Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lushic.. fetele sar'na mult, mult de telefon m-am topit toata de mumushica ta crestinata. "Micul Tunet' ai? la cat ai/am asteptat poa' sa fie micul uragan ca nu mai conteaza, Tunetzelul sa nu te mai necajeasca toata ziua, macar juma de zi sa te lase libera
Amy.. nu-i nici o problema, pana in 3 luni e permis
Ana-Alexia.. mersic mult, e foarte bine sa te lasi purtata de val , poate sus pe creasta lui gasesti si mult asteptat.
Luca..lume noua, tzuc tare, tare fata, sa faca cea mai inteleapta alegere sa-ti aduca mult visat
Beea...eu nu am scapat niciodata de dureri, doar ca s-au mai redus din intensitate, acum in schimb dupa 3 ani de la operatie s-au mai intensificat. De cele de ovulatie scap cu gemoderivat din coacaz, iar la menstra 1-2 pastilute de nurofen forte(ibrupofen de 400).Trist dar asta ete, ne invatam sa traim cu doamna durere.
Despre outze cam asa sta treaba: foliculii trebuie sa ajunga peste 20 mm iar endometrul in jur de 8-10, daca e mai mic se aduce aport de progesteron.
baftasa fie luna norocoasa.
Ai grija cu plantutzele nu chiar orice e bun pentru noi, citeste pe prima pagina sunt multe linkuri cu informatii utile.
Textul ti-a iesit asa ca avea diacritice, intra si miodifical, cand esti logata deasupra mesajului tau apare un carnetel cu un creion "editeaza text", dai clik si poti modifica ce ai scris.
Boobulina.. pana trimit eu mesajul vad ca ai aparut, vroiam sa strig dupa tine, ma bucur ca esti bine
Didi.. tin pumnii sa fie ultimul tratament, asta homeopat pe care il faci, eu am incredere mare
*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anness99 spune:

buna fetelor, ce mai faceti, bea cum esti, mi-a venit si mie CM, as avea nevoie de un sfat, daca tocmai am terminat tratam cu diphereline si nu vreau acum un copil ci peste ceva timp, ce tratam ar fi indicat in continuare, multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mada, am retinut!gemoderivat din coacaz
La mine, in cea de-a 10 zi, foliculul era de 28,8, ma gandesc ca e cam mare, sa nu se transforme in chist. Si endometrul,putin peste 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mada, revin. Spui ca "eu nu am scapat niciodata de dureri". Adica in fiece zi sau doar la CM si la ovulatie?Eu vreau sa trec de perioada de ovulatie sa vad cum stau lucrurile, ca cedez nervos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Beea..wow stai foarte bine pt z10, tutu ce ti-a zis? sfatul meu e sa incepi de maine sa iei gemoderivat de coacaze sa se sparga naravasul mai repede sa nu imbatraneasca si cu ajutorul lui DD peste 2 sapt ne dai vestea cea buna
Dureri la ovulatie si la cm, atat.
Aaa si uitasem mai sangerezi la scaun? poate ai vre-o fisura, ai fost cumva constipata? sa tii locul curat si sa te ungi cu ceva gen propoderm sau ceva pt hemoroizi,nu sta daca dureaza mai multe zile, mergi la doctor

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

mie mi se pare cam mare dimensiunea pentru ziua 10 ... sigur ai inteles bine masuratoarea ? ce ti-a zis tutu ? cu el faci monitorizarile ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Boo, da am notata pe hartie masuratoarea.
Luca, am inteles ca se practica acupunctura si undeva la Stat si poti sa faci gratis cu trimitere de la medicul de familie.
Credeti ca este normal ca pana acum nu am facut analizele hormonale?
Mada, da, persista sangerarile de mult timp, dinainte de operatie. Pt o perioada nu le-am mai avut, dar acum au revenit. Si nu am hemoroizi. Crezi ca dr ginecolog nu m-ar putea ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

nu-s constipatasi ma si doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

anness99, da, am inteles!Poate fetele de pe forum ar putea
sa-ti raspunda la aceasta intrebare. Dupa parerea mea, nu-i bine sa amani, ca reapar nenorocitele de chisturi. Ce tratament?Pai, nu prea exista! Eu as vrea sa incerc acupunctura si fitoterapie.

Mergi la inceput