Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

BNica, inteleg in primul rand ca nu era vorba despre un defect fizic, despre o deficienta care a venit de la Dumnezeu! Era vorba de felul in care priveste si privirea nu-i organ! Si e f importanta pentru caracterizarea unei persoane, spune multe!
Ca de la mama la mama habar n-am ce-as simti daca mi-as vedea copiii toata ziua terfeliti la televizor si spunand vorbe ca cele spuse de TB lui Crin la Cluj referitor la sotia lui. Sau adresandu-se asa femeilor ....Habar n-am, probabil bine nu m-as simti!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Draga Manon,dupa parerea mea personala,mi se pare impardonabil sa aduci ca argument intr-o discutie defectul fizic al cuiva,fie ca el s-ar numi Geoana sau Basescu.Tu aici excluzi copii si adulti cu probleme de vedere.
Amestecul de franceza si romana este nelalocul lui,daca vrei sa discutam in franceza,discutam ,dar vom exclude iarasi oameni si incalcam regulamentul.Si nu am tasatatura adaptata.Dar am postat azi "Mon beau sapin",poate te mai relaxeaza.Zau,nu ma lua cu amestecul de franceza si romana pentru ca nu-mi provoci decat rasul.

Draga Mimonix,eu il citesc pe Tolontan de foarte mult timp,el este un om vertical,el este cel care a declansat scandalul Ridzi.Si bine a facut.Asa trebuie procedat.Dar eu tot nu cred ca tu l-ai citit pe asta nou.Parerea mea.

Lasand la o parte acest atac alambicat si distractiv,cu amestec de franceza si romana,cu idei si argumente " puternice ",eu intrasem sa va spun de ce il voteaza Ludovic Orban pe Mircea Geoana.Cica a fost in Piata Universitatii pe vremuri Bine,Orban nu precizeaza in ce calitate a fost mircea Geoana in Piata Universitatii.Voi ce credeti?Precizez ca Mircea Geoana era baiat de general si anul urmator a fost angajat de MAE.Si sa va reamintesc celebrul raspuns a lui Mircea Geoana la intrebarea daca stie cati ofiteri sub acoperire sunt:"Nu stiu cati suntem".


O semidocta plina de ifose,alcoolica,drogata,tiganca,prostituata si naiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Dar Mimonix,de ce o dai cotita?Defectul fizic la care te refereai tu nu poate fi obiect de batjocura decat daca esti o persoana fara decenta!

Ca mama ar trebui sa fii mai atenta ca se zice ca pacatele parintilor se rasfrang asupra copiilor!

Apropos, in caz ca o sa ai probleme din cauza sufletului tau ,sa fii sigura ca nu Antonescu o sa te scoata din necaz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Draga Manon,te rog frumos sa o lasi mai moale cu atacurile la persoana.Daca vrei sa discutam programe sau sa dezvoltam ideile candidatilor,sa polemizam,eu sunt de acord.Dar nu mai ataca strict la persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu nu inteleg de unde patosul asta. Cine pe cine mai vrea sa convinga pe aici Si de ce? Eu as vrea sa fie interesant pe aici si cind colo e numai patos

Adica ai de ales intre 2 rele. Nici una din cele 2 rele nu e buna

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

http://www.capital.ro/articol/le-monde-geoana-mostenitorul-comunismului-128360.html

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Iti spun eu Simona de ce mai intru pe aceste subiecte!
Normal ar trebui sa ignor toate bazaconiile si sa merg pe drumul meu condus de constiinta.
Insa sunt atat de multe persoane intoxicate de mesaje venite din toate directiile incat te apuca groaza de manipularea care se face!

Fiecare trebuie sa se INFORMEZE sa nu se ia dupa comentariile prefacute care li se ofera in media!

Daca dorim liniste acum in ideea unei prosperitati viitoare, sa nu dati vina pe nimeni ci numai pe dezinteresul vostru pt. ce va asteapta,in caz de esec!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croco21 spune:

Nici eu nu inteleg patima asta. La urma urmei fiecare voteaza cu cine doreste. Eu votez cu Base si nu am nevoie de alte argumente. Sunt multumita ca a castigat in zonele cele mai dezvoltate din Romania, inseamna ca intuitia mea e corecta. Pacat ca nu ne putem separa inca, sa aiba fiecare presedintele pe care-l doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:



http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/o-chestie-despre-corespondentul-le-monde-corespondenta-din-romania-16404.html

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui croco21
[ Pacat ca nu ne putem separa inca, sa aiba fiecare presedintele pe care-l doreste.
ooo,nuuuuu...eu ce ma fac atunci...ma bazam pe voi...aici la mine au prins fooorte bine promisiunile filantropului Geoana care da case,plateste ratele la banca,cica nu da afara bugetarii...ce mai!...ai mei din zona il primesc cu bratele deschiseNu mai conteaza nici ca avem un primar Pdl super gospodar,ca fata orasului s-a schimbat intr-un an cat in 8 ani de administrare psd(un fost prim secretar Pcr)...concetatenii mei il iubesc pe primar,garantat va mai prinde un mandat dar la Cotroceni il vor pe milostivul Geoana...cum naiba sa refuzi asa oferte????

Mergi la inceput