala nu sta sa primeasca pumni in gura de la Baselu'), pai cred ca ceva mai nostim n-ar concepe presedintele. Hahaha.
Era doar un scenariu.
In realitate, PD-L sunt disperati si suna in draci pe la PNL si UDMR ca sa formeze guvern. Ce as vrea eu? Sa-i f** PNL pe PD-L exact cum au fost ei, cu mult timp in urma. Cam asa ceva...


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Il citez pe Badea:

Daca va place asa mult de Basescu, veniti aici, sa stati voi cu el!


pacatosule...ai incasat cartonasul

aia din US voteaza pe cine cred ei ca o sa te faca sa traiesti tu bine ...spune si tu..e normal asa ceva?
miine vin astia din EU si-ti spun ce ratie de mincare trebuie sa ai..cite calorii..cit sa fie rosiiile de mari si rotunde...magarie si nimic altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Dar n-ar fi o dulce nebunie? PSD cu PNL cu UDMR si cu premier liberal (nu Johannis ca ala nu sta sa primeasca pumni in gura de la Baselu'), pai cred ca ceva mai nostim n-ar concepe presedintele. Hahaha.
Era doar un scenariu.
In realitate, PD-L sunt disperati si suna in draci pe la PNL si UDMR ca sa formeze guvern. Ce as vrea eu? Sa-i f** PNL pe PD-L exact cum au fost ei, cu mult timp in urma. Cam asa ceva...


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


nu stiu eu cuim sint legile dar daca vine presedintele jucator cu un guvern...astia spun nu...si apoi se enerveaza rau si dizolva tot. si sanatate apoi.
solutia este unica... ori faci cum vrea el si 50%+1 din popor ori amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Il citez pe Badea:

Daca va place asa mult de Basescu, veniti aici, sa stati voi cu el!


Pai, se putea altfel? Aceiasi poezie ca ciutacu. Ciutacu e tot la antene? Ah..vai

Pacat de Badea. Eh..e drept acum ca fiecare om are pretul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Am o intrebare: nu v-a pus pe ganduri ca totusi multi au votat pentru schimbare? Oare de ce? De ce liberalii au adunat multe voturi si din alte parti, persoane care nu-l vroiau pe Basescu? Daca era asa de bine sub conducerea lui, cine era prost s-o schimbe?




Ingrid, daca Geoana era singur, asa cum era Basescu, nu cred ca ajungea la acest remarcabil scor. Voturile pro Geoana au fost date, in mare parte, de simpatizantii lui Crin si a celorlalti aliati. Multi dintre cei care au votat Geoana au avut mari sperante in CEILALTI, nu in psd.


LadyJ, eu vorbeam de Antonescu si primul tur. Scuze daca n-am fost explicita. Pana si Remus Cernea ala a adunat voturi. Dar si teoria ta de la urma e valabila. Toti au vrut altceva, nu Basescu. Ce chestie.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UnPacatos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Il citez pe Badea:

Daca va place asa mult de Basescu, veniti aici, sa stati voi cu el!


pacatosule...ai incasat cartonasul


Si e portocaliu !

Va rog macar sa-mi dati rosu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Il citez pe Badea:

Daca va place asa mult de Basescu, veniti aici, sa stati voi cu el!


Iar citate dintr-un antenist ai carui sustinatori... dar mai bine mergeti pe site-ul preainteleptului mai sus-amintit ca sa vedeti cine sunt si ce limbaj au partizanii sai.



Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UnPacatos spune:

Tiganca imputita!!!
Gaozarule!
Pasarica.

Acuma primesc rosu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Tiganca imputita!!!
Gaozarule!
Pasarica.

Acuma primesc rosu?


Corect ar fi sa primesti cand o primi si detinatorul "licentei poetice".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Am o intrebare: nu v-a pus pe ganduri ca totusi multi au votat pentru schimbare? Oare de ce? De ce liberalii au adunat multe voturi si din alte parti, persoane care nu-l vroiau pe Basescu? Daca era asa de bine sub conducerea lui, cine era prost s-o schimbe?




Ingrid, daca Geoana era singur, asa cum era Basescu, nu cred ca ajungea la acest remarcabil scor. Voturile pro Geoana au fost date, in mare parte, de simpatizantii lui Crin si a celorlalti aliati. Multi dintre cei care au votat Geoana au avut mari sperante in CEILALTI, nu in psd.


LadyJ, eu vorbeam de Antonescu si primul tur. Scuze daca n-am fost explicita. Pana si Remus Cernea ala a adunat voturi. Dar si teoria ta de la urma e valabila. Toti au vrut altceva, nu Basescu. Ce chestie.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues



Scuze, e vina mea , nu am fost atenta.

Eu sincer cred ca situatia din ultimul an i-a facut pe multi sa nu si-l mai doreasca pe Base. Criza asta, valul de someri, banii lipsa, etc. Doar aici pe DC sunt o multime de useri care il acuza direct pe Basescu de criza financiara.

Apoi, Antonescu era altfel, nu se incadra in tipicul politicianului roman. Crezi sau nu, multi l-au votat pentru ca e frumos , putin smecheras, un suflu nou.

Nu e corect sa spui ´´toti au vrut altceva´´ Grupuri si grupulete au vrut , fiecare in parte, altceva. Majoritatea a decis.

Mergi la inceput