Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Olympia, si eu m-am gandit azi la acelasi lucru, mereu si mereu. Explicatia consta in memoria scurta. DA, in momentul de fata romanilor le e rau. Si cum prea bine nu le-a fost nicicand si-s exasperati, memoria le joaca feste si nu mai au rabdare sa-si aminteasca unde si de cand sunt originile raului; adica, MULT, MULT dinaintea guvernarii PDL si a lui Traian Basescu. Care, de fapt, nici ca primar al Buc si nici ca presedinte nu a fost de fapt niciodata lasat sa faca exact ce vrea, ci vesnic sicanat (de consilieri PSD, de tradarea PNL, din nou de PSD in alianta de guvernare facuta numai si numai pt ca PNL s-a dat deoparte, etc). Dar, e mai simplu si mai odihnitor pt mintea omului sa i se puna unuia singur in carca tot si toate...sau nu mai stim cum e cu tapul ispasitor?

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Basescu a reusit ceva incredibil: sa si-i intoarca pe toti impotriva si sa "asmuta" "poporul" unii impotriva altora. Geoana a cistigat impreuna cu Becali, cu CV Tudor, cu UDMR, PNL, minoritatile nationale. Basescu a pierdut - singur.

Sau mai bine zis nu singur ci "cu poporul". Pe care l-a dezbinat pina la ura. Dovada ce s-a intimplat numai aici pe forum, cite cuvinte grele si cite injuraturi. N-am mai vazut asa ceva in viata mea.

Dupa 20 de ani de democratie nu e clar pentru toata lumea ca optiunea politica nu e descalificanta, ca fiecare are dreptul la propria lui opinie fara ca asta sa il faca mai prost sau mai destept. Il face doar la fel de liber in exprimare.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Basescu a reusit ceva incredibil: sa si-i intoarca pe toti impotriva si sa "asmuta" "poporul" unii impotriva altora. Geoana a cistigat impreuna cu Becali, cu CV Tudor, cu UDMR, PNL, minoritatile nationale. Basescu a pierdut - singur.

Sau mai bine zis nu singur ci "cu poporul". Pe care l-a dezbinat pina la ura. Dovada ce s-a intimplat numai aici pe forum, cite cuvinte grele si cite injuraturi. N-am mai vazut asa ceva in viata mea.

Dupa 20 de ani de democratie nu e clar pentru toata lumea ca optiunea politica nu e descalificanta, ca fiecare are dreptul la propria lui opinie fara ca asta sa il faca mai prost sau mai destept. Il face doar la fel de liber in exprimare.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Si zici tu ca ar trebui sa fie consens, liniste si unanimitate in tara? De ce ar trebui sa merg eu cu turma; pentru ca asa vor psd, pnl, prm, udmr si png? Nu vreau, nu ma conving mintile lor "luminate". Cred ca ii acorzi lui Base prea multa credit - pur si simplu mai exista oameni care nu au uitat ce nemernicii au facut mai marii care reprezinta sleahta de mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nu ai inteles ce spun eu. Unde vorbesc eu de unanimitate?

Si nu inteleg de ce "turma" e numai pe partea cu Geoana, jumatatea ailalta de partea lui Basescu ce e?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic
Care, de fapt, nici ca primar al Buc si nici ca presedinte nu a fost de fapt niciodata lasat sa faca exact ce vrea, Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
si nu e normal asa?singuri conduc numai dictatorii............................................. mami de Ilinca(26. apr.04), Teodora (26 aug. 07) , Otilia (9 oct. 09 )am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Sau mai bine zis nu singur ci "cu poporul". Pe care l-a dezbinat pina la ura. Dovada ce s-a intimplat numai aici pe forum, cite cuvinte grele si cite injuraturi. N-am mai vazut asa ceva in viata mea.



Eu am mai vazut.
In 1990.
Pe atunci nu era decat tvr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Niciunul dintre cei doi nu era de ales...dar trebuia votat partidul. Tot astept ca Iliescu sa fie judecat de genocidul din dec 89, de mineriadele declansate. Si revin:in cadrul partidului, in niciun partid nu-s oameni de frunte (PDL-Udrea), dar si cand vedeam la PSD-CV Tudor, Vanghelie, Becali, Vantu. Poate din cei care au avut firme proprii in perioada lui Iliescu, stiti cum veneau cei din PSD si cereau lunar cota "lor" din ce in ce mai mare cu fiecare luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Pe Basescu..desi l-au ales si restul se pare...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput