Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Honey, ar fi super daca imunitatea parintilor s-ar putea mosteni, dar din pacate copilasii din zilele noastre sunt mult mai fragili, din cauza alimentatiei "artificiale" , iar virusii sunt mult mai agresivi si cu tot felul de "mutatii"...Ei mititeii nu au cum sa faca fata...

Kossir, eu iti spuneam ca e la moda numele Sophie , in sensul ca e foarte frumos si f. apreciat si la noi...nu am vrut sa iti umbresc bucuria de a fi gasit nume bebelinei, asa ca...iertare!

Ina, esti super tare in cele 2 poze...Dar ce mananci draguto de te tii in asa forma beton??

Anca
in 26s cu Codrin (Martin sau Fabian)
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am dormit nitel si-as mai fi dormit, dar m-am infundat la nas asa de tare de m-am trezit. Dami doarme in continuare si asta ma bucura ca iar i-a scazut febra, dar sotului ii este si lui rau. I-am dat tot ce stiam si aveam in casa si s-a intins pana la concert.

Sper, numai, ca intre ei 2, sa n-o pun de-o raceala ca n-as mai vrea.
Ca mie mi-e mai greu daca racesc, na. Plus ca, saptamana viitoare pleaca sotul in turneu, eu am program artistic cu fata, iar in WE merg la morfo. Asa ca, sper sa ma descurc cu toate si sa nu racesc din nou.




Cristina +17 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

oana tinem pumnii sa fie totul bine, sa nu trebuiasca sa mergi la spital de sarbatori! acasa e altceva, te poti odihni in voie si te poti relaxa facand lucruri care iti fac placere.

saptamana viitoare voi merge si eu la medic cu analizele, valorile hemoglobinei sunt la limita de jos, eritrocitele putin sub limita de jos. tot atunci ar trebui sa facem si o noua ecografie. sper sa fie totul bine, pe mine acum in ultima vreme m-au apucat grijile si fac tot felul de scenarii panicoase.

27+

http://picasaweb.google.ro/silvia.dinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cristina foarte fain blog-ul tau! Ce frumoase sunt lucrarile!!
Inteleg ca si sotul e artist... sau? (poate ai mai scris dar s-a zapacit neuronu-mi!)
E bine ca i-a scazut febra Damianei!!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Honeybaby, Dayanara, Rebiana, Delia, Babyangel va multumesc pt complimente la adresa burticii. si eu am senzatia ca e cam mica burtica, am o colega cu o luna in urma mea si cu burta deja mai mare. cand va aud cu copilasul deja de 1 kg va invidiez . al meu la 20 de saptamani avea 340 de grame, cam slabut
s-o spun si pe aia dreapta nici nu ma indop si am grija ce mananc, mai ales seara, si de multe ori la amiaza trec pe la vitrina de prajituri, inghit in gol si apoi mananc un mar . uneori mi se face foame asa pe la 10-11 seara dar nu ma mai dau jos din pat sa mananc ceva. sper sa nu fie bebe subnutrit, aflu luna viitoare la control.
Dayanara si Cristina va tin pumnii la analize, sa iasa toate bune.
Bianka felicitari si tie pt bebe grasunel.
Babyangel pt reteta de papanasi, am printat-o deja, sa vad acuma de unde gasesc branza de vaci pe aici. si daca e din lapte pasteurizat, desi cred ca prin prajire se omoara toti microbii.
va pe toate si o seara placuta.



Ina 23

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am fost degeaba la dr. Analiza nu a iesit. Am cam obosit si ma doare spatele.
Bianka- fericitari pt bebe grasun.
Anca- se mai si mosteneste. Chiar citeam sapt asta pe net ca in sapt 20 de sarcina o parte din anticorpii mamei trec la fat, protejandul in primele 6 luni de viata.
Iar faza ca pe vremea mea copii erau nu stiu cum o spunea si mama cand eram eu mica, si probabil asa o sa spuna si fimea cand o sa aiba copil. Si noi ne adaptam , nu numai virusii.
Ina- si a mea avea 350 la 20 de sapt. Asa sunt ei mai fotomodele.


Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ina nu.ti face probleme si a mea era la fel pe la 20 de saptamani, si aici asta e o greutate foarte buna :)

bianka felicitari pt vesti bune de la eco

cine a folosit supozitoare cu glicerina? pot crea dependenta ? ca eu fara nu pot si pace

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah si nici cu greutatea mamei nu prea are legatura sa stii
eu am pus 30 de kg in prima sarcina si ivan a avut 3.650, o alta fata a pus toata sarcina 8 kg si bebe a avut tot atat....

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Roxanici eu stiu ca dau dependenta! Nu merge daca mananci cereale integrale, iaurturi, apa/lichide multe, fructe uscate (smochine, prune - astea-s eficiente)? Stiu ca e f bun compotul de prune, nu gasesti acolo?

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana, nu mai merge nimic decat astea de glicerina pt copii
inainte o rezolvam cu cereale din fibra speciale pt asa ceva, acum nimic ...
n.ai idee cam dupa cat timp capeti dependenta asta? :) macar dupa sarcina as putea face altfel efort

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput