Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neata fetele, neatza Gabitza! Of imi pare rau ca tot te chinuie zz.
Eva doarme de rupe. Suntem bine noi. Abia astept sa se trezeasca sa-i dau sa pape si sa iesim pe afara, ca am o stare de 2 lei. Mi-au venit uratzii...
Va pup fetele!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata Gabitzam. Nici la noi nu se fac serbari cu parintii. Noi am gasit insa o sala unde vom face intr-o simbata. Le facem si pelerine albe si coronite albe, vine si Mosul...cred ca va fi frumos, era pacat...eu una d-abia astept sa-i filmez.
Fiu-miu inca tuseste, sper dupa astea 5 zile de stat acasa sa fie bine.
Va pup pe toate, o zi minunata sa aveti!


Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

buna dimineata fetele!

Sunt pe fuga azi! Finalizez un curs pentru gradi si o iau si pe Delia cu mine ca n-am cu cine o lasa. Oricum ma duc mai devreme ca sa apuce si Delia sa se joace cu copiii, va fi o incantare pentru ea. Am testat terenul, nu sunt copii bolnaviori....deci e ok. Delia a inceput sa mearga singurica destul de mult, prin casa nu are nici o problema, dar afara numai porumbeii o motiveaza.....sa vedeti ce alearga dupa ei...e o adevarata incantare pentru mine si o bucurie fara margini ca si-a dat drumul la mers fara a mai bate drumul la medic. In schimb, daca iesim seara prin jurul blocului nu vrea sa ne dea drumul la deget.

Gabitzam, sanatate multa! DD sa o aiba in paza pe prietena ta!Vorbeam cu o colega si mi-a zis ca intr-adevar nu se mai tin serbari cu parintii din cauza gripei. Iar gradinitele de stat sunt inchise luni pentru concediu fara plata, marti pentru Ziua Nationala a Romaniei si in ultima saptamana de scoala din decembrie e de fapt vacanta tot pentru concediu fara plata. O gramada de vacanta.....

Simona, vad ca ti-ai luat rolul de nasica in serios, nu gluma....te gandesti si la lumanare....

Chinabulina, ma bucur ca esti bine. Acum trebuie doar sa ai mai multa grija de tine si mai usor cu luatul in brate...stiu ca e imposibil dar.....

Ca tot vorbeati de cadouri de Craciun.....sotul e hotarat sa ii luam Deliei un calut balansoar.....Delia e fascinata de cai....cand vede carute cu tigani care striga "Fier vechi luam!" se opreste in loc si e tare fericita, seara il calareste pe calutul de tati, cand mergem afara si o tin de mana ii spun "hai calutule, hai" si incepe sa salte.....Eu as vrea sa ii iau si Catelul de la Fisher Price si niste jucarii de baie, dar sotul spune ca dam banii de pomana pe jucarii de baie ca ei oricum ii place sa stea in cada. Abereaza, desigur, ce, asa calut il are pe el, ce ii mai trebuie altul?(si totusi pe asta vrea sa i-l cumpere) Of, barbatii....ma cearta mereu cand ii iau Deliei o jucarie ca cica nu mai are pe unde merge de atatea jucarii prin casa.....dar daca o fac pe Delia fericita?

Hai ca m-am intins! Va doresc o zi insorita!


Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

gabitzam sa te faci bine repede! Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe prietena ta!

mi_bebelina si Bianca are un calut balansoar de lemn primit la un an de la sora mea. toata ziua se urca singura pe el si se da uta.

o zi buna va doresc tuturor!

http://lb2m.lilypie.com/hBYxp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata !

azi dau o raclette la servici, sper sa iasa totul bine!

am primit si rezultatele de la analizele de sange, pare totul in parametri normali.

Simo, e superba lumanarea respectiva. Iar tu, o nasa de admirat pt cat te implici! Bine, nici finii nu's mai prejos

ALI, mami de Vlady si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Mi_bebelina ma bucur mult pentru Deliutza ca si-a dat drumul la mers! Doamne AJuta!! Sa stii ca si matei e terminat dupa gradinitza lui David, n-ar mai pleca de acolo nici dimineata cind il duc pe David, nici dupa masa cind il iau. Nu mai spun ca maninca mereu gustarea lui David, ori capata si el una
Bratafel, zi buna si tie!
Alyshuca, ma bucur de analize. Tu mergi la doctor sau la doctorita? SI la ce spital?Pupici lui Vlady si ma bucur ca-ti place luminarica, vreau florile sa fie asa ca un buchet rebel, cu fire mai lungi si flori mai scurte, gingas si dragalas ca Ilincutza . Si ma bucur ca pot lucra cu Piggy, cu imaginatia ei sigur va iesi frumos!

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata si de la mine

Luminel votat! E chiar un ingeras dulce!

Gabi Dumnezeu s-o ierte pe Soni! Banuiesc ca de la cancer, nu? Mai, nu stiu, dar de cand am nascut mi s-a schimbat perspectiva despre viata si mai ales moarte, zic asta pt ca banuiesc ca si ea avea bebe daca e de pe forumul asta... offf

Ma bucur mult ca Dani a intrat asa plina de grija si de stres, sa ne spuna totusi ce se intampla cu ea s sa ne arate ca stie ca suntem alaturi de ea si ne rugam sa fie otul a ok

Am si eu un pitic pe creier, cu vaccinul asta Cantgrip, am convins-o pe mama sa-l faca, pt ca lucreaza in spital si are si diabet si hipertensiune si mi-e groaza de eventuale complicatii in caz de gripa. E ciudat ca nimeni in spitalul ala nu-l face, tot spitalul vuieste ca e un vaccin fooooooarte raaaau, ca e mare bau-bau..insa una e sa vrei sa faci anticorpi singur si alta e sa ai niste boli cronice asa de serioase; e si ea indoita si eu... am sfatuit-o totusi sa-l faca, o sa fie "cobaiul" spitalului

Va pup, sanatate multa puiutilor, Simocip pupam Mati sa treaca si sunt prin zona.

Aaaa si Piggy multam de video

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Merita sa vedeti www.snotr.com/video/3413" target="_blank">video-ul asta

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lori, nu avea copii, dar s-a implicat enorm in cazurile de la Umanitare ale unor copii bolnavi de cancer. Ea statea in Italia, i-a adus acolo la operatii pe unii din ei. Si ea pina la urma tot de cancer a fost dovedita, la plamani. Bestia, asa ii zicea ea, a fost mai puternica.

Si eu as sfatui-o pe mama ta sa se vaccineze. Ca gripa asta noua am vazut ca este periculoasa daca exista niste boli existente, de se ajunge la complicatii.

Simona, e superba-superba lumanarea! sunt convinsa ca a lui Piggy o sa iasa si mai si, parca o si vad cu roz-lila


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Lori, nu avea copii, dar s-a implicat enorm in cazurile de la Umanitare ale unor copii bolnavi de cancer. Ea statea in Italia, i-a adus acolo la operatii pe unii din ei. Si ea pina la urma tot de cancer a fost dovedita, la plamani. Bestia, asa ii zicea ea, a fost mai puternica.

Si eu as sfatui-o pe mama ta sa se vaccineze. Ca gripa asta noua am vazut ca este periculoasa daca exista niste boli existente, de se ajunge la complicatii.

Simona, e superba-superba lumanarea! sunt convinsa ca a lui Piggy o sa iasa si mai si, parca o si vad cu roz-lila


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


Dumnezeu s-o odihneasca! Este o bestie nemiloasa, intr-adevar.

Cu vaccinul...da, mai..ca mai nou astia nu fac deloc fatza cu testarea, adica pt a interveni rapid cu antiviralul, aia care au murit, au murit se pare inainte de a veni analiza. Imi zicea o prietena care are medic la Bals, ca zicea dr. ei ca nu fac fatza deloc-deloc cu miile de testari pe care ar trebui sa le faca.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput