Bobocei de sept-oct 2008 (227)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Brad de Craciun am avut natural, dar de 2 ani, de cand ne-am mutat la soacra-mea, i-am cumparat brad artificial - in primul rand din motive ecologice si in al doilea rand pt. ca e mai decorativ, mai simetric si mai bogat. Acum, fiind la casa noastra, ne-am propus sa cumparam si noi unul la fel dar mai inaltut, sa nu arate disproportionat de mic in livingul nostru cat o sala de dans.
Acum 2 ani am fost in vizita la ai mei de Craciun si ei aveau un brad natural urias - inalt pana in tavan, dar... din acela rashchirat . Victor, cand l-a vazut, a zambit ironic si a spus: "Hmm, ce brad nashpa v-a adus voua Mosu'!"


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

apropo de cei artificiali, in carrefour unul de 2 metri costa vreo 600 RON. are careva un pont mai bun?

unul natural la aceaiasi inaltime, f bogat chiar la ramuri, costa aprox 200 RON

dar totusi avantajul cel mai tare la artificial e ca poti face bradul mai devereme, fara sa risti sa ai un brad ofilit de ajun....

babymom, vezi ca te cauta ada pe platforma

apropo de cadouri, eu nu am cumparat nimic...e naspa faza mai ales ca luni e si ziua sotului si ziua theei de nume....

ma gandeam si eu sa iau un lego ceva sau tableta de scris, de craciun vroiam sa ii iau o masuta de activitati...partea naspa e ca sunt in pana de idei pentru sotz...

LE: si inca una si ma duc la nani

ne-am cam captusit cu un fel de raceala enervanta cu muci, un pic de usturime in gat si fara strop de temperatura - asta amandoua: si eu si Thea: intai Thea de marti, si de azi eu ( m-au spart secretiile astea nazale azi, am umplut un cos de servetele la servici )
Thea pare sa nu mai aiba nimic, totusi am auzit-o in seara asta tusind de cateva ori.
Babymom, sa ii dau ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
sa aveti energie sa va pregatiti pt Mos Nicolae!

anamona, ce sarbatoare e luni? ziceai ca e ziua de nume a sotului si a Theei
Tzuki a ta e o dulce cu asocierile ei


Laura ai fost mortala cu urarile tale! iti dai seama ca imediat am deshis un calendar, speriata ca n-am luat de la mama cadoul pt Razvan

babytza, ce Soricel tandru ai tu acolo! a inceput sa faca si "bau!"? hehe si la Razvan asta e joaca favorita, pe langa joca a cu mingea "Doooooool!", rade cu mare pofta cand ne jucam "Bau"
el are impreisa ca daca pune mana la ochi si nu te vede, nu-l vezi nici tu

pe mine m-a ajutat mult chestia asta atunci cand se enerva si se plesnea, ca imediat intrebam "unde e Razvan?". el punea mana la ochi si incepea joaca, uitand ca s-a suparat

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">blogul cu basca participa la "Festivalul Blogurilor Gustoase"


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata! Clau multu pt cafea. Cipri a dat trezirea la 8, ce stie el ca ma'sa s-a culcat la 2 Luni este Sfanta Filofteia de la Curtea de Arges, cruce rosie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neataaaaaa!!!

Mooooama claudinnala ce ora s-a trezit Razvan!!!

Daria a dormit ffff bine, fara maraieli si frichineli, dra numai pana la 8 si 10... Oricum mi se pare minunat chiar daca DE FIECARE DATA IN WE sw trezeste mai devreme ca in timpul saptamanii!!

elly inca dormi??? Sau esti deja pe baricade????

ange cum a dormit Crinutza???

Sa aveti o zi minunata si sa nu uitati sa va curatati cizmulitele!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Nocom, Razvan s-a trezit la 8.40, dupa o noapte absolut excelenta, ca fiecare noapte din ultimele 2 saptamani
eu ma trezesc devreme...asha sunt setata

oricum, ieri a fost ff activ, s-a trezit la 10.30, a dormit doar o jumatate de ora pe la 14 s aseara a cazut lat pe la 22.30...

am uitat sa va spun ca se inchina (doar primele 2 miscari le face, dar cum vede o icoana, e deja pe pozitie) si se roaga, impreuneaza mainile si spunem Inger-Ingerasul meu

aseara ii ziceam eu :hai ma' Razvane! si a zis si el "hai, ma!"...nu s emai oprea, cred ca-l distra ca poate sa zica

aseara mi-a comentat filmul : nenea nani (era unu in cosciug), Ana (avea unu un telefon pe masa si el la telefon zice Ana- e poveste lunga) si brum-brum (se plimbau aia cu mainile), apoi mi-a comentat reclame...unde vede un glob, sau ceva ce seamana cu o minge zice "doooooool!", a vazut girafa dintr-o reclama " diiii.."
ziceai ca i-am dat redbull, dar ne-am si distrat


Ange, cum sunteti???

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nausica, eu la 32 de saptamani am crezut ca am pierdut dopul.Am fost la dr-col mult scurtat (in jur de 1 cm).Recomandare:stat in pat, Gynypral,No spa (desi nu simtisem nici o contractie) si eu retin 3 doze de Dexametazona.
Si am stat in pat, cu perne sub fund ca sa fie bebeloiul mai sus si sa nu apese pe col si a fost bine in final (am nascut la 37 sapt si 4 zile).Si de-abia cand mi s-a rupt apa mi-am dat seama cum arata de fapt dopul si ca probabil la mine la 32 de sapt a fost doar o cantitate mai mare de secretie....
Desi exista si varianta ca dopul sa se regenerereze si se poate ca la mine sa fi fost si asta...acum nu mai stiu dar nu mai conteaza.

Succes la cumparaturi fetelor care se duc azi!

Lavinia, imi pare rau de patanie.Chiar citeam recent intr-o carticica cum trebuie reactionat in situatii de astea (in fine, erau date exemple cu pierderile persoanelor dragi) si in afara de a fi langa el si de a il consola si de a ii explica pe intelesul lui cu 'raiul pisicilor' (cum deja ai facut) nu cred ca mai e ceva de facut.Decat sa treaca timpul...




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Neatza,

Dupa o noapte lunga cu mii de treziri, K vrea sa doarma si paralel si perpendicular si pe mine si sub mine si invers si in fund...toata noaptea a fost mutari.M-am mai culcat si la 3 deci sunt off fresh.
Cine dadea cafeaua???

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Nu mai stiu cine cauta pinguin jucarie, parca Giuli nu stiu sigur, as vrea sa ii iau si eu Karinutzei, este extra fascinata de reclama de la Tv cu pinguini( cea pt o retea de comunicatii)....se ridica, gesticuleaza bate din palme, imi arata tzipa de bucurie si ieri am observat uitandu-se la Minimax ca nu doar la reclama aia presteaza ci si la pinguinii din desene animate.Gata nene si-a gasit animalutul preferat.
Ia sa caut eu acum ca mi-a venit o idee scriind pe net niste pinguini, reclama am cautat-o dar nu am gasit-o.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Vad ca se tin belele de noi... Am inceput ziua super . Dragos a cazut rostogol pe cinci trepte; s-a rostogolit de-a lungul, ca un covor facut sul. De cand ne-am pus balustrda asta e principala lui distractie: sa urce scarile tinandu-se de balustrada. Pur si simplu e de neoprit! Daca incerci sa-l iei de acolo se lasa cu crize, cu azvarlit pe jos; nu merge nici daca incerc sa-l distrag cu altceva - e setat pe urcatul si coboratul scarilor si in secunda 2 se reintoarce la activitatea lui favorita.
E prima cazatura de acest fel. Nu s-a lovit prea tare, dar s-a speriat rau. Se pare ca era mai sigur fara balustrada, ca urca in 4 labe, avea deja siguranta, iar riscul sa cada era mai mic. Din pacate nu am cum sa-i blochez accesul la scara, ca la noi e spatiu deschis jos, iar scara are balustrada doar pe o parte, deci nu pot instala nici portita de siguranta.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput