Primul turnir de alegeri - rezultate

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ingrid, cum adica, iti vei anula votul ?

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Ingrid, cum adica, iti vei anula votul ?

allinta




Sunt mai multe feluri: pui stampila pe ambii, pui afara din chenar, nu pui pe niciunul, scrii injuraturi...etc.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu am avut cosmaruri : "poporul a zis ca presedintele a avut dreptate, poporul vrea parlament unicameral" zise presedintele vorbind despre el insusi la persoana a treia cu ranjetul pe buze Ma trezeam speriata, ingrozita si iar atipeam si iar aparea
Doamne fereste! Si cand mai vad azi si ca Bucurestiul l-a votat pe "presedinte" majoritar imi dau seama inca o data ca vecinii mei care de obicei dau gauri cu bormasina la orele pranzului au fost la vot D-aia a fost ieri liniste, nu au fost patrunsi de spirit civic!
Avem din nou Mare Adunare Nationala, ramane de vazut daca vom avea si un presedinte dupa chipul si asemanarea impuscatului (ati vazut ca ieri dadea si din mana in timpul cuvantarii??? )
Celor care mai au cine vota in turul doi, le doresc mult succes!


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix
Doamne fereste! Si cand mai vad azi si ca Bucurestiul l-a votat pe "presedinte" majoritar imi dau seama inca o data ca vecinii mei care de obicei dau gauri cu bormasina la orele pranzului au fost la vot D-aia a fost ieri liniste, nu au fost patrunsi de spirit civic![xx(]
Avem din nou Mare Adunare Nationala, ramane de vazut daca vom avea si un presedinte dupa chipul si asemanarea impuscatului (ati vazut ca ieri dadea si din mana in timpul cuvantarii??? )
Celor care mai au cine vota in turul doi, le doresc mult succes!


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Eu il vazui pe Iliescu cu basca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Te pomenesti ca te vaccinasi si asta-i un efect secundar.

Pai nu ca am facut deja porcina...pai cum sunt confuza, inteleg ca astia doi iesira sau nu?

Atunci e vreo sechela de-a porcinei.
Iesira basescu cu iliescu in finala. Cum to'asu prim n-are voie legal sa candideze, l-a trimis la inaintare pe-unul pe care www.realitatea.net/iliescu-despre-votul-lui-geoana--fiecare-voteaza-dupa-cum-il-duce-capul_687826.html" target="_blank">nu-l prea duce capul.


adevaru-i c-a fost de mare angajament imaginea de pe realitatea, la 9 fara cateva secunde: mai intai iliescu (parca avea sapca, nu mai retin), apoi un vanghelie care este, ranjind larg cu camasa descheiata la guler. din nou nu mai retin daca pe bombo l-am vazut inainte sau dupa catindat, da' era si el in peisaj.

sper ca asta sa le spuna ceva celor care-au ramas fara optiune-n turu' doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Lory, speri degeaba! Eu cred ca electoratul PNL nu va trece nici intr-o tabara nici in alta si mai cred ca batalia se va da pe bani multi. Nu mai merge cu doua pixuri si-un breloc, trebuie pachete grase de Craciun de data asta Ca asta asteapta electoratul ambelor tabere "castigatoare" (poate si-o cantare in vreo piata? un copil minune ceva? )

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu sint revoltata de sondajele de opinie din timpul campaniei electorale. Mai ales alea care dadeau pe Geoana la mare distanta de Basescu. Ori sint amatori ori manipuleaza, si eu sincer ii suspectez pe sondori de ambele.

Si altfel, de ce mi-a fost frica nu am scapat. Ca de aia e vot bobular, sa placa boborului nu mie

In turul 2 am sa votez pe Geoana. Este, dupa parerea mea, raul cel mai mic.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Lory, speri degeaba! Eu cred ca electoratul PNL nu va trece nici intr-o tabara nici in alta si mai cred ca batalia se va da pe bani multi. Nu mai merge cu doua pixuri si-un breloc, trebuie pachete grase de Craciun de data asta Ca asta asteapta electoratul ambelor tabere "castigatoare" (poate si-o cantare in vreo piata? un copil minune ceva? )

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea


Vrei sa spui electoratul lui Crin antonescu din care am facut si eu parte,nu mi-e jena sa recunosc.Nu am facut din A o icoana,dar pana la urma i-am dat votul.
Ceea ce spui tu aici e jenant,imi reaminteste de Orban cu alcoolicii lui B.Pe mine personal ma jignesti adanc insinuand ca exprimarea democratica a unui vot inseamna ca am pus botul la pomeni electorale si la cantari manelistice.Asa ca iti propun revizuirea limbajului inainte de a o lua pe aratura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Nu am vrut sa jignesc pe nimeni si nu stiu de ce intelegi asa. Cei care au votat pe baza de pomeni electorale sunt multi, f multi! Ca n-ai facut tu parte dintre ei asta nu inseamna ca nu a fost asa. Si convingerea mea este ca asta e "masa de oameni" care va decide indiferent de votul tau, al meu si-al altora. Votul asta arata (din puntul meu de vedere) nivelul de educatie al populatiei...am fost socata sa aud dimineata ca 80000 de oameni au votat cu Becali, de exemplu...80000 inseamna mult, mult prea mult! Cu cine vor vota ei acum? Deocamdata aleg sa stau deoparte in turul doi,asta e batalia altora . Si te rog frumos sa nu te mai simti asa lezata daca n-ai de ce.

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ma asteptam sa va gasesc zimbareti, ciocnind cupe de sampanie in cinstea victoriei dragilor vostri Basescu/Geoana.
Cind colo, va vad tot morocanosi, certindu-va pentru una alta si... reprosindu-i again and again and again lui Crin ca n-are sapca.
Bizar.
Nu va inteleg.




Ba intelegi, intelegi foarte bine.
Eu unul ti-am spus raspicat, Antonescu a miscat niste sperante la oameni, apoi s-a comportat deplorabil; dezamagirea e mai crunta decat la Basescu si Geoana, de la care, oricum, nu se asteapta nimeni la ceva de soi. Si, ca sa arate tot ce poate, a "prestat" in aceeasi nota si la final, taind rasuflarea si celor care l-au votat.
Cred ca Antonescu (impreuna cu electoratul lui fidel) trebuie sa se trezeasca la realitate, sa asculte "glasul ierbii" si, cand o mai pronunta "revolutia bunului simt", sa fie sigur ca este primul care da tonul la bun simt. Cu o prestatie exact pe dosul celei care a incheiat-o, peste 5 ani va "rupe" real gura targului si nu va fi "tare" ca fularul, ca acum, ci tare bine infipt in inimile oamenilor si, eventual, in scaunul de presedinte.
Pana atunci...la treaba, ca a vorbit prea mult. Degeaba.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput