Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Alternativa la Johannis este www.hotnews.ro/stiri-politic-6563384-video-traian-basescu-nu-imi-retrag-propunerea-negoita-fie-premier.htm" target="_blank">Negoita, Udrea sau Boc....

Johannis e mai bun si decat astia toti 3 la un loc




Asta asa...ca zici tu, nu? Dupa ce criterii i-ai evaluat?

Alina , Johannis nu e dorit in mod special...este un apropiat pnl, propus de ei si, evident, a capatat din partea unora credibilitate. La intrebarea ta legata de ce ar face ca premier, nu stie nimeni sa raspunda...dar nu conteaza, el (cica) va scoate tara din criza.
Povesti de adormit copiii...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Nu am citit tot ce ati scris insa totusi vreau sa va intreb ceva.
De unde sa fie bani la buget?Plateste cineva taxe in Ro?
Eu sunt absolut mirata,am avut de-a face cu mai multe lucrari mari in Ro(renovari,etc)si nimeni,dar absolut nimeni,nu mi-a lucrat oficial,cu deviz si cu garantie.Toti au fost f mirati, mi-au zis ca ce,sunt picata din luna sa platesc mai mult ,etc.
Alt exemplu:mama a mers in ultimul timp la mai multe cabinete medicale,a platit serviciul dar nicaieri nu a primit nici o chitanta...clar ca majoritatea fenteaza taxele,la-la-la,de unde sa fie bani la buget?!

Acum nu stiu cum e cu profesorii DAR declara ei si platesc impozit pt toate meditatiile pe care le fac?Am vazut pe forum,pina si meditatii cu doamna invatatoare .
Inutil sa mai zic cu cite atentii sunt "stimulate"doamnele educatoare,ingrijitoarele...e ok?


Sistemul medical e asa cum e,stiti,nu intru in amanunte...nu te poti duce in spital fara sa ai buzunarul garnisit cu hirtii de 50 de lei.Asistentele sunt bugetare si cu venitul asta "extra"cum ramine???

Cred ca exemplele pot continua.Nu zic ca toti bugetarii primesc venituri din cele mai sus mentionate DAR o buna parte asa ca...sa fim seriosi,nu toti bugetarii o duc rau.

Alina,mami de 2 copii minunati

nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame

Raluca,depinde de atentii,ca unele tin de foame si chiar bine .
Acum cu programul de lucru,cred ca o invatatoare poate sta si 5-6-7-8 ore la scoala dar mai rar,nu?
Sa stii ca nici aici invatoarele nu au salarii mari,chiar stiu ca unele mai au cite un job,de ex,ajutor in biblioteca.

Alina,mami de 2 copii minunati

Alina,ce atentii sa astepti de la o clasa de 14 copii,din care 12 primesc bursa sociala pentru ca venitul lor este sub 265 ron? Si chiar nu astept.Eu profesez ca invatatoare pentru ca efectiv asta imi doresc sa fac,nu vreau sa fac altceva.Un al doilea servici nu ar fi posibil,pt mine,pt ca am doi copii.Iar vacantele profesorilor nu sunt cat ale elevilor,nici macar jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Marilena, parca erau 80% din sibieni...au crescut la 90%?

Si Negoita, votat la fel de puternic de ceva mai multi oameni, de ce nu-i macar la fel de bun? Ca nu are nume de neamt?
Care-i criteriul de competenta care-i deosebeste pe cei doi, in favoarea sibianului?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Acu de ce sunteti rele si nu-l lasati si pe domnu Marean sa fie un pic ministrul culturii , sa conjuge si el verbul afi corect ,,Neamule, vino de vezi ce-am fost si ce-am ajuns ?'
pe bune , credeti ca va fi ministru sau ba ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

BASESCU! categoric!
nu pot si nu vreau sa cred ca orice om normal la cap si cu vizuni liberale ar alege sa puna stampila pe un psd-ist indiferent de aranjamentele lor de culise. rushine liberalilor!!! nu credeam sa ajung sa aud acest partid indemnand electoratul lor sa voteze un psd-ist la cea mai inalta functie in stat. sper din tot sufletul ca romanii sa nu fie orbi.
va rog mergeti la vot. tara asta a fost destul condusa de comunisti. gata!demonstrati-le ca nu suntem o turma de oi si nu pot negocia voturile nostre. atat a mai ramas in mana noastra. acea stampila. sa le aratam ca de fapt asta conteaza si nu interesele lor


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Nu am citit tot ce ati scris insa totusi vreau sa va intreb ceva.
De unde sa fie bani la buget?Plateste cineva taxe in Ro?
Eu sunt absolut mirata,am avut de-a face cu mai multe lucrari mari in Ro(renovari,etc)si nimeni,dar absolut nimeni,nu mi-a lucrat oficial,cu deviz si cu garantie.Toti au fost f mirati, mi-au zis ca ce,sunt picata din luna sa platesc mai mult ,etc.
Alt exemplu:mama a mers in ultimul timp la mai multe cabinete medicale,a platit serviciul dar nicaieri nu a primit nici o chitanta...clar ca majoritatea fenteaza taxele,la-la-la,de unde sa fie bani la buget?!

Acum nu stiu cum e cu profesorii DAR declara ei si platesc impozit pt toate meditatiile pe care le fac?Am vazut pe forum,pina si meditatii cu doamna invatatoare .
Inutil sa mai zic cu cite atentii sunt "stimulate"doamnele educatoare,ingrijitoarele...e ok?


Sistemul medical e asa cum e,stiti,nu intru in amanunte...nu te poti duce in spital fara sa ai buzunarul garnisit cu hirtii de 50 de lei.Asistentele sunt bugetare si cu venitul asta "extra"cum ramine???

Cred ca exemplele pot continua.Nu zic ca toti bugetarii primesc venituri din cele mai sus mentionate DAR o buna parte asa ca...sa fim seriosi,nu toti bugetarii o duc rau.


nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame

Raluca,depinde de atentii,ca unele tin de foame si chiar bine .
Acum cu programul de lucru,cred ca o invatatoare poate sta si 5-6-7-8 ore la scoala dar mai rar,nu?
Sa stii ca nici aici invatoarele nu au salarii mari,chiar stiu ca unele mai au cite un job,de ex,ajutor in biblioteca.


Alina,ce atentii sa astepti de la o clasa de 14 copii,din care 12 primesc bursa sociala pentru ca venitul lor este sub 265 ron? Si chiar nu astept.Eu profesez ca invatatoare pentru ca efectiv asta imi doresc sa fac,nu vreau sa fac altceva.Un al doilea servici nu ar fi posibil,pt mine,pt ca am doi copii.Iar vacantele profesorilor nu sunt cat ale elevilor,nici macar jumatate

Raluca,eu nu m-am referit la tine,am zis ca nu generalizez,Doamne fereste.
Sunt sigura ca mai sunt invatatori dedicati si sufletisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu nu cred ca un liberal de soi, de suflet, de constiinta, ar pune stampila PE VREUNUL DIN ASTIA DOI! Mi-e la fel de rusine pentru alianta asta cum imi e si pentru cei care zic ca-s liberali dar vor vota pe Basescu sub umbrela scuzei ca s-a aliat Crin cu Geoana Asta da maturitate politica la electorat, pedepsiti-i pe ei ca si cand n-ar avea nicio legatura cu voi

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Acum cateva minute Sorin Ovidiu Vantu a spus in direct prin telefon la propriul sau post tv ca:
- cel mai bun presedinte al Romaniei a fost Ion Iliescu in cel de-al doilea sau mandat (nota mea: in cel de-al patrulea sau mandat)
- cel mai bun prim ministru a fost Adrian Nastase

Si o chestie anecdotica. Moderatoarea, colega lui Ursu, l-a intrebat pe patron ceva in genul De ce considerati cretina guvernarea actuala. La care Vantu a replicat sec (vroia sa faca o gluma): Tocmai ti s-a redus salariul cu 50%. Camera video fiind pe moderatoare s-a vazut cum aceasta s-a albit instantaneu iar lui Adrian Ursu i s-a pierdut si vocea si nodul in gat. Dupa o secunda de tacere infernala pentru tot platoul Vantu a precizat vreau sa spun ca acum cateva luni am fost nevoit sa va tai tuturor salariile cu 50%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Doamne ca oricata aritmetica n-as stii, 4 mandate la Iliescu nu pot sa adun in niciun fel
Si nu inteleg care-i legatura intre opiniile politice ale lui Vantu si alegerea mea

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui ellej
De ce? Care sunt argumentele pentru care as avea eu incredere in competentele lui? Sibienii din cate am vazut l-au preferat pe Basescu, "dusmanul de clasa".

Si articole despre el:
http://www.mediafax.ro/politic/primarul-orasului-sibiu-klaus-iohannis-cercetat-pentru-neglijenta-in-serviciu-surse-4988803

http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009101535538/Actualitate/Klaus-Johannis-Baronul-322.html

http://www.realitatea.net/legea-ii-interzice-lui-johannis-sa-fie-premier--potrivit-evz-ro_656977.html


Pai sibienii l-au votat cu peste 90 % pe Johannis. In plus, cine a fost in Sibiu inainte de el si acum, vede diferenta si orb de-ar fi.
Eu l-as da cu bucurie sibienilor pe Basescu, sa se bucure tot Ardealul de el, si l-as lua pe Johannis pentru guvern, daca tot e atat de bun manager si administrator cum se vede in Sibiu.
Despre mizeriile ziarelor...

Marilena
Blogul meu

Sibienii il vor pe Iohanis primar in continuare, de aceea probabil l-au votat pe Basescu, singurul care l-ar lasa pe om in pace Multumita?

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput