INSEMINARE 55

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

FELICITARI PETAAAAA....E CU OCHISORI ! Esti o graviduta fericita, dar la fel ca si celelalte fete, te rog sa pui utrogestanul si sa nu faci nici cel mai mic efort...sa nu cari mai mult de 2 kg....cel putin pana faceti 10-12 saptamani !

5+ Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

peta frelicitari!Indi cum te mai simti?
mamicilor
Dr meu a zis sa fac luna asta 1 pauza
Peta asa ma simt si eu ca dr nu au descoperit problema.faptul ca ai reusit dupa atatea dati e un semn pt noi
Tu ai facut stimulare una dupa alta?
nu mai retin cti spermatozoizi a avut sotul tau? dar mobilitatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

peta felicitari pentru rezultatul bun la beta. sa stai cumintica si te asteptam cu vesti bune de la dracea.

raallu hai ca recupereaza foli. faci inseminarea cu o zi-max 2 mai tarziu si ajunge si foli la dimensiunile necesare.

viss foarte bine ai facut ca ti-ai luat liber.
chiar la pat nu e nevoie sa stai 14 zile. doar sa te menajezi, sa nu te stresezi si sa nu faci efort
iubita! m-ai terminat cu descrierea; "trebuie sa nu uitam scopul,drept inainte,catre scutece, carut si biberoane.si sosetele de-ale mici,cat o treime din palma noastra, burtica cu miros de lapte..."
elenaraluca mai ai putin si testezi. lasa gandurile negre si asteapta cumintica

aruam macar acid folic sa iei. nu doar inainte de ia ci si dupa si dupa II .

sabine, cum esti? ceva nou?

sensibila ce frumos maine vezi la eco

hmmm, la mine e un mare semn de intrebare in cap. cand am fost la doc pt schema noua mi-a zis "menopur ziua 4,5,6,7 si in ziua 8 te vad"
azi am sunat, fiind ziua 8, i-am recitat "azi e ziua 8, am facut cele 4 zile de menopur. unde si la ce ora ne vedem? "
la care doc: "pai te vad doar maine in ziua 9"
acuma ori sunt eu ori e
si intreb: "si pana maine ce fac?"raspuns "nu mai faci nimic.."
4 zile de menopur, pauza o zi monitorizare si apoi daca e cazul reiau? ca eu m-am pierdut pe drum

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla pe mine dr ma pune sa-i dau sms on prima zi de CM si ma programeaza el in z6. daca mai ai menopur mai fa si azi una

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

sabrinela sa creasca mari foli
llary din cand in cand o perioada de pauza, sa apuci sa iti tragi sufletul, este bine venita

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

alla pe mine dr ma pune sa-i dau sms on prima zi de CM si ma programeaza el in z6. daca mai ai menopur mai fa si azi una

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

pai am sunat-o in ziua 2, in ziua 3 am fost la ea in cabinet,, am ramas ca ma vede in ziua8, acum ramane pe ziua9. menopur am luat exact 4, cate mi-a trecut pe reteta, deci pt azi nu mai am
sa speram ca o sa fie totul ok. mie mi-e doar sa fi fost de ajuns menopurul luat, si de nu a fost sa nu influenteze negativ ziua asta de pauza

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Are cineva probleme cu anticorpii antispermatici (glera cu anticorpi-test post coital negativ)? Eu am facut a doua IU si azi tocmai mi-a venit ciclul. Nu a fost sa fie nici de data asta. As vrea sa stiu dc a reusit cineva sa depaseasca aceasta problema.
Evident ca sunt DISPERAAAAAATA.
Nici nu stiu cum sa-i spun sotului ca nu e nici de data aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

alla - nu-i asa ca ti-a placut descrierea?cand sunt bine dispusa am inspiratie.dar e si adevaratlasa ca ajungem si noi sa roadem degetelele alea mici, ai sa vezi..si, nu o sa stau la pat 14 zile, ca de,chiar innebunesc.am citit ca dc pui embrionul in ziua 3 , ii mai trebuie 2-3 zile sa creasca,pana la blastocist,si inca 2-3 zile sa se implanteze, deci eu am sa stau 5 zile acasa, si apoi ma duc la spital.dar nu am sa stau in picioare,ca sunt fata desteapta, am sa ma ocup mai mult de scris foi de internari, externari,condici de medicamente, ajut si eu cum pot, dar ma fofilez dc e de umblat..
sabrinella - stai linistita,dr Bucur nu renunta de tot la Giulesti, eu sunt tot la ea, in fiecare an se intampla asa de sarbatori, nu mai vine la spital (decat ptr nasteri, FIV), de la incep lu dec. pana pe 10-15 ian, in rest e doar la cabinet.asta e..mai bine suni cu o zi inainte la dnA Ana care face programarile, sa te asiguri ca ziua urmatoare e acolo,ca de la o zi la alta se stie dc vine sau nu, chiar dc te programezi cu o sapt in urma,se mai poate ivi orice pe parcurs( mai sunt conferinte, probleme personale, ca tot omul..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

alla - stai linistita, este stimularea clasica pt IA. Cel putin afara se foloseste destul de mult.Faci pauza , eco si se decide daca mai este necesara in continuare stimulare.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

alla 76- eu zic sa stai linistita.nu are ce problema sa fie dc nu faci o zi injectia..o sa vada maine ce dimensiuni au, si iti mai da sau nu in continuare.organismul o sa raspunda la noua doza,si mergi astfel mai departe..

Mergi la inceput