Idei de cadouri pentru pitici.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Foarte bun subiect, Anca. Si eu ma gandeam sa deschid fix ca sa aflu ce ar bucura o fetita de 5 anisori.
Si eu ii voi lua la A cadou din timp ca sa i-l si pot impacheta cu figuri si sa i-l trimit. Ea este intr-o casa copii, o sa intreb fetele de acolo cam ce cred ca ar bucura-o (in afara de biju-uri de fetite ca alea le am deja pe lista, e inebunita dupa ele ), dar vroiam sa va intreb pe voi daca au copiii eventual un obiect de suflet, habar nu am ce sa ii mai fac sa aiba legat de viata ei, eu i-am facut albume si rama cu poza cu noi, ce as putea sa mai inventez ca sa aiba si pe viitor, sa poata pastra si sa stie ca e de cand era mica?



Explore. Dream. Discover.


Un mulaj in gips cu manutele ei, eventual si cu mainile voastre, ar fi o idee?

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb ralukutza

noi avem 3 ani si 2 luni.
si vrea asa:
-moon sand. adica nisip din acela care se poate modela. e ca o plastilina...(am luat deja, 2 seturi)
-jocurile de societate de la tv. deja am luat "comoara piratilor". o sa ii mai iau si "piramida".
-isi doreste tot ce se poate cu stefania din oraselul lenes. are pana acum, cumparate cu diverse ocazii: chilotei, pijama, ciorapi, trening, joc monopoly junior, carti de joc, rucsac, papusile stefania si sportacus, reviste cu ei...si cred ca mai sunt dar nu imi mai amintesc.
avem in vizor de sarbatori: adidasi stephanie, lenjerie de pat stephanie si costumul stefaniei.
-si-ar mai dori "roata olarului", "fabrica de magneti". si jocul cu care isi poate construi un cristal. dar e prea mica pt ele. nu o sa le poata folosi.


i-am mai luat un puzzle 10in1 cu fifi si floricelele.

bebelusi are deja 2, si nici nu-i baga in seama. ba chiar ii displac.

dulciuri nu stiu daca va primi, poate doar simbolic, pt ca nu mananca decat f rar.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)


Nu Roata Olarului...nu-ti baga singura "mortul" in casa.....nu vrei sa stii cum arata bucataria mea, cu folie peste tot si stropita cu liliarde de picatele de lut cu apa

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Andra, e super ideea, dar din pacate stam la sute de kilometri distanta. Noi am cunoscut-o pe ea in Timisoara, dar A e acum deoparte, era bine daca faceam asta cand era si ea in Timisoara.



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, madau, stiu ca e tare greu de "stapanit" roata olarului. banuiesc ca trb sa fii cu adevarat talentat. si totusi, este recomandat copiilor peste 8 ani parca. deci, iese din discutie.

am luat costumul stefaniei. cred ca va fi cel mai apreciat cadou ever!!!
sper!

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

deianira, mai poti face obiecte personalizate, tot cu pozele voastre.
fac cei de la cewe.
au glob din acela de sticla cu poza si fulgi de zapada, puzzle, tricouri, fata de perna...etc.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Deianira un portret al ei sau cu voi sa tina amintire crezi ca e mult?Stiu pe cineva profi la noi care face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianastef spune:

Vreau sa spun ca sunt cd uri personalizate pe coperta(adica scrie "Cantece pentru Ana...Maria...Ioana,etc"...orice nume si in timpul cantecelor se aude numele copilului cantat de multe ori.



Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Citat:
citat din mesajul lui lilianastef

Ati incercat cu cd-uri cu muzica personalizata?


Ce vrei sa spui mai exact ?
Muzica ce e in voga precum HSM, HM, Jonnas ?
Astea se gases pe DC++, cred ca le avem toate la indemana

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Eu am 2 baieti de 4 si 7 ani si am comanda se sabii laser si costume de jedi. In plus le mai trebuie lego-uri (alea mari de milioane), circuit de curse, ceva nou pentru Thomas-ii lor si...mai gasesc ei ceva. Dulciurile nu sunt pe lista deoarece nu le plac. Poate cipsuri si alune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

lilianastef, te rog frumos spune-mi unde se pot comanda acele CD-uri.
am vrut sa-ti trimit PM dar nu e activat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noni67 spune:

salut,

eu ma gandeam la ceva destul de clasic. niste cartu:)

uite ce am gasit aici http://www.nemira.ro/carti-copii-5-si-10-lei

poate mai intereseaza si pe altii. nu stiu cat de interesante sunt cartile, dar unele chiar suna bine.

Mergi la inceput