Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Buna ziua tuturor
Tot pe fuga caci mai avem enorm de mult de despachetat.
Si David e inebunit dupa scari, dar dupa doua ture oboseste fiind ca il ajut cat mai putin posibil. Seara ii cant nani-nani iar dimineata imi canta el nai-nai, eu spun hopa el opa, e o scumpete. Imita tot ce faci, ca o maimutica si e la etapa aruncatului, atentie la telecomenzi, telefoane si ceasuri!
Ieri i-am cumparat tobogan ca de cand cu ziua scurta imi roade urechile in casa - vad ca toate mamicile au acesta probl, si ii place foarte mult sa-si dea drumul pe burtica.
Si eu ma intrebam vineri daca sa-i dau sfecla rosie, gand in gand cu Rami.
Astazi vreau sa inramez prima pictura facuta de David. Sa-l vezi ce mirat se uita la mainile colorate de vopsele!
Si tot astazi a fost ptr prima data cand a reusit sa se hraneasca singur, de doua ori a dus ligurita plina la gurita fara sa piarda mancarea pe drum.

pe toti si multa sanatate

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

POZE DE 2 ANISORIIIIIIIIII!: http://community.webshots.com/album/575640542ouWWUA




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Cu putina intarziere
LA MULTI ANI ADINA SI ALEXANDRU!
Marush sa fie sanatosi si norocosi alatui de bb mic din burtica!

Pusi ai niste fetite iti vine sa le papi!Ehe opera voastra de arta de pe perete este mai mare ca a noastra, deh unde-s doi puterea creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Bianca, felicitari pentru urcatul scarilor si pentru mancatul singurel ! Cum ai reusit sa-l inveti ? Eu inca nu m-am incumetat, mi-e mila de hainutele ei. Cu scarile cum faceti ? Il lasi sa urce in patru labe, nu ti-e teama ca poate sa cada inapoi ? Zi-mi si mie tehnica, ca m-ar tenta s-o invat si eu pe bubulina, la cate scari avem in casa... Nu stiu ce voi face cu scarile si balustradele cand va merge, imi e foarte teama de ele, tocmai ma gandeam sa montez niste portite.

Ella, multumesc frumos pentru pontul cu bilele.

Pussi, sunt scumpe foc tustele tale, au niste ochi si sprancene, mama-mama !! Si ce de jucarii au primit, cred ca sunt incantate ! Iar tortul facut de tine cred ca a fost delicios !! - Ce avut inauntru, o reteta, ceva ? M-am hotarat sa-i fac si eu Ilincai la 1 an si sunt in cautare de retete bune.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna seara mamici,vreau sa spun in primul rand
Anastasia si Radu puiuti de Manumanu.
Pussi superbe pozele,superbe fetele,sa iti traiasca mami si sa fiti fericiti toti 4.
Adaca cum merge treaba cu casuta?
Ella da asa este sa facut maricica fata mamei,unori parca mie dor de ghemotocu care era.Ma uit la poze si parca nu-mi vine sa cred ca a fost asa micuta,mi se face dor de un alt ghem.
Bianca felicitari ca papati singuri si pentru urcatul scarilor.
Rami noi ne-am pus portite la scari caci bebei au atractie nemaipomenita pt. asa ceva si nu m-am riscat ca pt o clipa de neatentie sa pateasca ceva.Cat despre urcat eu i-am aratat cum se face asa in 4 labute si stateam in spatele ei.Fi sigura ca imediat invata,Bia acum coboara ca un om mare dar eu tot stau langa ea si portitele puse in permanenta.M-au speriat astia cu statisticile care spun ca se intampla o groaza de "accidente" de la scari.Cat despre papatul singurica eu zic sa o inveti ca eu avand mocheta in dinning room(asa am cumparat casa),i-am tot dat eu sa nu murdareasca si acum abia o fac sa pape singura,vrea doar de la mine.
Mada ce face Sofia?
Pupici la toata gasca

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, spuneti-mi si mie, pot sa o asez pe Ilinca in masina cu fata spre sensul de mers ? I-am luat un scaun Brevi care poate fi asezat in ambele pozitii. Auzisem ca de la 1 an se aseaza copilasii spre sensul de mers; ea are 9 luni, oare e ok sa o pun asa ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Buna mamici. Noi suntem bine, dar am tras o mica sperietura cand am descoperit firisoare negre in scaun...Am aflat ulterior ca erau de la banana .
Aurel cris, eu scriu numai la voi si va citesc mereu...doar ca nu am mereu ceva de zis...
Sa-ti dau datele: Mihai Andrei, 3,850kg si 55cm la nastere, ET 29 sept 2008, dr. Zadori, DN 12 iunie 2009, cezariana
De la 3 luni de cand au aparut 2 dintisori...nu a mai venit Zana Maseluta...

Acum ma chinui sa fac branza , dar astept de 3 zile sa se inchege ceva...si nimic. Am pus si Ca...dar este doar lapte acru...mai astept...

Va pupacesc pe toate.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
MAMI DE MIHAI ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

rami tortul e cu branza dulce, unt si biscuiti(poti sa pui si integrali) si fructe asa ca poti sa-i dai si bebelinei. Daca vrei iti dau reteta. Si da, o npoti aseza in sensul de mers, si noi de pe la 9 luni am schimbat scaunelele si stau in sensul de mers. La scari si noi am pus potite, dar acum Eni le mai deschide!
mada dupa cate cadouri am primit sunt in criza de idei pt. cei doi Mosi. De unul vor primi poneii, de celalalt n-am idee!
buluna daca vrei reteta de branza cu calciu ti-o dau! e super simpla!
aurica voi ce mai faceti?



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Pussi vazut poze cu tustile superbe!!!Sa iti traiasca si le uram si noi La multi ani!!!sa fie sanatoase, fericite si sa aiba parte de tot ce isi doresc in viata.
Vroiam sa te intreb daca torturile sunt facute la Codrina??Si ce fek sunt?Si de asemenea unde ati facut petrecerea ma intereseaza si pe mine o locatie??


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor,

Va pupam pe toate si pe bebei.

Pussi, la multi ani pentru tuste, sa fiti sanatoase si fericite!!!!!!!

Eu observ cu placere si cu nostalgie ca deja nu mai am bebei, am copilasi. Ne-au crescut toti dintisorii, am crescut si noi, vorbim (dar mai mult pe limba noastra si foarte pocit), alergam, ne jucam frumos.

Imi pare rau ca nu am mai scris in ultima vreme, dar am avut multiple si complicate probleme.

Promit, insa, ca vom fi mai aproape de acum incolo.

Pupicei la toata lumea

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput