Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu in locul fetelor din Moldova as riposta!
Cand este vorba de spalare de imagine se spune ca moldovenii sunt cei cumparati si adusi cu autobuzele!
De ce nu s-a spus ca au fost adusi oltenii lui geoana?
Sunt cumva moldovenii mai fraieri?


Corect. Mai ales ca sunt si multi PDListi in Moldova, nu gluma!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Jos palaria in fata TIMISOAREI!

Copiloi probabil esti vreo Psd-ista ceva...si ti-e frica sa nu pierzi 'osul'

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.clau

Jos palaria in fata TIMISOAREI!

Copiloi probabil esti vreo Psd-ista ceva...si ti-e frica sa nu pierzi 'osul'

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta


Hai sa nu facem presupuneri de-astea. Poate doar s-a uitat prea mult la antene, teveurile generatoare de resentiment. Ura anti-TB e prea mare ca sa mai vada si partea cealalta a paharului. Si mai poate fi si sincera, nu e nevoie sa aiba acces la ciolan.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu in locul fetelor din Moldova as riposta!
Cand este vorba de spalare de imagine se spune ca moldovenii sunt cei cumparati si adusi cu autobuzele!
De ce nu s-a spus ca au fost adusi oltenii lui geoana?
Sunt cumva moldovenii mai fraieri?


Corect. Mai ales ca sunt si multi PDListi in Moldova, nu gluma!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Da, sunt de-ai lui Fenechiu, de-ai lui Hrebenciuc...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.clau

Copiloi probabil esti vreo Psd-ista ceva...si ti-e frica sa nu pierzi 'osul'

Ce "os" sa nu piarda Copiloi, ca "Psd-ista ceva" ce o banuiesti ca este?

Alina.clau, in acest moment, in Romania, la putere se afla partidul pe nume PD-L, si nu PSD. Deci, rational vorbind, singurul "os"/"ciolan"/etc ce ar putea fi pierdut de careva este cel PD-L-ist, si singurii care ar putea sa-l piarda sint aia care-s PD-L-isti ceva.

Asta a fost asa, pentru informarea ta asupra actualitatii politice romanesti si ca o necesara corectie dpdv al logicii.

Cu privire la felul in care tu iti permiti sa cataloghezi un user DC care face aici exact ce faci si tu, adica isi exprima parerea, te las sa-ti dai singura note.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu, nu intentionez sa particip la o discutie in care lozincile zboara precum tigaile, spre capetele celor ce au alta opinie, si cu precadere dintr-o parte, dar apucasem sa spun mai demult ca, de indata ce gasesc in presa declaratii ale celor citorva personalitati invocate atunci, cu privire la situatia actuala, v-o zic si voua.

Tocmai le-am gasit, se refera la protocolul incheiat astazi la Timisoara, vazut ca acord de reconciliere nationala.

Deci:

1. Ion Diaconescu
"În principiu, am fost de acord, am discutat înainte, acum o saptamâna-doua, când m-am întâlnit cu domnul Radu Sârbu. Am discutat problema si sunt de acord.
În general, doctrina noastra, a PNTCD, merge cu împacare generala între toate formatiunile, politica sa nu însemne o lupta permanenta, ci o colaborare permanenta, daca e posibil. Si sigur ca, daca social democratii o înteleg ca spiritul crestin, pe noi nu ne deranjeaza cu nimic, chiar ne încânta. Asa si trebuie sa fie!“
sursa: http://www.cotidianul.ro/ion_diaconescu_si_rodica_coposu_indeamna_la_reconcilierea_istorica-104572.html


2. Rodica Coposu
„textul acestei declaratii poate sa fie de bun augur. Faptul ca îsi recunosc greselile este un mare merit. Daca ei ar putea sa faca ceva în momentul în care vor ajunge la putere, daca vor ajunge, ar fi benefic pentru natiune, dar eu, deocamdata, sunt destul de sceptica în ce priveste posibilitatea de a se ajunge fara o aducere, într-adevar, la lumina a întregului adevar din perioada comunista si din perioada anilor ’90.“
sursa: http://www.cotidianul.ro/ion_diaconescu_si_rodica_coposu_indeamna_la_reconcilierea_istorica-104572.html


3. Doina Cornea
Miscarea de reconciliere propusa de Mircea Geoana-Crin Antonescu-Klaus Johannis, i se pare Doinei Cornea "o solutie fericita" si declara ca are "foarte mare încredere în Klaus Johannis". "Unirea fortelor este un gest util. Nu sunt chiar fericita, dar alta solutie nu exista. Ceea ce am vazut ca se întâmpla în piata cred ca este un gest disperat al presedintelui care simte ca pierde teren. Pentru un om politic este foarte important sa stie sa piarda, altfel este foarte greu."
sursa: http://www.realitatea.net/doina-cornea-am-foarte-mare-incredere-in-klaus-johannis_689997.html


P.S. Nu trageti in mesager.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Nu, nu intentionez sa particip la o discutie in care lozincile zboara precum tigaile, spre capetele celor ce au alta opinie, si cu precadere dintr-o parte, dar apucasem sa spun mai demult ca, de indata ce gasesc in presa declaratii ale celor citorva personalitati invocate atunci, cu privire la situatia actuala, v-o zic si voua.

Tocmai le-am gasit, se refera la protocolul incheiat astazi la Timisoara, vazut ca acord de reconciliere nationala.

Deci:

1. Ion Diaconescu
"În principiu, am fost de acord, am discutat înainte, acum o saptamâna-doua, când m-am întâlnit cu domnul Radu Sârbu. Am discutat problema si sunt de acord.
În general, doctrina noastra, a PNTCD, merge cu împacare generala între toate formatiunile, politica sa nu însemne o lupta permanenta, ci o colaborare permanenta, daca e posibil. Si sigur ca, daca social democratii o înteleg ca spiritul crestin, pe noi nu ne deranjeaza cu nimic, chiar ne încânta. Asa si trebuie sa fie!“
sursa: http://www.cotidianul.ro/ion_diaconescu_si_rodica_coposu_indeamna_la_reconcilierea_istorica-104572.html


2. Rodica Coposu
„textul acestei declaratii poate sa fie de bun augur. Faptul ca îsi recunosc greselile este un mare merit. Daca ei ar putea sa faca ceva în momentul în care vor ajunge la putere, daca vor ajunge, ar fi benefic pentru natiune, dar eu, deocamdata, sunt destul de sceptica în ce priveste posibilitatea de a se ajunge fara o aducere, într-adevar, la lumina a întregului adevar din perioada comunista si din perioada anilor ’90.“
sursa: http://www.cotidianul.ro/ion_diaconescu_si_rodica_coposu_indeamna_la_reconcilierea_istorica-104572.html


3. Doina Cornea
Miscarea de reconciliere propusa de Mircea Geoana-Crin Antonescu-Klaus Johannis, i se pare Doinei Cornea "o solutie fericita" si declara ca are "foarte mare încredere în Klaus Johannis". "Unirea fortelor este un gest util. Nu sunt chiar fericita, dar alta solutie nu exista. Ceea ce am vazut ca se întâmpla în piata cred ca este un gest disperat al presedintelui care simte ca pierde teren. Pentru un om politic este foarte important sa stie sa piarda, altfel este foarte greu."
sursa: http://www.realitatea.net/doina-cornea-am-foarte-mare-incredere-in-klaus-johannis_689997.html


P.S. Nu trageti in mesager.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


In mesager nu tragem, dar putem banui sursele media invocate de trunchierea declaratiilor si de selectarea personalitatilor favorabile pactului? Fara "audiatur et altera pars"?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Acum Ciuhandu stia ca e hotarare de consiliu sa nu se autorizeze mitinguri in piata Operei, dar a ignorat-o cu buna-stiinta.




Mai, dar eu aveam alta impresie despre ciuhandru asta...ce-a patit de s-a dat cu iliescu?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus, n-a patit nimic. Vor fi discutat asa prieteneste de avantaje pentru orasul meu. Se zvonea ca si Forumul Democrat German va avea niste reprezentati de seama in Timisoara. Ma rog..
Sa stii ca Ciuhandu e bun primar. Arata altfel orasul. Si merg destul prin el. Multa lume remarca asta. Daca a pierdut din imagine? probabil. Dar ce e bine de stiut, e ca lumea care se entuziasmeaza atat si scrie pe aici Bravo Timisoarei! si alte sloganuri, s-a grabit, in opinia mea. Pentru ca langa mine, mai departe de scena, se aflau agitatori care strigau Jos comunismul! etc si apoi se uitau cu coada ochiului sa vada efectul. Lumea de care scriu la hotnews care erau 3000 si toti contra lui Geoana, e o mare minciuna....fiecare din partide a avut un nr de 300-400 membri si agitatori, restul era populatie care statea acolo ori se plimba, urmarea ce se intampla, se mirau cu voce tare...dar nu isteriza si-si dadea poalele peste cap.
Bun.
E n-as mai vrea sa scriu aici, deoarece nu-mi place cum il categorisesc unii pe Antonescu, pare ciudat dar nu pot scuipa intrunul pe care l-am votat nu mai devreme de o saptamana...Am vorbit scurt cu el, tipul e ok, cred ca e peste modelul clasic de politician, cred ca sfaturile cum sa mai creasca musai aplicate si la restul clasei politice...sa creasca odata cu el. Tipul e o noutate, iar ura multora nu-si are rostul.
Totusi imi anulez votul. Inca nu-s convinsa si nu cred ca pe ultima suta de metri ma mai convinge careva.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

[quote]citat din mesajul lui iileana


In mesager nu tragem, dar putem banui sursele media invocate de trunchierea declaratiilor si de selectarea personalitatilor favorabile pactului? Fara "audiatur et altera pars"?


Daca ai tu alte surse, care indica alte pozitii ale celor trei personalitati, bineinteles ca esti invitata sa le citezi aici.

Pe Doina Cornea am auzit-o cu urechile mele. A spus chiar mai mult decit am selectat eu, dar nu v-am mai zis, ca vad ca se enerveaza lumea cam usor :).

Mi-e tare dor de vremea in care se putea discuta pe-aici rational si cu argumente. Fuse si se duse.

Edit: Pe cele trei personalitati nu le-au selectat sursele media invocate, ci le-am selectat eu :)).
Raspunsul meu se lega de o discutie mai veche de pe aci, poate ca n-o stii tu, cind exact despre aceste personalitati fusese vorba.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

[quote]citat din mesajul lui iileana


In mesager nu tragem, dar putem banui sursele media invocate de trunchierea declaratiilor si de selectarea personalitatilor favorabile pactului? Fara "audiatur et altera pars"?


Daca ai tu alte surse, care indica alte pozitii ale celor trei personalitati, bineinteles ca esti invitata sa le citezi aici.

Pe Doina Cornea am auzit-o cu urechile mele. A spus chiar mai mult decit am selectat eu, dar nu v-am mai zis, ca vad ca se enerveaza lumea cam usor :).

Mi-e tare dor de vremea in care se putea discuta pe-aici rational si cu argumente. Fuse si se duse.

Edit: Pe cele trei personalitati nu le-au selectat sursele media invocate, ci le-am selectat eu :)).
Se leaga de o discutie mai veche de pe aci, poate ca n-o stii tu, cind fix despre ele fusese vorba.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Iileana si eu am auzit-o pe Doina Cornea. Recunosc ca m-a socat si m-a pus un pic pe ganduri. Daca si ea gandeste asa...e rea situatiunea.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput