INSEMINARE 55

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Petaaaaa-felicitari mamico,bebelul a crescut

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Fetelor cred ca eu nici nu mai apuc sa fac beta ca imi si vine CMazi e ziua 11 si au inceput niste dureri de burta si o scurgere care se intinde.probabil ca endometrul meu e pe cale sa se descompuna si in cateva zile imi va venii
Sunt suparata raaau!imi vine sa ma urc pe pereti ,nu stiu incotro sa apuc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Fetelor cred ca eu nici nu mai apuc sa fac beta ca imi si vine CMazi e ziua 11 si au inceput niste dureri de burta si o scurgere care se intinde.probabil ca endometrul meu e pe cale sa se descompuna si in cateva zile imi va venii
Sunt suparata raaau!imi vine sa ma urc pe pereti ,nu stiu incotro sa apuc!


eu cu o zi inainte de CM am avut dureri de spate si de burta exact ca la CM, asa ca nu dispera inca...stiu ca e greu, stiu ca te apuca deznadejdea dar pana nu e nimic clar, nu te stresa...
la a cata IA esti?
multumesc cora, esti draguta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Peta eu sunt la IA nr 1.sunt in ziua 11 de la IA!
tu ai avut ceva scurgeri in ziua 11,sau alte simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raallu spune:

PETA -felicitari, totul pare ok. Bafta la intalnirea cu dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

stiu ca e greu elenaraluca - dar trebuie sa treci intr-un fel sau altul peste asta. trebuie s-o facem cu toatele.zicea o fata, s-o facem asa incat sa nu ajungem la nebuni..ar fi ideal ca toate sa reusim din prima,dar uite ca la unele trec lunile, anii.sa vezi ce-i pe forumul de la FIV.valea plangerii, uneori..dar,trebuie sa nu uitam scopul,drept inainte,catre scutece, carut si biberoane.si sosetele de-ale mici,cat o treime din palma noastra, burtica cu miros de lapte..
peta - felicitari, sa dea Doamnul sa fii bine, pana la sfarsit.
eu sunt a 3-a zi de la embriotransfer,si dc ieri si alaltaieri am simtit cate o impunsatura, cate o presiune,azi m-a luat cu ameteala, si acum dupa ce am mancat seminte (cica sunt bune dupa embriotransfer,ananas si curcan - asta am aflat de la FIV-oase),ma doare sub coaste, ba in stg, ba in dr.,probabil m-am balonat..
si dupa ce am stat in pat pana la 3 dup-amiaza, m-a cm apucat depresia..pai, eu innebunesc la pat 14 zile, ma arde spatele deja..am mai strans o farfurie, am mai stat, am udat o floare, am mai stat..si parca mi-a mai trecut din depresie..haide-ti,ca o sa reusim..eu sigur mai fac un FIV, peste 1 an, cand termin de trat. hepatita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

elenaraluca - eu am reusit abia a saptea oara, asa ca...crede-ma, dupa atatea esecuri eram convinsa ca am o problema pe care nu mi-au descoperit-o doctorii...e, uite ca n-a fost asa. Trebuie sa avem rabdare si sa tot incercam...candva o sa se intample minunea si pt noi. Mie mi-e greu sa zic ceva de scurgeri fiindca la mine curgea utrogestanul in prostie, non-stop, asa ca nu pot sa zic ce era scurgere si ce era utoregestan...alte simptome nu am avut, in afara de durerile exact ca de ciclu. Mi s-a parut chiar ca mi s-a deranjat si stomcaul, eram convinsa ca o sa vina CM...
viss - stai acolo cumintica, si nu fi deprimata, ai sanse mari...de abia astept sa ne anunti ca esti graviduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

sensibila, sabine - multumesc mult!
Si pe celelalte va pup.
Luna asta fac pauza ,dr meu a zis sa fac pauza intre stimulari!va uermaresc si va urez succes si multa sanatate!
Yarrina de ce nu zice nimic???????????????????????
Asteptam multe liniute bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabrinela spune:

Buna seara,am fost azi z10 la eco.si aveam pe os un folicul de 12,7 pe od 2 foliculi de 11 si 9 mm(pe od nu am trompa)si endometrul de 8mm,dna.dr a zis sa mai continui cu puregon inca 3 zile de la 50ui la 75ui,daca opresc maine puregonul credeti ca mai sunt sanse sa creasca foliculul de pe stanga?azi am facut 75ui.Stie cineva daca dr Cezara Bucur a plecat de la giulesti?am fost azi la spital si m-au trimis la cab.iar la sfarsit cand am intrebat-o unde merg pe 26 a zis ca s-ar putea tot la cabinet,cred ca nu mai vin la giulesti(asa a zis).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

peta am avut emotii

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput