Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

ella, si noua ne-a placut mult patutul. il gasisem de pe net, si la targ l-am vazut si in realitate. am luat culoarea aceea mai deschisa(lemn deschis la culoare, galben pal), si aparatorile de pe margini galbene cu ursuleti colorati. la targ era 995 lei.

denisa, din pacate la babay expo te cam ia valul cand vezi atatea lucruri dragutze pt bebei, de iti vine sa le iei pe toate. felicitari pt hainute, sa le poarte Maya sanatoasa. la carucioare si mie imi placuse de pe net ceva de la bertoni. si cel rock-n roll si inca unul. dar nu aveau la stand si am inteles ca nu au magazin in buc. mai plimbandu-ne pe acolo am descopertit cele de la pierre cardin. este modelul nr 646, pe rosu, cred ca e ca al Oanei. tot cam asa arata. are carucior sport, care se lasa la orizontala (nu are landou) si scoica separat. dar e fff usor, mai micut si sotul l-a ales, a zis ca e bun pt mine ca sa nu ma chinui cu unul prea mare si greu. asa ca... m-am conformat. sapt viitoare fac poze la paturici sunt ff dragute.

oana, mercic. nu e 3 in 1. e cred 2 in 1. are carucior si scoica, fara landou. a fost 890 lei. seamana bine cu al tau. are garantie 2 ani. e chiar foarte ok.

denisa, am vazut hainutele, foarte dragute. mai ales rochita cu jachetica.

vio asteptand pe bebe 17+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

http://picasaweb.google.com/bordeancavio81/Vio#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

andra, si eu tot un sifonier tre sa mut din camera, ca sa incapa. dar... asta e. mie mi-a placut ca are si sertare si masuta de infasat langa el. de asta l-am ales. plus ca are pe margini mai mult lemn, nu zabrele peste tot si ma gandesc ca e bebe mai ferit de frig, curent.

niki, da, ai reusit. draguta burtica. si tu la fel. arati f bine si fericita.

denisa, nici mie nu mi-au placut hainele de gravida la targ. in schimb azi m-am hotarat, am fost in sir (la lujerului) si mi-am luat blugi de gravida cu 75 de lei. sunt f ok. poti sa strangi din elestic pe burta pt cand sunt mari. si dupa, le dai drumul. poti sa te duci sa te uiti, sunt chiar ok, si ca pret.



vio asteptand pe bebe 17+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

http://picasaweb.google.com/bordeancavio81/Vio#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Va salut si eu si va doresc o dupa-amiaza frumoasa!

Am vazut noile achizitii, sa le poarte santosi puiutii vostri!

Ellanik, la multi ani pentru ieri! Sa fii mereu fericita si sanatoasa alaturi de sotul tau si de bebebelusul drag!!!Am vazut si poza cu burtica dungata!!! Adorabila!!!

Nibi_niki, arati foarte bine, iar burtica e numai bine pentru virsta ta de sarcina!!!

Se vorbea despre haine pentru gravide. Am vazut varietate mare si preturi mici, mai ales la pantaloni in Kiabi din Militari. Am inteles ca este unul si in Vitan. Pentru cele care stau in apropiere merita incercat.Au si la bebelusi multe modele dragute,marimile m-au derutat un pic pentru ca tareee mi se pareau mici. Credca am auitata eu de la Daria...

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
22+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am pus si eu poze cu burtica :)) si cred ca.s si ultimele ca nu ma prea suport deocamdata, dupa ce nasc am sa-mi revin :)))
http://picasaweb.google.com/roxana1777/SilvanaArturo#

roxana 22 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

De la 90-60-90 am ajuns la 90-79-90. Ce ma amuza.

Vio si mie imi place rochita. Defapt dupa rochita m-am si dus. In oras nu am gasit nimic din bumbac si eu vroiam ceva din bumbac si moale. Cele din raiat si blug sunt prea scortoase. Mai erau unele simpatice dar scumpe rau, la banii aia le comand dupa net.
Sper ca editia de primavara sa se faca pana in aprilie.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana- mie imi place. Nu esti grasa. Poate si negru te face mai subtire dar eu nu te vad grasa deloc. Ma intreb unde ai pus tu 6 kg.
Vio- suna bine . Poate fac o vizita pana in Sir. Mai intai trebuie sa studiez mai bine oferta din cartier, poata gasesc ceva in zona. Acum profit de ocazie si port colanti cu cizme pana nu mi se fac picioarele groase. Am o pereche de blugi pe elastic care ma incape , dar as vrea ceva elegant, care sa mearga si la altceva inafara de adidasi


Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Deci la Kiabi trebuie sa ajung. Ce naiba se deschid poate in cealalta parte a bucurestiului

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa merci, dar oricum ma avad dubla

sa stii ca si eu am vazut ca multe din blugi sunt scortoase, dar la magazinele mai specifice, de exemplu la HM la kiabi nu.s sigura, toti blugii care i.am luat pt ivan cand era mic erau foarte moi, si sarafanele pt fete la fel, de raiat nu stiu ce sa zic , cele pe care le.am vazut aici , la fel sunt foarte moi

roxana 22 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana- acolo nu am cautat ce-i drept. De raiat am vazut si eu ceva frumos. Era o rochita turcoaz cu maneca lunga dar scumpa, undeva la 20 euro. Sunt sigura ca in vara o sa gasesc mai multe din bumbac.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Fetelor va invit la o portie de clatite.

23+
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput