Idei de cadouri pentru pitici.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama

Aveti noroc ca aveti lista sau idee de cadouri. Anul asta mandra mea a zis ca ea nu face lista pentru Mos Craciun, sa vada ea ce-i aduce Mos Craciun daca ea nu-i spune!!

Ca idee generala, la mine intotdeauna exista trei elemente in cadou - jucarie, carti si ceva dulce.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!


Fff frumos gandit. Ce varsta are??



Inteleptul nu spune tot ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi avem pe lista asa:

- De la Mos Craciun vrea un Baby Born, musai cu olita si o papusa Cenusereasa din aia mare de 93 cm (aici mi-am impartit atributiile cu mama, ea ii ia papusa, eu bebelusul)

- de ziua ei i-am luat deja o papusa Barbie pe care o poate machia, coafa, imbraca, etc..are o groaza de accesorii si alte nebunii

- de la Mos Nicolae vrea microfon HM si aceeasi pantofi cu toc de plastic care m-au innebunit efectiv, a mai avut unii din aia ieftini din piata, mi-a tocat nervii cu ei pana i-am aruncat...sper sa o fentez si acum sa uite de ei. Plus masinuta ROARY

- plus dulciuri...plus toate papuselele si jocurile pe care le vede in reclame

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Dragele mele, daaa....super idee asta cu HM. Uitasem. Ii plac si sirenele din H2O. Ati vazut ceva jucarii reprezentative cu ele?

Ma mai gandeam la o trusa medicala mai "performanta"

Referitor la bebelus, pretul e in jur de 310 si stiu ca o va incanta putin timp, dar asta e....
Cum l-ati procurat? l-ati comandat pe net sau l-ati gasit si in magazine. Ati sesizat vreo diferenta de pret?

mamagiuliei, pantofi cu toc??? Ehee...cred ca ar lasa si bebelusul pentru o pereche de pantofi cu toc MOV.
La anu' cred ca o sa le cumparam farduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Anca, ooo, da, mov si la noi e prioritar
Pantofii sunt niste plasticarii impopotonate made in China, masura universala, mai au si accesorii pe masura: bratari si cercei parca cu diamante toate

Cu HM as vrea sa cumpar un joc de societate, insa nu am vazut inca la noi - ceva de genul cine o imbraca mai repede ... revin daca gasesc pe undeva si merita banii.

Fi`mea de exemplu isi ia "gemenii" pisarcosi la baita deci se joaca cu ei.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ambramburika, mandra mea are 5 ani si 7 luni.

Ca abordare generala, ei ii plac toate reclamele la toate jucariile, prezentate la toate posturile TV de desene.

Eu cred ca am sa inclin spre un Lego mare-mare, vazut tot intr-o reclama, cu o ferma de cai cu domnisoare jockey, ferma ce "vine" tot dintr-un desen animat. Sunt convinsa ca o sa-i atraga atentia si o sa o implice mult mai mult decat o papusa (care ar fi oricum a nu-stiu-cata papusa).

Obligatoriu carti.

Hainele nu le considera cadouri...


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama

Ambramburika, mandra mea are 5 ani si 7 luni.

Hainele nu le considera cadouri...


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!


Multi inainte!!!

Nici eu, la varsta asta (adica a lor) nu consider hainele cadouri. Sau, pe langa haine musai si o jucarie, carte etc. Hainele cadouri mai pe la adolescenta asa ... cand le cer ei in mod expres.



Inteleptul nu spune tot ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi au succes doar hainele care reprezinta cat mai roz-stralucitor personajele preferate


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

Dragele mele, daaa....super idee asta cu HM. Uitasem. Ii plac si sirenele din H2O. Ati vazut ceva jucarii reprezentative cu ele?

Ma mai gandeam la o trusa medicala mai "performanta"

Referitor la bebelus, pretul e in jur de 310 si stiu ca o va incanta putin timp, dar asta e....
Cum l-ati procurat? l-ati comandat pe net sau l-ati gasit si in magazine. Ati sesizat vreo diferenta de pret?

mamagiuliei, pantofi cu toc??? Ehee...cred ca ar lasa si bebelusul pentru o pereche de pantofi cu toc MOV.
La anu' cred ca o sa le cumparam farduri.






"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore



Da, da...mov musai sa fie...

Baby Bornul cel mai ieftin l-am vazut la Noriel la magazin, 240 ron. Cat despre H2O, suntem la curent ca tocmai am achiztionat o papusa-sirena, pe CLEO mai exact, are coada detasabila. Noi am luat-o de la Real dar banuiesc ca au peste tot

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

noi avem 3 ani si 2 luni.
si vrea asa:
-moon sand. adica nisip din acela care se poate modela. e ca o plastilina...(am luat deja, 2 seturi)
-jocurile de societate de la tv. deja am luat "comoara piratilor". o sa ii mai iau si "piramida".
-isi doreste tot ce se poate cu stefania din oraselul lenes. are pana acum, cumparate cu diverse ocazii: chilotei, pijama, ciorapi, trening, joc monopoly junior, carti de joc, rucsac, papusile stefania si sportacus, reviste cu ei...si cred ca mai sunt dar nu imi mai amintesc.
avem in vizor de sarbatori: adidasi stephanie, lenjerie de pat stephanie si costumul stefaniei.
-si-ar mai dori "roata olarului", "fabrica de magneti". si jocul cu care isi poate construi un cristal. dar e prea mica pt ele. nu o sa le poata folosi.


i-am mai luat un puzzle 10in1 cu fifi si floricelele.

bebelusi are deja 2, si nici nu-i baga in seama. ba chiar ii displac.

dulciuri nu stiu daca va primi, poate doar simbolic, pt ca nu mananca decat f rar.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Foarte bun subiect, Anca. Si eu ma gandeam sa deschid fix ca sa aflu ce ar bucura o fetita de 5 anisori.
Si eu ii voi lua la A cadou din timp ca sa i-l si pot impacheta cu figuri si sa i-l trimit. Ea este intr-o casa copii, o sa intreb fetele de acolo cam ce cred ca ar bucura-o (in afara de biju-uri de fetite ca alea le am deja pe lista, e inebunita dupa ele ), dar vroiam sa va intreb pe voi daca au copiii eventual un obiect de suflet, habar nu am ce sa ii mai fac sa aiba legat de viata ei, eu i-am facut albume si rama cu poza cu noi, ce as putea sa mai inventez ca sa aiba si pe viitor, sa poata pastra si sa stie ca e de cand era mica?



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput