Parinti adoptivi in asteptare * 2 *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana34 spune:

MihaelaAnca, te rog sa imi lasi un mesaj.Daca crezi ca ai incredere in mine, as dori sa luam legatura, deoarece sunt atestata la baia mare ca si tine si sunt in acceasi situatie.
Daca nu vrei, nu e nici o suparare, insa poate am putea sa facem ceva impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaAnca

AS care s-a "ocupat" de dosar a ajuns director adjunct, dar asta nu inseamna ca ceva s-a schimbat.


Am inteles.Ce sa iti spun.Eu zic sa trimit totusi si in tara.

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaAnca spune:

Ana34 spune-mi cum luam legatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana34 spune:

Draga mea MihaelaAnca , iti las adresa mea de email bodea_iudit@yahoo.com, unde poti sa ma contactezi, apoi vb mai multe. Vezi ca sunt pe invizibile, asa ca sa nu te superi.
Ma bucur ca ne-am intalnit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana34 spune:

Pentru MihaelaAnca...Se pare ca adresa mea a aparut gresit .Deci
bodea_iudit@yahoo.com dar fara linia de sub ea, doar cu liniuta intre primele 2 cuvinte. imi pare rau pentru greseala fara vointa mea.
Si daca mai sunt parinti adoptivi care au vechime in asteptare, ar fi bine sa luam legatura si sa vedem ce-i de facut.
Singuri nu vom fave nimic, iar puterea sta in mainile lor.
Impreuna, ar trebui sa reusim intr-un fel sau altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

sorilea- o sa fim patru! ca e si bichonelul nostru
Sa dea Dumnezeu ca toate fetele care sunt in asteptare sa isi implineasca visul si sa vina ziua cand ne vom bucura impreuna si vom trai toate sentimentul matern.


Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Buna dimineata
Simo, am citit ca ai un catelus. As vrea sa stiu cum privesc autoritatile, cuplurile care doresc sa adopte si care detin animale de companie. De fapt pe mine m-ar interesa care sunt conditiile principale de confort pe care tb. sa le indeplineasca un cuplu care doreste sa infieze. Sa va spun concret la ce ma refer: cuplul tb. sa dovedeasca ca poate pune la dispozitia copilului o camera numai pt el si daca animalele de companie sunt un impediment?

Multumesc anticipat

Jesika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jesika

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

sorilea- o sa fim patru! ca e si bichonelul nostru
Sa dea Dumnezeu ca toate fetele care sunt in asteptare sa isi implineasca visul si sa vina ziua cand ne vom bucura impreuna si vom trai toate sentimentul matern.


Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Buna dimineata
Simo, am citit ca ai un catelus. As vrea sa stiu cum privesc autoritatile, cuplurile care doresc sa adopte si care detin animale de companie. De fapt pe mine m-ar interesa care sunt conditiile principale de confort pe care tb. sa le indeplineasca un cuplu care doreste sa infieze. Sa va spun concret la ce ma refer: cuplul tb. sa dovedeasca ca poate pune la dispozitia copilului o camera numai pt el si daca animalele de companie sunt un impediment?

Multumesc anticipat

Jesika


Nu este un impediment,din contra e bine venit un animal de companie pentru ca invata copilasul sa fie responsabil si are un prieten.Chiar au fost incantati de el ca e o fire jucausa si nu e un catel fioros.
Cat despre spatiu : intr-adevar ne-au inspectat casa,nu avem un spatiu foarte mare dar putem oferi copilasului o camera.Pe ei ii intereseaza situatia materiala,adica sa aveti un job si sa aratati prin adeverintele de venit ca puteti creste un copilas.

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

mihaelaanca si ana34- si noi suntem in asteptare si fiecare zi care trece ne innebuneste.eu una am facut tot ce mi-a stat in puteri insa nu ai cum sa te lupti singur cu sistemul.Acum astept o schimbare si sa speram ca va fii de bine.
putem vorbi pe messenger mai multe.

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

MihaelaAnca dar ai avut ceva rabdare, eu nu prea cred ca voi avea atata rabdare, mai ales ca stiu ca sunt atatia copii care au nevoie de o familie. Intradevar nu cred ca am sa schimb sistemul dar cel putin ma voi zbate putin, momentan sunt in perioada de tatonare si de vb frumos.

Succes mult fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

denisa220972 sa inteleg ca ai obtinut atestatul?

6IA, 2FIV-nereusite
prin adoptie vom aduce bucuria in casa...

Mergi la inceput