Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *117*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:



La multi ani!
Alexandra,
bebe de Novus
Crina,
bebe de Silvi8
Calin Nicholas,
bebe de Gina2008
Sophia,
bebe de OlgaTarziu
Ioana,
bebe de M_monique





Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


Alexandra,bebe de Novus
Crina,bebe de Silvi8
Calin Nicholas,bebe de Gina2008
Sophia, bebe de OlgaTarziu
Ioana, bebe de M_monique


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27


Alexandra,bebe de Novus
Crina,bebe de Silvi8
Calin Nicholas,bebe de Gina2008
Sophia, bebe de OlgaTarziu
Ioana, bebe de M_monique




Doamne, m-am chinuit sa scriu cate un "la multi ani" personalizat fiecarui bebe, cu culori diferite, cu bold...si in loc sa dau "trimite raspuns" am dat "reseteaza"!! Asa ca aleg acum acest mod de a-i felicita

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

I-a ascultati www.youtube.com/watch?v=vab5CR6uE_Q" target="_blank">aici ce am gasit cautand "muzica pt copii"...de tot rasul

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bun, deci asa, mai sunt mame "bolunde"...Faza e ca Sophiphi numai de la 6 luni a inceput sa doarma pe o parte si acum cand o vad dormind cu fetzisoara spre mine, cu piciorusele urcate pe mine...cand simt ca ma mai mangaie pe fatza cu manutza...of, nu pot s-o exilez in pautul ei!!! Faza ca 3 in pat n-o sa putem dormi, intre mine si sotz in niciun caz n-o pot pune, desi husbandul ar tanji la una ca asta dar stiu eu cum doarme el, nuuuu, in niciun caz nu se poate pune un bebelus langa el. Am mai pus-o cu noi in pat la marginea mea, de pe la 3 noaptea, dar numa io stiu cum am dormit tot pipaind pernutza de dincolo de ea si fiind atenta sa nu cada...
Gianina, eu zic ca tu faci foarte bine ca dormi cu Andreea, ea care a fost atata bolnavioara+ tu mergi la serviciu cred ca-i face enorm de bine sa doarma langa tine, sunt convinsa de asta!
Pisigri, si eu urmaresc frecvent astfel de topice, da, si mie mi se pare ca unele mame AP exagereaza dar pe mine muuult mai tare m-au enervat niste mame non-AP care nu suporta nicio alta parere decat a lor si care povesteau cu mandrie faze gen: cum cearta ele bine de tot copilul de 1 an care varsa din canutza, cum ii mai da bebelusului cate una "la pampers", cum lasau bebe de 6 saptamani in patutz, singur incuiat in casa, pentru a face "mici cumparaturi" etc.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

buna,

intru si eu asa din cand in cand sa dau de veste ca mai traimnnici nu stiu cum imi trece ziua cu piticu. casa arata de parca stam in camin asa ca de citit forumul si de scris nu prea imi ramane timp.
ne jucam mult...inclusiv acum cand ma ajuta sa scriu. incerc sa il adorm si sa intru si eu sa ma relaxez la barfa. va pupaxcesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, in cazul fetitei prietenilor nostri era vorba de baza nasului, portiunea aceea dintre ochi, care era prea putin pronuntata si de aceea ochiul "sarea" peste, in ograda celuilalt. Crescand nasucul, s-a inaltat si portiunea respectiva si s-a reglat si pozitia ochisorului.

Olga, Keutu e bine merci, se balangane in 4 labe de vreo doua saptamani , se invarte prin tot patul in fel si chip, dar inca nu s-a prins cum e cu plecatul in 4 labe. Si rade toata ziua. Si eu il mananc si nu pot concepe sa nu dorm cu el in pat. Si asa am facut legatura cu intrebarea Ilincai.

Ilinca, noi n-am renuntat de buna voie la "bunele obiceiuri", dar in final am ajuns sa dormim toti trei in ...doua paturi. Adica am unit patul lui cu al nostru si am scos gratiile dintre. Mie imi vine sa-mi dau palme ca n-am facut asa de la inceput. Nu stiu daca intamplator sau nu, dar imediat dupa asta, copilul meu a inceput sa doarma toata noaptea. Initial si-a marit intervalul dintre mese, apoi a scos cu totul una din mese. Doarme le el in pat linistit pana pe la 4 cand incepe sa se foiasca. Il trag langa mine, sau ma duc eu langa el (barbatu-meu ma cearta ca ala e pat de copil, nu de adult si copil), si uite asa doarme linistit mai departe cel putin inca 2 ore jumate. Pe la 6 jumate da trezirea, il punem intre noi si ne giugiulim toti trei pana la 7 cand tati se pregateste de serviciu.
Sa spun sincer, cu cate tumbe face prin pat, daca ar avea gratii si de o parte si de alta, ar fii foarte ingradit in miscari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bine, Ilinca, asa la exemple de-astea si mie imi creste tensiunea, da aici unde m-am inflamat eu (pe tacutelea..) ultima oara nu era vorba de chestii de-astea...astea "e "inconstienta...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Salutare si multi
Iaca reusesc dupa o saptamana sa mai trec si eu pe la voi.Am 8 capitole de recuperat...da' nu promit.
Am reusit sa racesc dupa ce m-am intors de la inmormantarea bunicii... noroc cu homeopatele ca nu tare, mai mult nasul infundat si stranut la greu. Cezar nu a luat raceala...el e bine, face nazuri la mancare, la fructe nu...ii plac, dar mai mult de 120gr nu bobineaza.
Ilinca chiar acum dimineata ma gandeam ca voi scoate patutul ca in 7 luni n-a dormit nicio noapte in el...si ocupa spatiu mult. Deci nici eu nici husband-ul nu putem dormi fara junior.


Aaaa...am pus cateva poze noi.

Si edit ca daca n-am folosit la "si eu" de m-am ingrozit

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hihi, am facut sapaturi: tipa cu emisiunea din link are tot un ghiocel, de martie 2007, deci are 2 ani si 8 luni, de-aia era asa oripilata dna doctor ca inca il alapteaza. Oricum, nu i-as fi dat 37 de ani gagicii, zau asa!
No gata, merg la nani. Sa va spun ce fac eu de o saptamana, ca ma rod niste sentimente contradictorii, sa vad voi ce ziceti. S-o luam cu inceputul: de la 3 saptamani de vietzishoara Sophiphi doarme noaptea in patutzul ei; doar ocazional (dupa vaccin de ex.) dormeam cu ea, sau dupa alaptatul de pe la 5-6 dimineatza n-o mai puneam in patutz ci mai dormeam amandoua pana la 9. De pe la 5 luni si ceva adoarme seara in patul mare, in timp ce eu internetuiesc intr-o veselie. Cand ma duceam la nani o luam pe sus si o plasam in patutzul ei. Ei bine, cam de o saptamana nu mai pot face asta! Fiindca e prea irezistibila, nu ma mai lasa inima s-o iau de acolo, cand o vad cum doarme, cat e de scumpa, singurul lucru pe care mi-l doresc e sa ma culcushez langa ea, ceea ce si fac! Acum pe de o parte am mustrari de constiintza: adica ea nu comenta nimic de patutzul ei si acum poate o invatz eu "rau", daca n-o sa mai vrea in patutz? Pe de alta parte pana-n vara husbandul tot numa in weekend si-n vacantze va veni acasa, asa ca de ce sa dorm io singura? No, cert e ca innebunesc de dragul ei cand o vad dormind linistita langa mine! Mai sunt mame asa bolunde care s-au bagat peste bunurile obiceiuri ale bebelusilor, din egoism, ca mine?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni



Draga Ilinca, eu nu cred ca faci rau ca dormi cu Sophia. Cat a fost Robert plecat am dormit cu Vladimir si tare frumos era.
Mai nou, tac'su imi spune seara sa il iauu cu noi ca lu iii place sa doarma impreuna. Nu il iau de la inceput sa avem si noi putina intimitate, insa la trezirea aia de pe la 4-5 il iau (asta daca nu deja vine el peste noi)

Mergi la inceput