Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manon spune:

le-a tinut piept comunistilor, zici ??!! la ce ? la pahare ?? curaj si integritate ?? hai ca mor de ras !!! probabil "s-a pierdut" arhiva secu de la anvers...ca acolo, numai mimoze erau numite...
presupun ca asa se vad lucrurile de la 2000 km distanta, ca de la noi se vad altfel. acu' nu ca am ceva cu to'asu' basescu si fosta lui apartenenta politica dar prea miroase urat treaba cu omar h. si amestecul fratiorului de la constanta in diverse activitati "obscure". te rog sa remarci ca povestea cu nutzi - spaima... nu ma intereseaza, asta e problema nevestei (sau a sotului).

Citat:
citat din mesajul lui gweno

BASESCU singurul care are a tinut piept tovarasilor comunistiSingurul care are CURAJ si INTEGRITATE.

LORY mamica gemenilor ERIC SI FILIP -20 August 2004

"On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ma intreb, daca nu ne prezentam nici unul la vot, da' nici unul oare se prind astia ca nu-i vrem pe ei si lasa locul altora?

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Voi vota cu Basescu.

El cel, putin, nu e marioneta nimanui.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Voi vota cu Basescu.

El cel, putin, nu e marioneta nimanui.


Tot cu Basescu.
Intre unul care isi baga picioarele in toti dar cel putin gandeste si face cu propriul cap (si e destul de consecvent cu ce spune si face) si o marioneta a marilor baroni locali care inseamna MAFIA Romaniei-evident ca-l aleg pe primul. S-ar putea la un moment dat sa-si invete lectia.
Numai ca din pacate nu mai are nicio sansa...Videanu a zis si el un adevar-se intoarce in groapa Bratianu cand vede cum seniorii liberali dau mana cu PSD-ul...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

www.hotnews.ro/stiri-politic-6554808-ambasadorul-rusiei-bucuresti-face-prea-multa-vilva-legatura-vizita-lui-geoana-moscova.htm" target="_blank">Tavarisci, ne bespokoitesi! Vseo pod kontroliu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Capcaunule, eu m-am ingrozit de mutra tovului ... Brrr!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic
...se intoarce in groapa Bratianu cand vede cum seniorii liberali dau mana cu PSD-ul...





Bratianu? Care Bratianu? Ai mai auzit tu vreun liberal din zilele noastre sa-i pronunte numele? Nici nu cred ca mai stiu ei cine a fost Bratianu...
Modelul liberalilor astazi (si nu vorbesc doar in contextul alegerilor astea), mentorul PNL, visul oricarui liberal verde de invidie pe banii lui Patriciu, este Ciolanul.
Nu exista alta alternativa: orice pentru Ciolan.
O sa-si schimbe si numele: Partidul National al Ciolanarilor.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Am sa votez cu Basescu!

Am sa ma duc la vot pt. ca daca(Doamne fereste-ne!)se alege Geoana sa NU m-a opuce remuscarea cand o sa-i vad ranjind pe alde Iliescu,Nastase,Hrebenciuc,Vanghelie,in prim plan si in spatele lor, cu sforile in maini pe:Voiculescu,Patriciu,Vantu,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:



Ca sa faci o comparatie

www.pesurse.ro/2009/11/oferta-pd-l-pentru-pnl.html" target="_blank">Oferta PD-L pentru PNL...

acolo scrie ca si PDL propune presedintia senatului
Edit: deci ramin 2 camere si daca cistiga Basescu

sau credeti ca PDL nu propune nimic lui PNL ci doar onoare si sa respecte memoria lui Bratianu?

Eu cred ca memoria lui Bratianu nu e un argument pentru nimic. PDL - de dreapta bineinteles - a acceptat alianta cu PSD - cu iliescu, vanghelie, hrebenciuc adica - pina de curind, formind guvernul de vis al lui Basescu.

Oare de ce PDL au actionat moral si PNL acuma e gaina neagra pentru acelasi lucru?

Oare de ce cine l-a votat pe Antonescu, desi el a sustinut ca nu se va alia cu Basescu, acuma il acuza ca a trecut de partea mafiotilor? Adica daca s-a tinut de cuvint e rau, daca nu se tinea de cuvint era bine?

Incurcate cararile. Mai ales ca argumentele sint ceea ce repeta obsesiv Basescu pe toate canalele media.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput