Bobocei de sept-oct 2008 (227)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Anamona, eu nu i-as da deocamdata nimic. Bine vorbesc din perspectiva mea... mai ales ca pe Dragos il fac foarte greu sa inghita orice fel de sirop - isi face greata si varsa. Nici Vigantolul nu pot sa i-l mai dau din acelasi motiv.
Daca tusea persista sau se intensifica, poti sa-i dai ceva (Eurespal, de ex.).

Azi-noapte am parasit plantatia dupa ce mi-am adunat recolta.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Stiam eu c-am uitat ceva... Acum mi-a amintit:
Cosmy, nu stiu sa fie contraindicata administrarea concomitenta a Ca si Fe; nu au treaba una cu alta. Singura problema ar fi cu complianta pacientului, dar daca nu ai probleme cu asta, poti sa-i dai linistita.
Fe nu se da atunci cand in organism exista o infectie (o raceala, de ex.).

Cat despre "rosu in gat", asta nu e un diagnostic, ci un fel de a exprima pe intelesul tuturor ca exista o faringo-amigdalia, care, evident, evolueaza cu gat hiperemic (rosu, adica ), care poate fi de etiologie virala sau bacteriana si... prin urmare... "se ia". Dar... nu obligatoriu; depinde foarte mult de imunitatea fiecaruia, de sistemele proprii de aparare locala si generala. Sper ca Maya e puternica si nu va lua .


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Anamona, am fost in vizita pe la tine. Imi place noul tau look


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neatza!
dau multa si pentru doritoare si, intrucat azi e ziua sotului meu, iaca:



sa-mi traiesti, sotule drag!!!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

noi bradut facem artificial, cel de anul trecut

Lumi, sa-ti traiasca TG (adica tac-su gemenilor, da?!), sa fie sanatos si mai deschis la bucuriile vietii in patru, asa complexa cum e ea...
Te pup cu mult drag.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri


multumec mult! este exact ce-mi doresc si ce-i doresc de ziua lui!

TG? o sa tin minte!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Ada, citisem istorioara cu pomu' vostru si anul trecut, dar tare m-a amuzat si acum, recitind-o!

CD, ma bucur ca sunteti bine! va pupacesc cu drag! vazut pozele, sunteti niste frumosi!

babymom, tare rau imi pare de intamplarea cu pisica... cu atat mai mult cu cat copiii au vazut totul... of Doamne! sper sa nu fie marcati si sa-si revina cat de curand.
Dragoselul, bine ca nu s-a lovit rau, n-ai ce sa faci decat sa stai cu ochii pe el non-stop...

alinutza

andy_g, felicitari! o sa fie totul bine cu Andreias, ai sa vezi!

babytza, sotul se sarbatoreste azi, ziua de nastere, si maine, cea de nume!

lavida, cat a costat carticica de la Fisher Price? si cum este? ma batea si pe mine un gand, dar am vazut-o la un pret socant, 140ron pe bestkids, online doar la ei am gasit-o, si mi se pare mult pentru o carticica... ce stie sa faca?
f faine jucarii ai luat!

laureta

ange, cum a fost noaptea? sper ca mai bine si Crina isi va reveni repede! muuulti si

nausica, eu am avut aceeasi problema ca prietena ta, la 30 de sapt. am dus-o cu gynipral pana la 35 si stat in pat, aveam contractii urate, eram toata o zgaltaiala, fie de la contractii, fie de la gynipra... la 34 sapt am apucat sa fac ultimul control la gineco. ar fi trebuit sa merg si fix in ziua dinaintea noptii in care mi s-a rupt apa, dar era doc plecat... cred ca mi se rupea apa pe masa de control....
eu am facut dexametazona, cu cateva ore inainte de cezariana. atat. si a fost totul ok cu bebicii. Doamne ajuta sa fie bine pentru prietena ta si bebelul ei!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

babymom, spune-mi te rog, de ce nu se da Fe cand bebe e racit?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

nikolici eu i-am luat lu giuli un pungiun care scoate ceva sunete, nu tocmai inteligibile de la magazinul TAU, din berceni!!! asa ca, baga o tura repede!!! e 25 lei



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babymom, imi pare rau pt Dragos...dar poate ca mai cautati solutii de securizare a scarilor...daca nu...
eu am pus baricade cu vreun metru inaintea scarilor, din cutii, sacose...voi le puteti sari, eventual
zic si eu, ca nu stiu cum ai tu acasa..


nikolici, vezi ca e pe youtube Dansul pinguinilor original - tine cam 8 minute


Lumi, La multi ani pt TG! vorba lu' Ada

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

nikolici, vezi ca e pe youtube Dansul pinguinilor original - tine cam 8 minute



Tu vorbesti de dansul pinguinului care mai nou se face pe la cumetrii???
Glumesc ...i-am pus dimineata , plus Pocoyo si am fugit la un dus, lasand-o sa urmareasca intens, numai ca exact cand m-am bagat sub apa, un martian cred l-a atacat pe Pocoyo si sa vezi urlete nene, de nu stiam cum sa ies mai rapid, noroc ca a auzit ta-su din alta camera si s-a trezit si a venit rapid sa-l salveze pe Pocoyo din gura martianului

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput