Burtici de buburuze pretioase de Mar-Apr 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana, Luca nu a avut nici o problema ca s-a nascut la 36 de sapt, asa-i?

Eu m-as bucura sa ajung pana acolo. Acum am emotii cu uterul asta contractat.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

oana, din cauza scarilor ma gandeam poate trimiti pe cineva. dar am inteles. ai grija totusi la efort. eu obosesc rau daca urc scari, abia mai respir. la mers e ok, dar la scari e ff greu. si ma gandesc ca tu oricum tre sa stai mai mult linistita, nu sa te chinui cu efort din asta. of.. si astia cu lifurile lor pt doctori! bafta miercuri si sa fie totul bine.

vio asteptand pe bebe 19+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Rebiana, Luca nu a avut nici o problema ca s-a nascut la 36 de sapt, asa-i?

Eu m-as bucura sa ajung pana acolo. Acum am emotii cu uterul asta contractat.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!


Luca a avut 3 kg si 50 cm, la nastere. Intotdeauna mi-am spus, zambind, ca daca se nastea la termen atingea 4 kilograme! A fost si este un copil sanatos, slava Domnului! Doar eu eram speriata putin.. dar in acelasi timp eram constienta ca intrata in luna a noua se putea declansa oricand nasterea (doar ca nu eram pregatita atat de devreme!)

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Vio azi m-am si grabit, dar miercuri merg de la 1.30 si pana la 2 ajung eu la et.5.

Rebiana mamica curajoasa.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Oana
Incearca sa te odihnesti pe fiecare palier inainte sa dai gata un nou set de scari ca sa nu mai ai probleme cu contractiile, miercuri cand mergi la dr!
Ma bucur ca in sfarsit te vei odihni de maine inainte!!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vio de aia mi s.a facut rau cand mi.a zis de scari , ma gandeam ca si eu urc trei trepte si obosesc...daramite 5 etaje

rebiana , leo s.a nascut la 28 de saptamani cu 2.200 kg si n.a avut nevoie de incubator, si asta acum 40 de ani...
cel mai bine e dupa 36 dar slava domnului ca au evoluat multe si sansele sunt din ce in ce mai mari si pt prematuri
aici dupa 24 de saptamani se folosesc toate mijloacele pt a slava un prematur, dar oricum doamne fereste sa fie nevoie de asa ceva

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana asa am de gand sa fac.

Eu va zic noapte buna si ii tin pumnii Pufuletului.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

vio de aia mi s.a facut rau cand mi.a zis de scari , ma gandeam ca si eu urc trei trepte si obosesc...daramite 5 etaje

rebiana , leo s.a nascut la 28 de saptamani cu 2.200 kg si n.a avut nevoie de incubator, si asta acum 40 de ani...
cel mai bine e dupa 36 dar slava domnului ca au evoluat multe si sansele sunt din ce in ce mai mari si pt prematuri
aici dupa 24 de saptamani se folosesc toate mijloacele pt a slava un prematur, dar oricum doamne fereste sa fie nevoie de asa ceva

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Asa-i Roxi! Un bebe nascut prematur are mult mai multe sanse sa traiasca acum, doar ca toate ne dorim copii nascuti la termen sau cat mai aproape. Doamne ajuta sa fie asa! Stii ce-am citit zilele trecute? Ca un fat ajuns in saptamana 24 este considerat persoana (mi-am amintit cand ai spus tu ca acolo se da tot interesul pt cei trecuti de varsta asta gestationala).

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu vb de nas infundat de la raceala.
Cu el inunfat de la sarcina m-am obisnuit. Il desfund cu ser fiziologic, schimb pozitia. Dar acum cu raceala nu merge....
Oana- am bagat nasul in cana cu ceai , dar avut efect fix cat am baut ceaiul.
In stilul asta fac noapte alba, eu nu pot sa respir pe gura.

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa mi.am adus aminte ca acum o luna am zacut si eu vreo 2 zile si nasul a fost cel ce m.a deranjat cel mai rau
si doar ser fiziologic mi.am pus si tot asa noaptea nu m.am odihnit deloc ca simteam ca ma sufoc, daca suporti si nu te deranjeaza, rupe o ceapa si las.o in farfurie sub pat sau undeva unde sa nu te usture ochii, la ivan mai merge chestia asta

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput