credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Eu n-am sa scriu bravo lui Base, ca n-am cazut in cap. Ieri-seara, cand am vazut reactia lui Basescu, am simtit frica. Da, FRICA. Mi-a parut sincer rau ca mi-am anulat votul.
Va spun doar din ce stiu aici, de la servici, dintr-o comuna mica si neimportanta: 300 de voturi pe listele speciale. 300!! Si a castigat PD-L. Cum o fi in alte comune, sate, orase?
Cred ca s-a fraudat la greu, cred ca alianta celor trei n-avea din start nicio sansa.
Inchei cu cuvintele lui Basescu: "UN FLEAC. I-AM CIURUIT!"

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Ceea ce era de asteptat, in loc sa recunoasteti pierderea, apelati la tot felul de minciuni!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

http://media.hotnews.ro/media_server1/document-2009-12-7-6683578-0-rezultate-partiale-bec-ora-8-00.pdf

Au fost numarate 97,27% din voturile din strainatate.
In rezultatul BEC de la ora 8 sunt incluse si majoritatea voturilor diasporei...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Ceea ce era de asteptat, in loc sa recunoasteti pierderea, apelati la tot felul de minciuni!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Din buricul Bucurestiului, din varful canapelei nu se vad prea multe e adevarat. Ar trebui sa cunosti cel putin 3-4 oameni implicati in procesul alegerilor, in localitati diferite, ca sa vezi ce se intampla de fapt.
De furat, probabil ca s-a furat de ambele parti. Dar sa spui ca altii mint cand vin si dezvaluie problemele, e jenant.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

eu cred ca oricine ar fi castigat s-ar fi aruncat cu investigatii.. tocmai ca diferenta intre cei doi e aproape 100.000 oameni si lupta pt putere pe masura..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui Amonar

Ingrid, tu esti Timisoreanca get-beget? Sunt doar curioasa.






Daca e o ironie, nu e momentul. Da, si? Scrie cumva pe judetul Timis, ori Timisoara 99% pentru Basescu?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Era doar o curiozitate de a mea. Probabil nu ai trait pe vremea Timisorii de pe vremea lui Ceausescu cand eram eu adolescenta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui alinkav

Ceea ce era de asteptat, in loc sa recunoasteti pierderea, apelati la tot felul de minciuni!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007



Din buricul Bucurestiului, din varful canapelei nu se vad prea multe e adevarat. Ar trebui sa cunosti cel putin 3-4 oameni implicati in procesul alegerilor, in localitati diferite, ca sa vezi ce se intampla de fapt.
De furat, probabil ca s-a furat de ambele parti. Dar sa spui ca altii mint cand vin si dezvaluie problemele, e jenant.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



sa intelegem ca din buricul Neamtului lucrurile se vad mult mai clar, nu?


Gabitza
mami de Denis Stefan (07.11.2008) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, din punctul meu de vedere, da. Pt ca orasul e mic, se oamenii se cunosc, se vorbeste, se aude, se stie. Aici s-a tras f. puternic pt Basescu. S-au mobilizat oamenii PD-L uluii de parca ar fi trebuit sa o salveze pe mama lor. Si nu s-au mobilizat doar intr-un sens pozitiv. S-a dat mita, s-au facut presiuni, s-au facut promisiuni. Apoi eu stiu si din 3 comune din Botosani cum s-a desfasurat campania electorala si procesul de vot si cum primarii au facut eforturi f, mari pt a trage intr-o directie sau alta. S-a furat prin diverse metode: medici de familie care dau adeverinte pt oameni care nu au cerut niciodata adeverintele in cauza , pt a se deplasa urna mobila. Care urma mobila, s-a oprit intr-o casa unde viceprimaul a pus stampila pe toate buletinele de vot avute la dispozitie. Mite: dat de baut, alimente, promisiuni de ajutor social sau ameintari , presiuni, intimidari.
Sa negi ca exista asa ceva inseamna ori ca valul de pe ochi e prea gros, ori e reavointza. Ce povestesc eu s-a intsamplat probabil cam in toate localitatile. Nu cred ca a fost corectitudine 100% nicaieri.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Stiu si eu caz de frauda, chiar la mine in familie. Insa ce sa fac? Bunica a pus stampila pe Base, doar pentru ca sefa de scara, membra PDL, i-a dat un kil de zahar, un kil de orez si-o litra de ulei. Daca stiam, ii promiteam cate 10 bucati de fiecare, numai sa-si fi anulat votul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Ce a zis Ingrid nu a deranjat pt ca nu ar fi adevarat sau pt ca neaga cei dn varful canapelei adevarul, ci pt faptul ca a fost exprimata dpdv PSD, "e clar ca base castiga pt ca a fruadat alegerile, bla, bla..." u see my point?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Si daca rezultatul final era cel de-aseara, nu strigau cei pro-marinar ca s-au fraudat alegerile?

Mergi la inceput