Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

care pdl-isti din moldova??
basescu a avut majoritatea voturilor in transilvania si bucuresti...
http://i49.tinypic.com/2yv2yv7.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Noroc ca mai exista un youtube, un internet si nu pot sa cenzureze chiar tot.
Oricum, felicitari timisoarei. Inseamna ca situatia nu e chiar asa de roz precum ar vrea geoana & co sa fie dupa atita manipulare, lumea nu se mai lasa dusa de nas cu una cu doua, oricita campanie de dezinformare incearca sa duca.



asta spun si eu: BRAVO TIMISOARA!!!! Cum sa alegem iarasi comunismul , pe care am reusit, cu pretul atator vietzi , sa-l dam jos in '89????
cat despre "faimosul nostru primar".....NO COMENT....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007






Comunismul nu a fost dat jos in ´89. Asta e basm.
Iliescu a fost presedinte dupa 89, ba mai mult, este o prezenta continua in peisajul politic romanesc. Si evident, Iliescu nu putea fi altceva decat un comunist, imbracat desigur in toale noi.

Iar azi, din pacate, parfumul comunist inca dainuie in Ro sub diverse forme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Stau si ma intreb Lady!
Este oare comunismul asa de puternic sau conditia umana cumplit de jalnica de nu mai poti sa separi graul de neghina si se topesc sub ochii nostri personaje care ne-au inflacarat imaginatia candva!

Pe langa altii care se subinteleg din context, ma gandesc si la Mircea Diaconu;l-am vazut acum la un tv langa Ciuhandru parca si imi vine sa plang!
Si chiar plang pt. ca este un actor pe care il admir f. mult si puteam sa pun mana in foc ca este si un om cinstit si de onoare.
Nu se compara cu Caramitru, este de o mie de ori mai bun ca acesta!Eu credeam ca ii este superior si dpv al caracterului,sa ma fi inselat?
Imi este tare greu sa suport cum se duc unul cate unul de pe podiumul pe care ii urcasem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Este oare adevarat ca Mircea Geoana a lipsit un pic de la sedinta solemna a Parlamentului atunci cand TB condamna comunismul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Ingrid, cum ti-ai dat seama tu dupa ce ai vb scurt cu Antonescu( cu un politician !!! ) ca e peste modelul clasic de politician? sincerr, din 30-50-70-100 de cuvuinte schimbate cu un om ti-ai dat seama cum e? of, ce naiv sa fii sa crezi ca X e asa sau invers din cateva cuvinte ...

sa fie clar ca n-am nimic cu el, chiar l-as fi votat daca ajungeam in tara mai repede si nu era urna la cuca macaii, dar sa creada cineva ca el, om politic, este "mai bun" doar din cateva cuvinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

Ingrid, cum ti-ai dat seama tu dupa ce ai vb scurt cu Antonescu( cu un politician !!! ) ca e peste modelul clasic de politician? sincerr, din 30-50-70-100 de cuvuinte schimbate cu un om ti-ai dat seama cum e? of, ce naiv sa fii sa crezi ca X e asa sau invers din cateva cuvinte ...

sa fie clar ca n-am nimic cu el, chiar l-as fi votat daca ajungeam in tara mai repede si nu era urna la cuca macaii, dar sa creada cineva ca el, om politic, este "mai bun" doar din cateva cuvinte...

***********************************************************************************

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an

TATI,, www.helpsonia.com , din familie

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."


Of Kay, cum sa-mi dau seama dupa 3 fraze? Il cunosc mai demult, de cand n-aveam habar ca va deveni ce e azi, i-am urmarit mai pe sarite activitatea politica, apoi de cand a preluat partidul si s-a lansat in cursa am ciulit mai bine urechile. E altfel decat restul, altfel in opinia mea inseamna mai bun, in a altora, mai rau. Asta e tot.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

pai n-aveam de unde sa stiu ca il cunosti de mai delmult. eu am asa am inteles din ce ai scris. am inteles acum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ingrid, cum poate fi altfel acest Antonescu, daca s-a aliat cu Ilici & comp.???? Explica-mi si mie, te rog! Intreb fara urma de sarcasm, cum poate un om educat, cu principii clare si sanatoase, sa sustina un cameleon politic? Cum poate un liberal sa se alieze si sa sustina un comunist??? Oare asta nu demonstreaza clar ce fel de calitati are acest om??

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Alina, sunt doua variante:
1 - o ura viscerala impotriva lui Basescu (l-a scuipat, l-a calcat pe picior si nu si-a cerut scuze, l-a batut la pocher);
2 - inflexibilitatea, demagogia si faptul ca Basescu ar fi vrut sa inghita PNL la fel cum a facut cu PNT-CD, deci considerente politice. Avand o singura alegere, n-avea cum sa ceara: da-mi Doamne un alt partid pe scena politica din Romania cu care sa fac o intelegere!
Desi observ cu tristete, ca niciun argument din care reiese ca Traian Basescu este tot un comunist (declarat de el, cu gurita lui) nu va atinge la corazon. Parca stergeti acest amanunt...mic. Atunci, pentru ce sa-l scuz eu pe Antonescu si sa nu acuz prin cuvintele lui de ieri:
"Daca s-ar aplica punctul 8 din Proclamatia de la Timisoara, nu eu, nici Geoana n-am disparea de pe scena politica, ci Traian Basescu!"


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Ingrid, . Ai spus'o mai bine decat o putea spune oricine.

Edit ca am uitat sa spun ceva. Pact sau acord de pace se face intotdeauna cu dusmanul, nu cu prietenii, asta nu inseamna ca "s'au dat cu ei". Razboaiele duc la pierderi, nimeni nu sustine ca cele 2 partide se iubesc, fac asta pt a putea redresa romania pt ca singure nu pot, nu au majoritate.

Mergi la inceput