Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Niki pai tu esti o adevarata grecoaica, blonda si frumoasa!!!! Iar la poza cu burtica, eu sper sa ai gresit saptamana . Aia e burtica de 23s??? Nu ma mai joc....Sper sa ma invrednicesc sa fac si eu azi niste poze sa vedeti la mine catamai burtoiu la 20s..bine ca eu oricum eram mai si dinainte de ..dar oricum...

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

19+
mersi frumos.Nu am gresit saptamana.Acum 2 zile e facuta poza.Va invidiez pe cele ce aveti burtica mare.Sa ma vezi cateodata cum merg pe strada cu burta inainte-sa vada lumea ca sunt insarcinata.



23+
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

fetelor voi v-ati vopsit de cand sunteti insarcinate..ca eu incep sa nu ma mai suport.Oare ii face rau lui bebe o vopsea fara amoniac?

23+
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui nibi_niki

fetelor voi v-ati vopsit de cand sunteti insarcinate..ca eu incep sa nu ma mai suport.Oare ii face rau lui bebe o vopsea fara amoniac?

23+
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/


Nibi, eu am intrebat dr si mi-a permis din saptamana 12, asa ca doar primele saptamani am stat naturel. Pentru mine era foarte important si acum bineinteles ma fac doar cu vopsea fara amoniac.
Deci daca doresti de acum sarcina este stabila si se poate!



castelana fericita 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata,

Cafea, ceai, lapte? Ce doreste fiecare?

Ella, cum a fost de ziua ta? Ca bucate bune erau. AAaaaaa azi ai invitatii! Distractie placuta. Vazut burticuta, superba burticuta. Te-as lua de falcutele alea dragute, auzi sa nu-i palca burticuta!!!!!!!!.

Denisa graviduta sexoasa .Vai ce multe hainute si toate frumoase de nu mai pot dupa ele. Si camasutele sunt superbe. Zicea cineva ca nu sunt asa practice? Ca tocmai voiam sa dau sfoara in tara sa-mi cumpere si mie???????

Oana, felicitari pentru bebele sanatos. Nu-ti fa griji si acum, ca si dupa nastere fiecare copil e unic. Are perioada lui de crestere, e greu sa-l bagi in statistici. Ai sa vezi in trimestrul 3 cum va creste .

Lara, vaaai ce hainute frumoase, nu ma mai saturam uitandu-ma la ele.

Nibi Niki, graviduta frumusica. Eu m-am vopsit din saptamana a 13 a cu vopsea profesionala. Am mult par alb si altfel nu s-ar acoperi. Dr. Mi-a dat unda verde, acum sper sa nu fie nimic rau in asta.
Eu am citit tot, dar am uitat ce mai voiam sa spun, asa ca pupic pe toate burticile odiseei pe care le consider prietenele mele fara exceptie

La vot mergeti ?

Eu sunt super fericita cu bebelina mea. Atata activitate are, parca doarme din ce in ce mai putin, si ma face fericita. De multe ori stau si o simt si ma gandesc ca e ultima sansa sa mai simt asa ceva in viata asta si sunt super fericita, uimita, nu stiu sa descriu sentimentul asta. Suntem norocaoase, daruite de Dd cu darul asta.

Noi acum plecam la tenis, apoi prin oras sa mancam ceva, ne mai auzim dupa amiaza.



Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 26+

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

nibi_niki, kossir multumim pt . In fiecare dimineata imi fac, o cafea sau o ciocolata calda cu laptic..am observat ca nu mai sunt daca beau o ceasca de cafea, ciocolata, latic..
Nibi_Niki ti-am vazut si eu burtica, zici ca ai 23 de sapt? pai..arata bine burtica, asa o am eu la 19 sapt..la 23 de s cine stie cat se va face.
Oana multumim pt capitol!
In cap asta incep si eu luna a 5-a, tot cu '5' incepe cap (51).
Ellanik am zis eu sigur ca uit de filmul pe B1 , chiar am uitat..La 7:50 i-am facut lapte Ioanei, si ce-as mai fi dormit..dar m-am trezit ca am mers si la biserica.
Vazut o burtica frumoasa.. si petrecere frumoasa, azi.
atb am vazut si eu pozele cu Nicholas si Child..f frumoase .Ce bine ca ati reusit sa va intalniti..
Chiar fetele din CT, noi nu ne intalnim..era o discutie acum cateva capitole, dar nu am stabilit nimic. Ce ziceti?

O Duminica placuta va doresc!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 18+ -posibil tot - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna fetelor. Va invit si eu la un ceai englezesc cu lapte
V-am admirat si eu in poze :) Sunteti niste gravidute minunate! Bucurati-va care aveti burticute mari, fiti mandre de ele si nu le ascundeti! E cea mai minunata perioada din viata noastra! Si daca ne dublam in size, so whaat? Avem tot timpul sa ne revenim dupa ce nastem si va spun sigur ca se poate. Eu am lasat 10 kg la spital dupa ce am nascut-o pe Jo si restul destul de repede. Multa miscare si carat bebe peste tot dupa noi, si se poate. Asa ca, no worries, vom fi hot mamas dupa ce nastem.
Denisa, iarta-ma, eu nu am observat fantele si m-am cam.. mirat, pentru ca ale mele macar erau decoltate si se puteau da in jos. Asa ca, scuze
Multumesc pentru preturi. Diana, si eu stiam la fel, ca doar acolo am crescut-o pe fiica-mea, insa mi-a lasat cineva impresia ca ar fi mai ieftine acum, de asta am si intrebat. Macar sunt mult mai frumusele acum, inainte era cam greu sa gasesti chestii dragute.
Sa mai puneti poze cand mai luati cate ceva, mi-e tare drag sa le vad :) Abia astept sa incep si eu sa iau, astept reducerile
Nibi-niki, si eu m-am vopsit, mea culpa Si trebuie sa ma vopsesc din nou, pentru ca sunt inzestrata cu par alb deja. Data trecuta cand am fost insarcinata, m-am vopsit doar o data, si asta in primele saptamani de sarcina, cand inca nu stiam de bebe si se pare ca nu a daunat cu nimic Fiicamea e ok.



Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

niki- eu m-am facut cu vopsea fara amoniac dupa 12 sapt , pt ca nu as fi putut suporta mirosul inainte
Kossir- Lara zicea ca nu sunt practice, nu stiu de ce, si eu astept raspunsul ei. Eu tocmai din astea, cu fanta pt alaptat am cautat.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Lara- ne-am lamurit acum. Kossir poti sa dai sfoara in tara dupa camasi.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Lara- ne-am lamurit acum. Kossir poti sa dai sfoara in tara dupa camasi.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



Asa voi face , merci.
Apropo ti-am spus cat esti de sexoasa . Daca nu, ti-o spun acum, daca da, inca o data .

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 26+

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Nibi_niki, si eu m-am vopsit regulat, n-am tinut cont deloc ca-s insarcinata. Cu vopseaua mea obisnuita cu amoniac, Excellence dela L'Oreal. Am 30% par alb, asadar nu pot sta nevopsita. La sarcina cu Vladimir m-am vopsit ca n-am stiut ca e problema si... vazind ca n-a patit nimic, am prins curaj :) Dar probabil vopsea fara amoniac e mai destept de folosit, am vazut ca exista in farmacii citeva marci...

Oanaiacovita, de cind ma tot tin sa-ti spun: lasa sinii in pace, nu-i mai maltrata :) In cele mai multe cazuri, mamele n-au nici o picatura pina dupa nastere, asa ca stai cuminte. La sarina cu Vladimir nici eu n-am avut nici un strop sau picatura, cred ca la 2 zile dupa cezariana mi-a venit laptele, dar habar nu am daca a fost colostru la inceput sau nu, pt ca eu n-am vazut cu ochii mei nici o picatura cit de mica. Desi am avut f mult lapte (am hranit copilul 6 luni exclusiv la sin, fara nici o completare, nimic), lapte a iesit doar cind puneam copilul la sin si se punea pe supt, in rest n-am vazut nici o picatura vreodata, nu stiu bine nici ce culoare avea... In fine, voiam sa-ti zic sa nu te ingrijorezi, ca n-ai sa vezi colostru inainte de nastere nu inseamna nimic, poti sa ai tot succesul la alaptare dupa aia, nu tine una de alta. Dupa ce nasti, o sa t einvete asistentele si doctorita ce sa faci in caz ca vrei sa cresti secretia de lapte - exista ceaiuri si chiar pastile pt asta. Stai si fii fericita cu burtica ta acum, nu mai gasi nemultumiri, ca trece timpul asa de repede si acusi iti lasa garsoniera goala... Stii, eu sigur ca m-am bucurat cind am nascut, mai ales ca totul a fost bine, dar destula vreme am simtit cumva tristete ca nu-l mai simt in mine, doar al meu, atit de intim... Pup!

22+ cu

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput