Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Milioanele de euro pe care le tirmiteti acasa le bagati in buzunarul tarii? Platesc parintii vostri , rude , prieteni impozite la stat pentru ei? Sau voi ii trimiteti direct la buget?
Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 33+ cu


no comment

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

si mi-a mai venit o idee. poate alde hrebenciuc zic asa doar ca sa va faca la nervi, sa va enervati si data viitoare sa nu mai mergeti la vot ca sa iasa numai cum vor ei.
sint sigura ca n-ati vrea sa le faceti jocurile

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gioto spune:

si eu MULTUMESC diasporei !!

am zis de aseara ca diaspora va hotari si ma bucur ca a fost asa !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Laura, eu nu fac parte din diaspora, dar o sa-mi permit sa-ti raspund.
Cred ca diaspora e injurata numai de cei carora li s-au innecat corabiile la mal . Pe mine m-a scarbit toata campania asta, manipularea din presa si de la TV. Insa dumnealor nu au realizat ca daca in tara pot manipula, nu la fel vor putea proceda si in afara. Si au fost asa de siguri de castigul lor (cu toate mizeriile lor am crezut si eu, la un moment dat, ca vor reusi), incat au ignorat cu desavarsire diaspora (si bine au facut ).
Am trait din plin perioada Iliescu+mineriade si stiu ce inseamna PSD. Nu vreau o intoarcere in timp! Pentru ca da, celebrul guvern Johannis nu ar fi rezistat nici 6 luni (cele cerute de J. ca sa ramana si primar si premier. oare de ce?). Apoi, dupa vreun an, s-ar fi marit taxele (va aduceti aminte ce impozite aveam?). Si ar fi fost o gramada de miscari sociale, miscari in care toti s-ar fi plans de somaj (4 din 5 bugetari ar fi zburat, nu? si ca sa nu interpretati nu, nu sunt bugetara), de bani putini, etc, toti ar fi vrut mai mult si... gata intoarcerea in timp! Cel putin asta e senzatia mea! Aaaa, si n-am spus absolut nimic despre ceea ce este cel mai important: libertatea cuvantului! Am vazut destule zilele acestea pe antene si pe realitatea care sa-mi confirme acest lucru.
Aceasta este parerea mea. Ma bucur insa ca a votat diaspora si, din partea mea, pentru diaspora: respectele mele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

d melli, mai am o completare: diaspora chiar s-a organizat, pe DC avem cea mai mare comunitate a diasporei romane. Asta e chiar serios, cu date.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Milioanele de euro pe care le tirmiteti acasa le bagati in buzunarul tarii? Platesc parintii vostri , rude , prieteni impozite la stat pentru ei? Sau voi ii trimiteti direct la buget?


.. si doar ca, cu acei banuti, se face vanzare si se ajuta comertul din RO, pintre care si de produse romanesti.. adica locuri de munca si deci papica in burtica la alti romanasi...






Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Milioanele de euro pe care le tirmiteti acasa le bagati in buzunarul tarii? Platesc parintii vostri , rude , prieteni impozite la stat pentru ei? Sau voi ii trimiteti direct la buget?
De ce nu se sesizeaza diaspora si cand se maresc taxele in tara, impozitele, creste infractionalitatea, in general de ce nu va implicati mai mult dc tot va pasa atata?De ce nu va faceti organizatii cu care sa va implicati?

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 33+ cu


Hai ca asta a fost din "putu gandirii"...deci sa ma duc io sa-mi fac organizatie sa prind criminalii, sa ma duc io sa fac lobby pentru scaderea taxelor.

Bey eu am zis-o, aseara pe un chat, nu-i nimic, daca tot e asa bine fara "parerea astora" din diaspora, no problem...sa vina varu meu daca vrea sa ma vada el in Olanda, ca tot zicea ca nu e pro-Base...sa bage el bani in canalizare la bunica mea(da, la negru, ce draq, nu crezi ca m-am dus la fisc sa le zic, ca eu vreau sa o ajut pe o batrana de 70 si de ani sa aiba o buda mai civilizata la cocarlatii din deal)...si in general ce mai decurge din chestiile astea adunate la un loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Multumim diasporei pentru efortul si unitatea de care au dat dovada

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Votul diasporei: 115.831 de romani au votat pentru Basescu, 31.045 pentru Geoana


www.hotnews.ro/stiri-politic-6685799-votul-diasporei-115-831-romani-votat-pentru-basescu-31-045-pentru-geoana.htm" target="_blank">sursa


Multumim frumos Diaspora!

Multumim frumos Moldova de peste Prut!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

A... si mai zicea nu stiu cine pe una din antene... sau realitatea... tot una... ca diaspora a votat in majoritate cu basescu pt. ca ei nu traiesc aici, ei nu sunt la fel de informati zi de zi ... Astia pe pe planeta traiesc???

Stiam ca veti face diferenta... Multumesc diasporei



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput