Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu stiam ca in Bucuresti nu a cistigat Basescu ci Antonescu. Dar poate ma insel.

Restul: nu te pot contrazice. E plin de bube.




Din harta asta : http://85.9.7.40/imagemanager/images/2009/noiembrie/24/02rezultate%202.jpg s-ar zice ca totusi Basescu a castigat in Bucuresti, nu Antonescu.


Nu stiu de unde ai luat-o

www.hotnews.ro/stiri-politic-6554933-unde-pierdut-traian-basescu-castigat-mircea-geoana.htm" target="_blank">Aici scrie ca "Centralizarea datelor pe Bucuresti nu a fost finalizata. Vom revenii cu amanunte cand Biroul Electoral Central va da anunta rezultatele finale. "

In sondajele alea care manipuleaza de dinainte aparea antonescu cistigator cu 40% inaintea lui Basescu. Acuma sondajele nu sint adevarate, pentru asta spuneam ca poate ma insel. Dar ma astept ca in Bucuresti sa nu fi cistigat Basescu.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Nu am citit tot ce ati scris insa totusi vreau sa va intreb ceva.
De unde sa fie bani la buget?Plateste cineva taxe in Ro?
Eu sunt absolut mirata,am avut de-a face cu mai multe lucrari mari in Ro(renovari,etc)si nimeni,dar absolut nimeni,nu mi-a lucrat oficial,cu deviz si cu garantie.Toti au fost f mirati, mi-au zis ca ce,sunt picata din luna sa platesc mai mult ,etc.
Alt exemplu:mama a mers in ultimul timp la mai multe cabinete medicale,a platit serviciul dar nicaieri nu a primit nici o chitanta...clar ca majoritatea fenteaza taxele,la-la-la,de unde sa fie bani la buget?!

Acum nu stiu cum e cu profesorii DAR declara ei si platesc impozit pt toate meditatiile pe care le fac?Am vazut pe forum,pina si meditatii cu doamna invatatoare .
Inutil sa mai zic cu cite atentii sunt "stimulate"doamnele educatoare,ingrijitoarele...e ok?


Sistemul medical e asa cum e,stiti,nu intru in amanunte...nu te poti duce in spital fara sa ai buzunarul garnisit cu hirtii de 50 de lei.Asistentele sunt bugetare si cu venitul asta "extra"cum ramine???

Cred ca exemplele pot continua.Nu zic ca toti bugetarii primesc venituri din cele mai sus mentionate DAR o buna parte asa ca...sa fim seriosi,nu toti bugetarii o duc rau.


nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame

Raluca,depinde de atentii,ca unele tin de foame si chiar bine .
Acum cu programul de lucru,cred ca o invatatoare poate sta si 5-6-7-8 ore la scoala dar mai rar,nu?
Sa stii ca nici aici invatoarele nu au salarii mari,chiar stiu ca unele mai au cite un job,de ex,ajutor in biblioteca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Eu m-am referit la valoare intocmai, nu la virsta. Ca sa nu mai vorbim de cei cu pile, cei cu studii la stefan gheorghiu, fosti secu sau rude de secu, care umplu ministerele.

cit am lucrat eu in minister, pina sa plec, am asistat la multe. de ex unui ministru interimar -dupa revolutie - i s=a pus in vedere sa treaca la partidul de guvernamint sau zboara din fotoliu. Omul a avut suficienta verticalitate sa spuna ca nu fusese membru de partid inainte nu va fi nici dupa, indiferent de miza. Asa ca l-au zburat din fotoliu si au pus un pilon de-a lui iliescu in loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu cred ca e cinism sa ii spui unui profesor ca daca nu e multumit sa isi schimbe locul de munca.
Si bataie de joc.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sirimie,de ce sa fie bataie de joc sa-i spui unui profesor sa-si schimbe locul de munca?
Uite,sotul meu poate sa fie profesor dar pt ca salariul era cum era s-a orientat spre alt job in meseria lui unde este infinit mai bine platit,care-i baiul?

Ca nu toti isi pot schimba jobul pt ca meseria nu acopera mai multe activitati,asta e deja altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns women13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

Eu m-am referit la valoare intocmai, nu la virsta. Ca sa nu mai vorbim de cei cu pile, cei cu studii la stefan gheorghiu, fosti secu sau rude de secu, care umplu ministerele.

cit am lucrat eu in minister, pina sa plec, am asistat la multe. de ex unui ministru interimar -dupa revolutie - i s=a pus in vedere sa treaca la partidul de guvernamint sau zboara din fotoliu. Omul a avut suficienta verticalitate sa spuna ca nu fusese membru de partid inainte nu va fi nici dupa, indiferent de miza. Asa ca l-au zburat din fotoliu si au pus un pilon de-a lui iliescu in loc.



" JOS PALARIA !!! " vb. Pro tv-ului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu cred ca e cinism sa ii spui unui profesor ca daca nu e multumit sa isi schimbe locul de munca.
Si bataie de joc.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sirimie,de ce sa fie bataie de joc sa-i spui unui profesor sa-si schimbe locul de munca?
Uite,sotul meu poate sa fie profesor dar pt ca salariul era cum era s-a orientat spre alt job in meseria lui unde este infinit mai bine platit,care-i baiul?

Ca nu toti isi pot schimba jobul pt ca meseria nu acopera mai multe activitati,asta e deja altceva.

Alina,mami de 2 copii minunati



Si eu am fost in invatamint si nu am ramas. Nu am avut nevoie sa imi spuna cineva de pe aici sa fac asta. Cine a ramas in sistem are motive intemeiate, nu asteapta sa i se spuna ce sa faca si ce nu.

Cei care sint dascali din pasiune nu vor sa plece din sistem. Daca toti cei buni ar pleca din sistem copiii nostri nu ar avea dascali buni.

Pentru asta e cinism.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Dragi forumisti,
am si eu o dilema .
De ce este atit de dorit acest domn Johannis?Ce merite cu totul deosebite are el?
Stiu ca este primarul Sibiului,a facut multe lucruri bune pe-acolo si va asteptati ca fiind prim ministru,sa faca aceleasi lucruri bune pt tara?Va fi lasat oare?
Sau e atit de dorit pt ca e neamt si credeti ca va face in Romania ca in Germania ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu cred ca e cinism sa ii spui unui profesor ca daca nu e multumit sa isi schimbe locul de munca.
Si bataie de joc.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sirimie,de ce sa fie bataie de joc sa-i spui unui profesor sa-si schimbe locul de munca?
Uite,sotul meu poate sa fie profesor dar pt ca salariul era cum era s-a orientat spre alt job in meseria lui unde este infinit mai bine platit,care-i baiul?

Ca nu toti isi pot schimba jobul pt ca meseria nu acopera mai multe activitati,asta e deja altceva.




Si eu am fost in invatamint si nu am ramas. Nu am avut nevoie sa imi spuna cineva de pe aici sa fac asta. Cine a ramas in sistem are motive intemeiate, nu asteapta sa i se spuna ce sa faca si ce nu.

Cei care sint dascali din pasiune nu vor sa plece din sistem. Daca toti cei buni ar pleca din sistem copiii nostri nu ar avea dascali buni.

Pentru asta e cinism.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Ok,sunt de-acord cu tine,am zis ca nu generalizez,sunt si profesori sufletisti si competenti.Insa nu stiu daca sunt suficienti pt copilasii nostri,dca te uiti pe la topicurile cu scoli,uneori te iei cu mina de cap cind citesti de vreo doamna invatatoare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Alternativa la Johannis este www.hotnews.ro/stiri-politic-6563384-video-traian-basescu-nu-imi-retrag-propunerea-negoita-fie-premier.htm" target="_blank">Negoita, Udrea sau Boc....

Johannis e mai bun si decat astia toti 3 la un loc

Intai de toate, un johannis prim ministru ar conferi credibilitate guvernului si ar conferi mai mult vad international.....

Nici nu vreau sa-mi imaginez ca la UE ne-ar reprezenta Basescu cu Negoita


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Alternativa la Johannis este www.hotnews.ro/stiri-politic-6563384-video-traian-basescu-nu-imi-retrag-propunerea-negoita-fie-premier.htm" target="_blank">Negoita, Udrea sau Boc....

Johannis e mai bun si decat astia toti 3 la un loc

Intai de toate, un johannis prim ministru ar conferi credibilitate guvernului si ar conferi mai mult vad international.....

Nici nu vreau sa-mi imaginez ca la UE ne-ar reprezenta Basescu cu Negoita


Alina


De ce? Care sunt argumentele pentru care as avea eu incredere in competentele lui? Sibienii din cate am vazut l-au preferat pe Basescu, "dusmanul de clasa".

Si articole despre el:
http://www.mediafax.ro/politic/primarul-orasului-sibiu-klaus-iohannis-cercetat-pentru-neglijenta-in-serviciu-surse-4988803

http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009101535538/Actualitate/Klaus-Johannis-Baronul-322.html

http://www.realitatea.net/legea-ii-interzice-lui-johannis-sa-fie-premier--potrivit-evz-ro_656977.html

Mergi la inceput