Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *107*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Of, pana se horaraste "Canuta om sucit" trece Craciunul.
Sunt tare minunate toate imaginile (frameurile) si nu stiu la care sa ma opresc si mai laes nu stiu daca foto aleasa de mine este buna, ca incadrare.
Dar, macar de incercare sa vedem. Deci, Monica

Frame AICI

Poza Rares AICI

Multumesc.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

E ok poza, revin imediat. Daca ai altele care iti plac, spune-mi si da-mi poze. pana la Craciun mai este si am timp.
Le poti scoate ca poze, doar nu rezolutie foarte mare, spunea cineva daca se pot scoate tip calendar, poate am inteles eu gresit, noua ne facea cineva calendare pt copii la gradi dar le facea format A3, ori astea nu merg atat de mari pt ca nu se vede prea bine daca redimensionezi enorm. Dar 9x13 maxim 10x15 cred ca sunt ok. Oricum poti sa spui la kodak sa te indrume pt o dimensiune buna a pozei in functie de proiect.
Pana de Craciun sigur ma specializez si va fac si calendare A3.

_
Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Si mie imi place mult IDEEA de Montignac dar nu prea stiu ce pot minca acum ca e mai complicat sa gatesc; tu cam ce maninci? cind gatesti? da' cumparaturi Montignac cind faci? intr-un cuvint, cum te organizezi?
Felicitari pentru performanta, tine-o tot asa!

ina, pai eu nu prea ma stresez sa gatesc retete montignac si alte chestii.... adica rascolesc frigiderul si mananc ce nimeresc; nu am cand sa gatesc... sigur ca mi-ar place sa mai manac si o mancarica calda.... deocamdata asta se rezuma la bucati de piept de pui cu vreo punga de fasole verde sau spanac, 2 linguri de suc de rosii... la cuptor si aia e!!!!!
carnita de pui e la putere zilele astea.... pulpe si piept la cuptor... cat cuprinde; in rest... paine neagra cu lactate 0% (iaurt, branzica), cereale =tarate (furaj) cu lapte 0%, mezel mai rar cu ardei gras de obicei, salate.....
oricum, trebuie avuta mare grija la intervalul orar dintre mese, sa nu fie prea apropiate daca sunt diferite in compozitie (adica lipido-proteica cu glucido-proteica); e greu inceputul... eu am mai tinut-o si stiam cam ce-mi prieste si ce nu

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Monica, nu vreau aceeasi fotografie in frame-uri diferite. Ci pt project3: aceasta pozaPt frame 1: asta, iar pentru frame aceastaEu pot sa iti trimit pozele pe mail, intr-adevar am observat ca nu calitatea frame-ului e problema ci rezolutia mica a fotografiei. Dar doar daca mai ai timp sa te ocupi de asta si nu iti fur prea mult din timp. Sa stii ca eu am incercat cu ceva vreme in urma sa te adaug in lista mea pe YM si nu am reusit, imi dadea incontinuu aceeasi eroare, nu-mi explic de ce doar la tine (prima data am incercat cand te rugasem sa imi trimiti Casuta Muzicala, daca mai tii minte). O sa mai incerc odata daca o sa fie cazul sa iti trimit pozele si poate rezolvam si cu CM.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, Monica, acum am vazut ca ai mai facut, eu citisem primul tau mesaj si am si raspuns. Te pun la munca de doua ori. Sunt superbe si astea, si eu sunt asa de incantata!! Eu le scot si pe hartie orice-ar fi Am avut si eu o tentativa in imikimi, dar am stat doua ore si nu am fost prea multumita de rezultate Multumim si de aprecieri Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:


Galatiul(si braila) se pune de-o mare gaseala sambata in jur de 13-14 in parc la popescu.
am "identificat-o" si pe ina30.
in principiu toata lumea vrea sa vina, speram sa tina vremea cu noi.
iuca, poate veniti si voi.
venim si cu taticii, nu?

deci vom fi: magdy, provista,floric, mititica82,iuca, ina30,je(e si ziua sotului sambata, tb sa -l "scot" si pe el in oras)si mai am o surpriza. sper sa poata veni. este vb tot de o galateanca din odiseea noastra, care n-a mai dat niciun semn de viata de muuuuuuuuuuult.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ayla, am mai vazut cateva frameuri foarte frumoase, daca o sa te mai eliberezi si o sa vrei sa mai faci, sa imi spui ca tare mi-ar placea si mie cea cu bradutul, Luana arata adorabil acolo! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Monica, nu vreau aceeasi fotografie in frame-uri diferite. Ci pt project3: aceasta poza
Pt frame 1: asta, iar pentru frame aceasta

Eu pot sa iti trimit pozele pe mail, intr-adevar am observat ca nu calitatea frame-ului e problema ci rezolutia mica a fotografiei. Dar doar daca mai ai timp sa te ocupi de asta si nu iti fur prea mult din timp. Sa stii ca eu am incercat cu ceva vreme in urma sa te adaug in lista mea pe YM si nu am reusit, imi dadea incontinuu aceeasi eroare, nu-mi explic de ce doar la tine (prima data am incercat cand te rugasem sa imi trimiti Casuta Muzicala, daca mai tii minte). O sa mai incerc odata daca o sa fie cazul sa iti trimit pozele si poate rezolvam si cu CM.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Daca dai pe YM din profil te duce la alta adresa. Intre prenume si nume e doar punct, atat.

Pt Simina->Maya3 creata special pt Maya, care sta tot pe pe spate inca , nu am inca modelul adaugat...si mai am un model neadaugat ca nu gasisem poza sa pun ca exemplu.
Pt Floric-> Raru

Deocamdata sunt la programul asta. Imediat trec si la Project.

_
Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

tu Ayla, la ce comenzi serioase ai, eu nu mai indraznesc sa-ti cer nimic.
oricum te felicit pt cat esti de implicata.si ai timp pt toate
si pe anca_nicolae, la fel si ea, si cu 3 copii si are timp si de surprize.
bravo voua fetelor.


din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
Daca dai pe YM din profil te duce la alta adresa. Intre prenume si nume e doar punct, atat._Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009), and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint. You are the shining star I reached for In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.
Puteam sa ma chinui eu mult si bine...Sper ca de data asta sa mearga!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hai ca fac si eu cum faceti cateva dintre voi, postez pe masura ce citesc capitolul:
- wow, Inapreda, ce cadou pt. Sophiphi Apoi in pozele ce le-ai selectat chiar ca se potrivesc!!
Floric, am uitat sa-ti spun: pai Sophiphi doarme ca o balerina, da' Raru doarme ca un yogin!! Cum io nu vreau sa-i fac surioare/fratiori Sophiphicai si nici pe tine nu te-am auzit discutand de bb2, io zic sa-i facem frati (de cruce, cum se zice, ca de lapte nu se poate). Ca si-asa se-aseamana ei, ce zici?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput